Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Малкия стар войник

Покупка на Пасат мнения?

Препоръчан отговор

Здравейте и за много години :)  Следобед ходих с едно приятелче да си търси кола, спрял се е на VW Passat 1.9 TDI 1997-2000 година. Бюджета които може да отдели е 4К , колата трябва да е регистрирана и обслужена колкото е възможно. Попаднах ме на интересна обява, отидохме видяхме колата пробвахме я , няма никакви забележки по нея на пръв поглед. Значи колата е напълно обслужена, ремаци,ролки,филтри и т.н. Единственото нещо което не беше сменяно е пистовия ремък, това ми направи малко впечатление. Човека каза, че има още живот в него затова не е сменен. Колата е с чисто нови зимни гуми на 600 км са, търси и 4К колкото има момчето. Но искам вашето по-компетентно мнение. Моля да подходите сериозно към темата, тъй като колата ще се купи в понеделник. Ето линк към обявата -->  VW Passat TDI --> колата има застраховка до октомври 2015 година + преглед. Та вие сте на ход ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и за много години :)  Следобед ходих с едно приятелче да си търси кола, спрял се е на VW Passat 1.9 TDI 1997-2000 година. Бюджета които може да отдели е 4К , колата трябва да е регистрирана и обслужена колкото е възможно. Попаднах ме на интересна обява, отидохме видяхме колата пробвахме я , няма никакви забележки по нея на пръв поглед. Значи колата е напълно обслужена, ремаци,ролки,филтри и т.н. Единственото нещо което не беше сменяно е пистовия ремък, това ми направи малко впечатление. Човека каза, че има още живот в него затова не е сменен. Колата е с чисто нови зимни гуми на 600 км са, търси и 4К колкото има момчето. Но искам вашето по-компетентно мнение. Моля да подходите сериозно към темата, тъй като колата ще се купи в понеделник. Ето линк към обявата -->  VW Passat TDI --> колата има застраховка до октомври 2015 година + преглед. Та вие сте на ход ;)

Тези решения се вземат, след като твоят приятел отиде с някой много добър познат, разбиращ от автомобили. Види и тества колата на живо, не по форуми, и ако е необходимо я провери и в сервиз, на който има доверие.

Защото иначе моето мнение е :  ФВ Пасат - никога.

Просто не ми харесват тези коли. А и дизел на толкова години ми е повече от съмнителен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези решения се вземат, след като твоят приятел отиде с някой много добър познат, разбиращ от автомобили. Види и тества колата на живо, не по форуми, и ако е необходимо я провери и в сервиз, на който има доверие.

Защото иначе моето мнение е :  ФВ Пасат - никога.

Просто не ми харесват тези коли. А и дизел на толкова години ми е повече от съмнителен.

Днеска я тествахме, добре се справя на пътя. Просто искам да му помогна, затова търся съвети/мнения за автомобила. Той също, много не харесва Пасат/а, но бюджета е доста оскъден, затова ще се задоволи и с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова много автомобили има до 4000 лв

До 4К няма голям избор. Да е широк от вътре и да бъде седан + да бъде регистрирам + обслужен. Все пак забравих да спомена, че момчето в момента тежи 130 кг на 191 см.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Градско 10 литра? Забравих, че трябва да е икономична, а икономичен бензин аз до сега не съм срещал. Ще изчакам и други колеги, да си изкажат мнението за този Пасат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този ценови диапазон и с тези изисквания аз лично бих избрал Шкода Октавия.

По-евтина поддръжка, по-икономична, не отстъпва по нищо на комфорт и ширина в купето и багажника и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този ценови диапазон и с тези изисквания аз лично бих избрал Шкода Октавия.

По-евтина поддръжка, по-икономична, не отстъпва по нищо на комфорт и ширина в купето и багажника и т.н.

Ще погледнем и Октавията, искам да попитам нещо. Тъй като на Пасата ключа е най-обикновен като този, може ли да се използва от тези по-новите които са сгъваемите ключове. Иначе в момента горе посочения Пасат се кара с този, но ако момчето се спре на Пасата иска да използва от сгъваемите ключове.

1390375740_image.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, то Октавия и Пасат са доста сродни. Разбира се, че е добър вариант, стига да има налична такава в същия регион на такава цена и в такова състояние, което си е жив късмет.

Поддържана кола, просто си личи. Възстановяван волан и калъф за скоростния лост, но без да са жалени пари - качествена изработка. Така ли ми се струва, или предна лява седалка започва да се нищи?

Вземете с вас някого, който разбира от коли, качете я някъде на канал и я огледайте много внимателно. Ходова част, трансмисия и двигател. Пробвайте всеки електрически ключ и всяка дръжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма причина да не може да му се направи какъвто поиска ключ, че и да се програмира, ако има вграден имобилайзер, аларма и прочие.

Не мисля е евтин, но може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще погледнем и Октавията, искам да попитам нещо. Тъй като на Пасата ключа е най-обикновен като този, може ли да се използва от тези по-новите които са сгъваемите ключове. Иначе в момента горе посочения Пасат се кара с този, но ако момчето се спре на Пасата иска да използва от сгъваемите ключове.

1390375740_image.jpeg

Може, само че платката за централното заключване + две дистанционни (от същите тия сгъваеми) ти е 120 лева. Ключът изобщо не е обикновен - вътре има чип. Един нов ключ заедно с чипа е от порядъка на 50 лева. Евентуално пренареждане на ключалка ти е от порядъка на 10 лева на ключалка, без тази за запалването - там не знам колко е.

Вляво - оригиналният ключ, вдясно дубликатът, с качествена испанска заготовка:

20150102_205334p3uoi.jpg

Не съм искал да се закачат на накрайниците на дистанционните, иначе вероятно щеше да се наложи да сменям и оригиналния ключ.

Редактирано от Wankata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, то Октавия и Пасат са доста сродни.  

Така е, разбира се, но определено Октавията не отстъпва в нищо на Пасата, но като поддръжка е доста по-евтина.

Не помня коя година VW купиха Шкода, но това ги прави от едно семейство към момента.

Навремето като карах Шкоди помня, че почти всяка иновация VW първо я внедряваха в Шкода, после усъвършенстваха каквото трябва в нея и тогава (доста по-пипната, разбира се) я бримчеха във VW.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, то Октавия и Пасат са доста сродни. Разбира се, че е добър вариант, стига да има налична такава в същия регион на такава цена и в такова състояние, което си е жив късмет.

Поддържана кола, просто си личи. Възстановяван волан и калъф за скоростния лост, но без да са жалени пари - качествена изработка. Така ли ми се струва, или предна лява седалка започва да се нищи?

Вземете с вас някого, който разбира от коли, качете я някъде на канал и я огледайте много внимателно. Ходова част, трансмисия и двигател. Пробвайте всеки електрически ключ и всяка дръжка.

Да единствено предната седалка е почнала да се нищи. Но иначе, всичко друго си е окей, ако можем да навием човека ще я качим на канал + компютърна диагностика. Момчето ще вземе и баща си, но той повече разбира от товарни автомобили, отколкото леки автомобили.

Може, само че платката за централното заключване + две дистанционни (от същите тия сгъваеми) ти е 120 лева. Ключът изобщо не е обикновен - вътре има чип. Един нов ключ заедно с чипа е от порядъка на 50 лева. Евентуално пренареждане на ключалка ти е от порядъка на 10 лева на ключалка, без тази за запалването - там не знам колко е.

Вляво - оригиналният ключ, вдясно дубликатът, с качествена испанска заготовка:

20150102_205334p3uoi.jpg

Не съм искал да се закачат на накрайниците на дистанционните, иначе вероятно щеше да се наложи да сменям и оригиналния ключ.

Значи приблизително едно 180/200 лв. ще струва всичко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не мога да знам какво ще иска. Ако има сменяни предни дръжки и са с различни ключалки, пренареждане на една, за да се отключва всичко с един ключ, е 10 лв. Сметни два ключа по 50 лв. + 120 лв. за кутията с платката за централното +, да речем, едни 10 лв. за пренареждане на една ключалка. Не мога да знам и дали няма да му поискат повече, а може и по-малко да му искат - няма откъде да знам. Казвам ти какво беше при мен. Смених всичко, защото така и не ми дадоха второто дистанционно с втория ключ. А и никога не се знае дали някой няма още направени ключове. Не че някой ще вземе да ми краде Баба Яга, ама все пак не е приятно да знаеш, че освен теб може и още някой да влезе в нея.

ПП. Какво значи "Ако можем да го навием"? Ако не можете - бягайте надалеч...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не мога да знам какво ще иска. Ако има сменяни предни дръжки и са с различни ключалки, пренареждане на една, за да се отключва всичко с един ключ, е 10 лв. Сметни два ключа по 50 лв. + 120 лв. за кутията с платката за централното +, да речем, едни 10 лв. за пренареждане на една ключалка. Не мога да знам и дали няма да му поискат повече, а може и по-малко да му искат - няма откъде да знам. Казвам ти какво беше при мен. Смених всичко, защото така и не ми дадоха второто дистанционно с втория ключ. А и никога не се знае дали някой няма още направени ключове. Не че някой ще вземе да ми краде Баба Яга, ама все пак не е приятно да знаеш, че освен теб може и още някой да влезе в нея.

ПП. Какво значи "Ако можем да го навием"? Ако не можете - бягайте надалеч...

Еми знам ли и яз, днеска му даде да я пробва само 300 метра в двете посоки по една тясна уличка пълна с дупки, аз исках да я изпъна едно хубаво, но той категорично отказа. Тъй като момчето, нямаше пари в него и сигурно затова се прайше, но понеделник като идем с парите, ако пак не даде да я пробваме на магистралата, изобщо няма да я купим "поне ще се опитам ги вразомя". Значи, ако момчето иска без проблем може да се използва сгъваем ключ за съответната сума по ремонта. Тъй като ни казаха, че нямало начин да се преправи самата ключалка и да използва този ключ.

П.п. Иначе освен шофьорката седалка, колата заслужава ли си 4000 лв.?

П.п2. Също така, ако иска да смени цвета на колата, трябва ли да изкарва отново големия талон?

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, как можем да ти кажем само по снимки? Тя може да е лъскава и поддържана отвън и всичко останало да ѝ е пълен батак. Не вярвам, като я гледам, ама знае ли човек. Или да има някакъв по-голям проблем и този да гледа да се отърве от нея. Външно колата е запазена. Толкова се вижда. Пробата и огледът са задължителни.

Защо ще преправяш ключалката, като всъщност ще променяш само пластмасата и чипа на ключа?

Седалката не е кой знае какъв проблем, ще ти дам и адрес на добър тапицер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, ако момчето иска без проблем може да се използва сгъваем ключ за съответната сума по ремонта. Тъй като ни казаха, че нямало начин да се преправи самата ключалка и да използва този ключ.

Дистанционно отключване при тоя модел на пасат не е екстра която се поръчва допълнително а идва заводско. Намираш си пилотен ключ (нов) и отиваш да ти го нарежат по стария. Дистанционното се обучава много лесно. Единия на контакта колкото да е на контакт колата а с пилотния с натиснато дистанционно заключваш колата. Тя изпюуква и приема дистанционното.  После може да обучите ключа за палене или да прехвърлите ампулата от единия ключ на другия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, как можем да ти кажем само по снимки? Тя може да е лъскава и поддържана отвън и всичко останало да ѝ е пълен батак. Не вярвам, като я гледам, ама знае ли човек. Или да има някакъв по-голям проблем и този да гледа да се отърве от нея. Външно колата е запазена. Толкова се вижда. Пробата и огледът са задължителни.

Защо ще преправяш ключалката, като всъщност ще променяш само пластмасата и чипа на ключа?

Седалката не е кой знае какъв проблем, ще ти дам и адрес на добър тапицер.

Не му разбирам, затова питах. Аз моята А4-ка като си я взех ми дадоха от тези ключове "сгъваемите" , затова питах дали ще може да се използва такъв ключ и за този Пасат. Огледа и пробата, ще бъдат задължителни. Ще ти пиша, ако се вземе колата за адреса на въпросния "тапицер".

Дистанционно отключване при тоя модел на пасат не е екстра която се поръчва допълнително а идва заводско. Намираш си пилотен ключ (нов) и отиваш да ти го нарежат по стария. Дистанционното се обучава много лесно. Единия на контакта колкото да е на контакт колата а с пилотния с натиснато дистанционно заключваш колата. Тя изпюуква и приема дистанционното.  После може да обучите ключа за палене или да прехвърлите ампулата от единия ключ на другия.

Мисълта ми е, че момчето иска да използва само такъв ключ, да си върти цялата кола само с него. Да си я отключва/заключва/пали двигателя само с такъв ключ. Това имах предвид.

vwkey3buttons_6.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е, че момчето иска да използва само такъв ключ, да си върти цялата кола само с него. Да си я отключва/заключва/пали двигателя само с такъв ключ. Това имах предвид.

Еми именно. Купува си един нов, прави процедурата де ти писах и оставя стария в някое чекмедже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми именно. Купува си един нов, прави процедурата де ти писах и оставя стария в някое чекмедже.

Ясно, ще пиша к'во е станало с покупко-продажбата в понеделник. Забравих да попитам, момчето иска да знае, след като отидат при нотариус, след като издаде необходимите документи за прехвърляне на колата и т.н. Собственика какви документи, трябва да му предостави освен "голям/малък талон"? Как стой въпроса с данъка на колата, сегашния собственик ли трябва да го плати или....?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И един екземпляр от договора за покупко-продажба, подписан и от двамата. Ще си го получи още при нотариуса. Данъкът за текущата година до момента на прехвърлянето се плаща от продавача, оттам нататък до края на годината - от купувача. В КАТ скоро си регистрирал кола, така че знаеш какво ще ти искат.

Само че тъй като е самото начало на годината, твоят човек ще си плати целия данък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за данъка щом е в 2015г купувача да иска поне за 6 месеца данъка на колата или отстъпка. голям+малък талон, всички полици от застраховките и картона за ГТП.

п.с. имам дизел 2006г и в момента е на 272 000км.карана само в БГ /първи собственик/.

тази е 9 годинки по-стара и само на 240 000км.

пазарете се до последно да смекне поне до 3 500лв., че ремонта на помпа-дюзата е над 1500 левчата.

поздрави.

Редактирано от chasovnik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо пише 110к.с. а не е TD

TDI e

за данъка щом е в 2015г купувача да иска поне за 6 месеца данъка на колата или отстъпка. голям+малък талон, всички полици от застраховките и картона за ГТП.

п.с. имам дизел 2006г и в момента е на 272 000км.карана само в БГ /първи собственик/.

тази е 9 годинки по-стара и само на 240 000км.

пазарете се до последно да смекне поне до 3 500лв., че ремонта на помпа-дюзата е над 1500 левчата.

поздрави.

Това за помпя-дюзата , че е 1500 лв. това са митове и легенди. Щом за моята А4-ка е 400 лв. нова не може за Пасата да е 1500 лв......

Иначе знаем, че колата е с превъртяни километри, но ....... Твърдо и търси 4К, не е съгласен да отстъпи дори и 100 лв.

Също така, момчето му харесва и Форд Мондео, какво ще кажете за тези фордове здрави ли са, горят ли много,поддръжката скъпа ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...