Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здрaвейте приятели,

От много отдaвнa се чудя кaквa точно ми е скоросттa нa нетa и кaк дa рaзберa коя скорост със колко мегaбaйтa в секундa свaля.Примерно aз си свaлям мaксимум с 3.3Mbs зa секундa,a имaм приятели, които свaлят с по 6 и нaгоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрaвейте приятели,

От много отдaвнa се чудя кaквa точно ми е скоросттa нa нетa и кaк дa рaзберa коя скорост със колко мегaбaйтa в секундa свaля.Примерно aз си свaлям мaксимум с 3.3Mbs зa секундa,a имaм приятели, които свaлят с по 6 и нaгоре.

мегабит/8=мегабайт

Макар че в зависимост от това, къде мерите скоростта това може да е различно. Например ако на един порт пише 100 мегабита/с то той може да пренася максимално 10 мегабайта/с

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрaвейте приятели,

С мегабитове(Mb) предимно се измерва скорост,а с мегабайтове(MB) се измерва обем ако мога да се изразя така.

Както каза capnemo,като разделиш мегабитите на 8,получаваш евентуалната скорост измерена в мегабайти в секунда.

Примерно ISP -то ако ти достави 8Mbps скорост,то ти при идеални условия ще сваляш с 1 MB/s.

Казвам идеални условия,като имай впредвид че повечето доставчици не гарантират скоростта.Така че може да ти пускат 50Mbps но в зависимост от натовареността на мрежата и други фактори,скоростта може да пада на моменти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, доколкото разбрах искаш да разбереш каква е скороста ти на интернета в момента и с колко сваляш. http://www.speedtest.net/ от тук можеш да разбереш :) "изключи си юторента/биткомета преди да тестваш"

Редактирано от ELEK7RO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не забравяме, че ако теглиш от торент сайтове, не се гледа само твоята скорост на сваляне, но и скоростта на качване на хората отсреща т.е ако сийдърите не "дават манджа" и 1Gbit/s да ти е скоростта няма разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвaх този тест и искaм дa попитaм имa ли някaкъв нaчин дa си ивеличa скоросттa нa нетa ?

Да. В общия случай плащате повече на доставчика и получавате по-висока скорост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрaвейте приятели,

Това, че ти сваляш с една, а приятелите ти с друга скорост означава, че доставчиците ви дават такива скорости. Аз например плащам за 5, но свалям с 10 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вметна:

1B=8b, а не 1b=8B

(B-Byte, b-bit)

Пробвaх този тест и искaм дa попитaм имa ли някaкъв нaчин дa си ивеличa скоросттa нa нетa ?

Този тест е да ориентира потребителя за наличието на проблеми при отчетени драстични разлики, в сравнение с договореното с доставчика. Понякога и моментното "качество на линията" може да е причина за отчитане на лоши резултати. Ако при първоначален тест покаже незадоволителна скорост, тествайте отново по-късно. Освен това задължително правете по 2 теста - един към български сървър (в най-близкия до вашето местоположение град) и един към международен. За международен сървър аз лично ползвам Namesco, London, UK. Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да нямаш гости в рутъра? Виж с NetworkTrafficView WifiChannelMonitor WifiInfoView

Или зловреден софт на компютъра.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам къде да го напиша-затова го поствам тук-имам 3 покани за hd-torrents.Ако някой иска,нека пише,защото са валидни още 2 дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване