Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Bellinea - та от поста на kokomil е оптималното решение за теб. За малко повече получаваш ето този шедьовър с IPS матрица, който посочвам за втори път в същата тема като много добро решение, но само защото наистина е такова. Е, цената отговаря на качеството, все пак...

mell, решението, предложено от теб не е ли с TN матрица? При положение, че има 5-12 милисекундни MVA/PVА и IPS монитори на подобна цена, не се ли обезмисля времето за реакция на тези кофти матрици? Аз съм с 4 милисекунден самсунг 960 BF, койо е доста добър, но като видях посоченото от мене по - горе в същият пост чудо как предава цветове, какво имат в предид при определянето на ъгъл за виждане направо посивях от яд, че се ръсих цели 800 лева, за да имам това чудо в къщи....

Редактирано от hattamotto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решил съм да си взема Philips 190X7FB, какво ви е мнението за него, никаде не срещнах някой да е писал за него и затова питам.

Дават го с гаранция за 0 дефектни пиксела (Perfect Panel).

Още малко инфо за него тук.

Много ще съм благодарен който има такъв или има информация за този монитор да сподели.

Благодаря ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

tonidn81bs не съм работил като с твоя, съжалявам, че не мога да помогна.

Иначе е наистина важно гаранцията за пикселите да е class 1, т.е. дори при 1 пиксел важи и ти поправят/сменят монитора.

Аз лично съм се запътил към най-върховият модел от 17-ките на Philips, а именно 170P7CS. Двуомих се м/у него и 190B7CS, който също има perfect panel, но няма brilliance технологията, която "прави" моделите с нея професионални.

Ако някой съфорумец има мнение/опит за модела на tonidn81bs и тези, които споменах, ще се радваме да сподели. :dancing18:

Редактирано от PcMan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих си позволил да обърна внимание на една сравнително нова марка на нашия пазар - HANNS.G - като качество мониторите са отлични ( лични впечатления ) , а като цена - просто нямат конкуренция .

736277dd.jpg

Повече подробности и характеристики - цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Bellinea - та от поста на kokomil е оптималното решение за теб. За малко повече получаваш ето този шедьовър с IPS матрица, който посочвам за втори път в същата тема като много добро решение, но само защото наистина е такова. Е, цената отговаря на качеството, все пак...

mell, решението, предложено от теб не е ли с TN матрица? При положение, че има 5-12 милисекундни MVA/PVА и IPS монитори на подобна цена, не се ли обезмисля времето за реакция на тези кофти матрици? Аз съм с 4 милисекунден самсунг 960 BF, койо е доста добър, но като видях посоченото от мене по - горе в същият пост чудо как предава цветове, какво имат в предид при определянето на ъгъл за виждане направо посивях от яд, че се ръсих цели 800 лева, за да имам това чудо в къщи....

Един мой приятел има този модел и е мн як от доста време го има няма никакви проблеми с него иначе и аз съм с филипс и са много добри ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бих си позволил да обърна внимание на една сравнително нова марка на нашия пазар - HANNS.G - като качество мониторите са отлични ( лични впечатления ) , а като цена - просто нямат конкуренция .

736277dd.jpg

Повече подробности и характеристики - цък

Изглеждат ми супер-подозрителни..

Гаранцията им кой клас е?

Производителят от къде е ? Да не да използва матрици на по-голям такъв?

Кои стандарти са покрили, в х-та абсолютно нищо не е споменато..

И лични впечатления точно с този модел(и да не са само от 2-3мин работа)?

Изобщо има ли магазин, в който могат да се тестват наживо преди покупка?

Интересно ми е, защото утре си поръчвам Philips 170P7ES, трудно ще е да се откажа от него, но не и невъзможно.

Благодаря.

Редактирано от PcMan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зная как ти изглеждат :) Мониторите ,както казах ,са сравнително нова марка на нашия пазар и наблюденията върху тях са отскоро - за няколко седмици имам поглед върху 4-5 такива монитора -работят чудесно ! Сравнявал съм такъв директно с LG 19 инча с M/PVA матрица и поне видимо между двата нямаше никаква разлика в картината ( съвсем леко при LG цветовете бяха като че ли по-добри ).

Мониторите се продават не само у нас - пусни Google с името на монитора и ще попаднеш на интересни германски сайтове за онлайн търговия , в които отзивите за мониторите са много добри.Дори някъде ( пак из тия сайтове ) четох ,че това е монитор на последното тримесечие на миналата година ( пак според оценки на потребители ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора дайте съвет кой от тези монитори да избера:

1/Belinea 102035W ,

2/Belinea 1980 S1

3/Philips 190P7ES, 1300:1; 300cd/m2; 8ms; H178/V178; TCO'03 с гаранция за 0 дефектни пиксели

Това е линк за Belinea - http://www.belinea.com/Products/index.jsp

Ето и линк за - Philips 190P7ES http://www.e-prime.eu/product_info.php?cPa...roducts_id=1526

kokomil твоето мнение е много ценно за мен моля те кажи си думата

Ще разчитам и на всички останали мнения

Мерси за помоща

Редактирано от Bean (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хора дайте съвет кой от тези монитори да избера:

1/Belinea 102035W ,

2/Belinea 1980 S1

3/Philips 190P7ES, 1300:1; 300cd/m2; 8ms; H178/V178; TCO'03 с гаранция за 0 дефектни пиксели

Това е линк за Belinea - http://www.belinea.com/Products/index.jsp

Ето и линк за - Philips 190P7ES http://www.e-prime.eu/product_info.php?cPa...roducts_id=1526

kokomil твоето мнение е много ценно за мен моля те кажи си думата

Ще разчитам и на всички останали мнения

Мерси за помоща

Моят избор е първия монитор Belinea 102035W - 20.1 инча

Другите два монитора -Belinea 1980 S1 и Philips 190P7ES имат еднакви характеристики и ако трябва да избираш някой измежду тях,просто трябва да ги видиш как работят и който си харесаш,него взимаш.

