Премини към съдържанието
techo_133

как да свържа Smart TV LG с Рутер TP-Link TL-WR841N

Препоръчан отговор

моя интернет доставчик ми блокира инетранета по MAC адреса и затова не мога директно да сложа лан кабела в ТВ а трябва да мине през рутер. настройвам рутера сменям му MAC адреса с корзи на компа и инетрнате ми тргва на PC като свържа с друг кабел рутера и ТВ не ми показва, че има връзка между двете пробвах 3 кабела така, че проблема не е там нещо ми обягва но не се сещам какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А знаеш ли какъв кабел се иска? Щото ако си пробвал три кросови кабела, а телевизора иска прав кабел, точно там ще е проблема. Отделно, телевизора може да не се свързва автоматично, а да трябва да го правиш през менюто му с бутон Connect или нещо от сорта. И трето, пробвай всички портове на рутера дали работят коректно, а не само тоя на който си вързал компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с прав кабел пробвах  успях да си реша проблема с настройките на тв просто е били зададено ръчно свързване а трябва да е автоматично

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от slavi91
      Здравейте! Телевизорът е Toshiba 40L2456D. От време на време забиваше, но напоследък стана много начесто и напрактика не може да се използва, защото след всяко забиване трябва да се изключва от контакта. Под забиване, нямам предвид да забие картината  а самият телевизор. Пример сменяш си каналите и спира на някой и вече не реагира, нито на дистанционното, нито на бутоните на телевизора. Или пък нещо си настройваш или цъкаш в менюто и спира. Междувременно каналът, който си гледаш си върви. Не спира нито звук, нито картина. Надявам се, че ме разбрахте. Това, което до момента пробвах е да му дам reset tv, но така не се оправи. Свалих и последната версия на firmware от сайта на Тошиба, но тя се оказа същата като тази, която съм му инсталирал преди 2-3г.- 01.00.50. Въпреки това я инсталирах наново, но  това не реши проблема.

• от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      с няколко думи изпаднал съм в следната ситуация. Искам да се снабдя с Netflix, тъй като така или иначе, често гледам сериали, именно тяхна продукция, не виждам смисъл постоянно да се занимавам с флашки, да търся субтитри и т.н. Преди около 2-3 месеца ми беше подарен от близки LED телевизор, който като параметри ме устройтва идеално(32 инча, full hd качество на картината и т.н), но за мое съжаление не е смарт. Разбираемо не ми се дават още 500-600 лв за нов, при положение, че реално имам такъв, който е изваден от кутията преди 2 месеца, затова ми се ще да се посъветвам с вас дали е възможно въпросният да стане смарт, посредством популярните за целта джаджи?
      Зачетох се, вариантите са много, в общия случай се включват в HDMI порт, какъвто аз имам свободен. На пръв поглед доста добре, но някой пробвал ли го е реално и работи ли изобщо така както би работил един телевизор, който е произведен с опцията Смарт? Струва ли си да дам 50-60 лева за такова нещо?
      Разбира се би ми било изключително полезно, ако някой, който е ползвал подобно нещо и е доволен, ме насочи към него
      Благодаря на всички, които ще се включат
    • от sa6o
      Не знаех как точно да кръстя заглавието на въпроса ми за това моля да ме извините. А сега към въпроса : на настолния ми компютър съм с TP Link адаптер (тип флашка) понеже рутера ми е много далеч и не е удобно да опъна кабел и да ги свържа. Та проблема е , че в началото като почнах да го ползвам нета си беше добре , от скоро почна много да пада и да намаля скоростта. Чудех се от какво е и не намирах проблема , реших да го сложа на друго USB и пак си почна да раобти супер. От 2 дни насам пак почна да бави нета на това USB и преди малко го смених на друго (имам 6 USB-та на кутията) , на другото USB си работи идеално сега. Не знам на какво се дължи това , нещо адаптера ли прецаква USB-тата или нещо друго се случва ? Да сега на 3-тото USB , на което съм го сложил отново си работи добре , но до кога ... Иска ми се да разбера от какво е проблема , а не само да менкам USB-тата.
    • от GODzillata
      Привет!
      Телевизорът е свързан с компа чрез кабел в LAN мрежа и си гледам филмите на тв-то *.avi филми без проблеми, докато *.mkv да речем, ги пускам през HDMI кабела.
      НО - някои домашни клипове, правени с телефон или камера и след това са минали през render на Sony Vegas - нямат звук през LAN-a, докато през HDMI имат.
      Какъв може да е проблема?
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване