Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Прочети правилата и обърни внимание на това:

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения написани на латиница или само с главни букви се изтриват без предупреждение. Форумът е снабден с опция „Режим на клавиатурата“, която е налична под всеки прозорец за ново съобщение или нова тема във форума.

iovi

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
  • Отговори 148
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Това е чудесно решение , само провери каква точно му е цената , ако надхвърля бюджета - погледни и това . В горния ми пост има линк към един монитор на Сони , от който имам чудесни впечатления . Той

Здравейте, наканих се да си купя [LCD] монитор. Бях си харесал един 19" ЕИЗО, защо сум чужал че са доста качествени. Обаче реших да се консултирам с познат по въпроса и ми каза, че няма смисъл от 19" защото разделителната способност при него е толкожа колкото при 17" или по-точно 1280х1024. Препоръча ми 19" но widescreen. Спрях се на няколко марки и модела и искам някакво мнение. Той ми препоръча една марка, която не я бях чувал досега - [KSA] Правели ги в заводите на [sAMSUNG]. [LG] никой не ми препоръчва, а [sONY] щели да прекратяват производството на монитори, което е кофти - резервни части и т.н Тук съм пуснал линкове към тези няколко монитора на които се спрях последно.

Най съм навит на [Fudjitsu-Siemens], защото е 20"

Вие какво сте кажете?

KSA

Fudjitsu-Siemens 20" Widescreen

ACER 19" Widescreen

Samsung 19" Widescreen

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Виж мониторите в действие - т.е. - как изглеждат, като застанеш пред тях!

2. След като си готов да купиш Eizo, които струват майка си и баща си, бих ти препоръчал това . Моята мечта!

Надявам се съм бил полезен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, наканих се да си купя [LCD] монитор. Бях си харесал един 19" ЕИЗО, защо сум чужал че са доста качествени. Обаче реших да се консултирам с познат по въпроса и ми каза, че няма смисъл от 19" защото разделителната способност при него е толкожа колкото при 17" или по-точно 1280х1024. Препоръча ми 19" но widescreen. Спрях се на няколко марки и модела и искам някакво мнение. Той ми препоръча една марка, която не я бях чувал досега - [KSA] Правели ги в заводите на [sAMSUNG]. [LG] никой не ми препоръчва, а [sONY] щели да прекратяват производството на монитори, което е кофти - резервни части и т.н Тук съм пуснал линкове към тези няколко монитора на които се спрях последно.

Най съм навит на [Fudjitsu-Siemens], защото е 20"

Вие какво сте кажете?

KSA

Fudjitsu-Siemens 20" Widescreen

ACER 19" Widescreen

Samsung 19" Widescreen

Мнението ми напълно съвпада с това на hattamotto но ако си решил от посочените три, аз бих предпочел ПЪРВИЯТ!

Преди всичко поогледай как работят. Външният вид е на втори план. Успех при покупката. Да не ти посочвам аз на какво съм се спрял.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами EIZO (L768) бях намерил един който е 630лв, ама беше 20 милисекунди.

Разбирам това, което мипредлагате всички - да отида и да видя мониторите на място, ама в повечето магазини има 2-3 марки и това е. Пък ако попиташ всеки предлага нещо което има в наличност. Никой досега не ми е казал "Вземи си еди-кое си, ама го няма тук"

Още ме интересува има ли някакъв тест за монитори. Например като този за видеокарти?

Мнението ми напълно съвпада с това на hattamotto но ако си решил от посочените три, аз бих предпочел ПЪРВИЯТ!

Първия, имаш в предвид Фуджицу-то?

Ами избора на Wide screen не е много голям. Има един MAG T906W, ама като видях, че има 20" съм по-навит на него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами EIZO (L768) бях намерил един който е 630лв, ама беше 20 милисекунди.

Разбирам това, което мипредлагате всички - да отида и да видя мониторите на място, ама в повечето магазини има 2-3 марки и това е. Пък ако попиташ всеки предлага нещо което има в наличност. Никой досега не ми е казал "Вземи си еди-кое си, ама го няма тук"

Още ме интересува има ли някакъв тест за монитори. Например като този за видеокарти?