Philips 190P7ES - е т.нар. Perfect Panel и има гаранция за всеки изгорял пиксел

Belinea - те са First-Class с Panel Technology - MVA Premium - и при тях положението е същото .

Но ,пак да кажа -лично моят избор е Belinea 102035W - 20.1 инча :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

O'keй Belinea 102035W cool.gif и мен този най - много ми хареса само дето не може да се върти странично което не е болка за умиране. :ph34r:

Моля те дай инфо къде най- евтино даси го купя.

Какво ще кажеш за този Belinea 2080 S1 бях забравил даго сложа в списъка angry.gif

Редактирано от Bean (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм си намислил да си купувам LCD ...

Спрял съм се на Samsung SM931C

www.kaldata.com......

www.technomarket.bg......

www.samsung.com.........

бих се радвал ако някой сподели мнение за този монитор

Редактирано от Dreamer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.kaldata.com......

www.samsung.com.........

Търсете Самсунг с S-PVA,PVA,MVA матрица.Матрицата на избрания от Вас монитор е TN,която е бърза,евтина,но не от най-добрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като видя TN матрица и бягам biggrin.gif

Samsung с PVA матрица има из P-сериите им, аз съм с такъв :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.kaldata.com......

www.samsung.com.........

Ами това което може да споделя е, че монитора наистина е жесток но както @myd каза не си заслужава парите за TN матрица, защото вече имаш доста по-добрър избори за тези пари. Аз сега съжелявам, че не помислих малко преди да го купя ама .... :) Все пак ако си се насочил към TN и си готов да пожертваш 700лв бих те посъветвал да се насочиш към стилната серия на LG. В момента пиша от L1900J и е просто страхотия ... както на дизаин така и по качество :wors: Наи-сигурният начин е отиваш в някои голям магазин и караш да ти включат определени монитори които ти харесват и сам да прецениш :wors: Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих искал да разбера Вашето мнение за този монитор 19" LCD ASUS VW192G, 800:1, 5ms, Anti-Scrape. Предварително благодаря !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бих искал да разбера Вашето мнение за този монитор 19" LCD ASUS VW192G, 800:1, 5ms, Anti-Scrape. Предварително благодаря !!!

Ми не е зле,в Ресет го гледам за 260 долара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще ти кажа ... няма DVI - мисля че тва е достатачно да се откажеш от него :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Спешно се нуждая от монитор. Вчера дъртото СТХ CRT нещо сдаде багажа. Цяла нощ четох из разни руски форуми теми за ЛЦД монитори и така и не можах да си избера нищо.

Значи нещата стоят така:

1.Разполагам с 550-700 лв.

2.Работя с монитора около 8-9 часа на ден.

3.Използвам го 50% за игри, 40% интернет и 10%филми.

4.Колебая се дали да е широкоекранен или не.

5.Минимум искам да е 19"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, предложението на myd е много примамливо. Трябва да се има в предвид обаче, че посоченото от don bravo предложение също не е за изхвърляне. LG правят едно измамливо окото насищане при предаване на цветовете, което ги прави много красиви, но много нереални. За това - отиваш в магазина и ги сравняваш двата - на око. Иначе техническите спецификации както и да ги гледаш - все е тая. Могат всичко да напишат!!!!!

Успех с покупката!

На всички, които търсят оптималният вариант възможности/производителност при минимална цена ще кажа:

Предложеният Hanns-g от kokoomil вече го проверих - успях да продам един такъв. И стоя в къщи 12 часа - работеше. И аз пред него. Та извода ми е: Добро е мониторчето, особено за парите си - DVI и D-SUB вход!!!! Само дето в комплекта няма DVI кабел, обаче - цената прави чудеса с допълнителното оборудване. Най - хубаво впечатление ми направи Auto Adjus - та на монитора - преминаваш с алт+таб към нещо / от игра на резолюция 1024/768 към 1280/1024 / - и той си оправя картината сам. Най -учудващото е че го прави правилно!!!!! Лошото е прекалено малкият ъгъл на виждане, който се усеща веднага. А и със сигурностввремето за реакция не му е 5ms /ако мога да ги сметна тези милисекунди, обаче го съпоставям с моя 960BF, 4 милисекунден, работещ успоредно с Hanns-g/. Но за 360 лева - просто уникално. При това - тази цена е с ДДС!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Днес гледах един 19" iiyama ProLite E480S-B 652.80 лв. с ДДС. Хареса ми на външен вид а и от прочетеното на сайта мисля че ще ме удовлетвори. Някой има ли мнение за този монитор

А между другото как стои въпроса с гаранцията на Beliniea

Редактирано от ivanivanivan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Решил съм да си взема LCD монитор .Спрял съм се на няколко модела на BENQ ( FP92E,,FP91G+,,FP93E ).Ако някой има наблюдение върху някой от тях,бих приел мнението му.Доста изчетох за тях,но защо почти никъде не споменават с каква матрица са

Редактирано от fx1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Днес гледах един 19" iiyama ProLite E480S-B 652.80 лв. с ДДС. Хареса ми на външен вид а и от прочетеното на сайта мисля че ще ме удовлетвори. Някой има ли мнение за този монитор

А между другото как стои въпроса с гаранцията на Beliniea

Ето така стои въпроса с гаранцията за Belinea,а и за другите монитори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...