Първия, имаш в предвид Фуджицу-то?

Ами избора на Wide screen не е много голям. Има един MAG T906W, ама като видях, че има 20" съм по-навит на него.

Ако ти се дават малко повече пари - вземи си 16:9 /16:10/ формат. Минимум 21 инча и си карай работата. Посъбери още някой лев и почакай малко. Няма да збъркаш а ще ме споменаваш с добро. Дано да имаш късмет, щото и аз ще се зарадвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този МАГ - поне от написаното като характеристики за него - ВЪОБЩЕ НЕ ТИ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ. Защото:

1. Много малък ъгъл на видимост

2. Кофти ТN матрица

3. Само аналогови входове.

4. МАГ е вече соственост на ProView, което ми навява мноого лоши мисли.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това също не е за подценяване - ето я и политиката относно изгорели пиксели на Belinea . Panel Type - P-MVA - Малко по-подробна информация и цена около 400 евро.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете ли да ми кажете дали BENQ FP73G е добро решение..аз съм с такъв...добре ли е?!Че чувам разнообразни мнения.... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ xsakex Предложението на кокомил е много добро според мене. Срещнах и следното мнение за същият монитор в hardwarebg.com:

"Относно 102035W абсолютно задължително е да се ползва с DVI кабел. Разликата е чувстнителна. Не се губи време с автоматичният Adjust както е при аналоговия кабел.

Иначе добър монитор със забележка към черното за което стана въпрос, но това се забелязва само при напълно затъмнена обстановка -при дневна светлина или при електрическо осветление проблеми с черното няма.

Ъглите са много добри, и дума не може да става за сравнение с TN.

Купих този монитор по Интернет- доставиха ми го с куриер - за късмет няма изгорели пиксели."

Освен това, можеш да прочетеш и тук за малко повече инфо.

Единственото, което неможах да открия е цената тази белинея към момента.

Успех с покупката.

@ guruni,

"Можете ли да ми кажете дали BENQ FP73G е добро решение..аз съм с такъв...добре ли е?!Че чувам разнообразни мнения.... rolleyes.gif"

Никога не съм чел нищо за този монитор, но това, което можах да получа като инфо от нета за него, беше добро.

С риск да се повторя, както и да повторя голяма част от съфорумците - монитор / както и колони / се избират лично. Отиваш, проверяваш, и си ОК. Ако ти харесва как предава цветовете, бързодействието му и т.н. все неща за характеристиките - значи си попаднал на монитор. Ако ли не - проблем, но при свършен факт. Не се води никога по чуждо мнение преди да направиш такава покупка / с изключение на доверен човек, пробвал на живо техниката, макар че и това е опд въпрос/. А това че чуваш различни мнения за монитора - всеки си има гледна точка. Аз съм с Samsung 960BF, който НЕ ХАРЕСВАМ.

Стига съм писал, айде, до скоро!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Belinea e с много добри характеристики за ценовия си диапазон , вкойто се предлага !!!!!!!!! :whist::wors::hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаряна всички, въпреки, че пак се вкарах в размисли. Наистина тази Belinea е добра като показатели. И ми се струва по-добре да събера повече пари и да взема нещо от този род. Само не можах да разбера P-MVA матрицата какво осигурява? Дали няма цветовете и яркостта да са с по-ниско качество?

А нещо повече за тази марка? Отдавна я знам, но дали е качествена? Нищо не знам по този въпрос.

Също не рзбрах откъде мога да си купя този монитор? В българските страници има само Солитрейд.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаряна всички, въпреки, че пак се вкарах в размисли. Наистина тази Belinea е добра като показатели. И ми се струва по-добре да събера повече пари и да взема нещо от този род. Само не можах да разбера P-MVA матрицата какво осигурява? Дали няма цветовете и яркостта да са с по-ниско качество?

А нещо повече за тази марка? Отдавна я знам, но дали е качествена? Нищо не знам по този въпрос.

Също не рзбрах откъде мога да си купя този монитор? В българските страници има само Солитрейд.

Eто тук можеш да намериш монитора

http://www.jmt.bg/?go=100&jgroup=51&am...jcomponent=9965

А относно P-MVA матрицата - осигурява по-големи ъгли на виждане между 170-178 градуса според модела й и несравнимо по-добро цветовъзпроизвеждане спрямо TN аналозите и поддържа истински 16.77мл. цвята докато TN имат само 256 000 реални Разбира се има и недостатък - по-бавната реакция на пикселите на матрицата около =20-23ms реално но затова ти вече трябва да си прецениш за какво ще използваш монитора и доколко държиш на качеството или бързината!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

забелязах, че този сайт " http://www.jmt.bg/?go=100&jgroup=51&am...jcomponent=9965 " предлага доста високи цени за компонентите. Пък гледам, че цената на този монитор конкретно се е вдигнала с 55

Сравних с цената на Fudjitsu-то, което исках да купя от Датаком и разликата е доста голяма. В Датаком цената е 495лв без ДДс, а в 294.00 Евро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голямата разлика в цените може да се получи от различния тип използвана матрица . P-MVA матриците обикновенно са доста по-скъпи от TN .( Не мога да отворя сайта с линка,който си дал към Fujitsu ,за да видя каква му е матрицата , но предполагам ,че щом е толкова голяма - вероятно е с TN ).

На предната страница в темата myd е обяснил доста подробно различните видове използвани матрици.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пък изнамерих едно BENQ - http://sms.bg/catalog/product_info.php?cPa...roducts_id=1875

А за Fudjitsu намерих още по-пълна информация. Само, че там пак не рзбрах каква е матрицата

http://images.grosbill.com/docs/doc43484.pdf

Едит: Накрая си взех BENQ-то, ама да кажа честно не съм доволен много! За първи път работя на LCD с такава резолюция и може би заради това имам малко негативно мнение. Шрифта ми изглежда трудно четим, пък и след употреба повчве от час очите почват да ме болят. Може би не съм настроил цветовете като хората, ама те пък и LCD-тата са си ярки по принцип

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
монитор 21 инча за около 500 - 550 лв. може ли да ми каже

Обади се на Дядо Коледа!

Срещу усмивка - 23 инча 16:9 формат - SONY

Подаръците са до 23:59 часа - днес

ВЕСЕЛА НОВА ГОДИНА!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ви е мнението за Samsung SyncMaster 740BF , защото аз мисля да си взема такъв

Инфо

Редактирано от koltplay (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Помогнете и на мен в избора на монитор. Колебая се между тези два:

Benq 17LCD FP71V+/8ms/DVI

Samsung SM 731BF

Вчера ходих до Техномаркет да поогледам колкото мога. Самсунга е с гаранция за 0 изгорели пиксели - значи ли това, че ще ми го сменят ако ми изгори пиксел? И изобщо как стой въпроса с гаранциите в различните фирми - Техномаркет, Мост и т.н.

Някой може ли да ми каже нещо за мониторите на HP и Fujitsu-Siemens - в сайта на Стемо са дадени много интересни цени?

Приемам и други предложения като бюджета ми е ограничен до 550лв. с ДДС.

Гаранциите за LCD монитори не се дава от нашите фирми,а от фирмите производители.Има едни особености по стандрта на ISO които трябва да се четат преди да се вземе конретният монитор.Те също са разделени на класове и там е описано от кой клас при колко изгорели пиксела се заменя стоката.Philips имат серия монитори с технологията PerfectPanel™ за които фирмата заменя монитора дори при един изгорял пиксел....

Редактирано от ivo23 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Хора и аз съм решил да си купя LCD монитор но не разбирам от монитори angry.gif и затова се обръщам към вас бих искал да е 19/20 инча широко екранен не знам дали от 19 инчовите има широко екранни, но все пак давайте предложения за 19 инчови.

Монитора ще го исползвам за всякакъв вид работа филми, игри, интернет.

Дайте съвет каква марка дае с добри показатели хареса ми този на Belinea 10 20 35 W предложен от kokomil по - назад във форума.

Благодаря на всички отзовали се на моето запитване

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сумата е от 600лв. до 800 лв.

Не знам, дали този монитор има конкуренция?! :speak::) :)

http://www.amazon.de/LG-Flatron-L1970HR-Mo...8410485-9332050

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване