Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Минимални изисквания към устройството

jhoro

Препоръчан отговор

Здравейте. Гледах, мислих и накрая реших да сложа темата тук. Ако някой и намери по-добро място - да я премести.

Става дума за какво най-малко трябва да има едно устройство в момента, за да е актуално ца ползване.

За десктоп машините е лесно - вадиш едното, слагаш друго. Въпрос на съвместимост, пари и т.н.

За лаптоп - подобно, малко по-ограничено - не всеки и не безкрайно може да се ъпгрейтва.

Но - при таблетите и смартфоните нещата са фиксирани. Купуваш, ползваш и сменяш - не съм чувал за ъпгрейт.

Понеже говоря и за двата вида - затова се чудех за мястото на темата. Но пък - въпроса е за смартфона като компютър, не толкова за телефонията.

Има доста теми и за едните, и за другите - но все за конкретни марки и модели. Тук бих искал да си кажете мнението - коя функция ви е "жизнено важна" и коя не толкова. И след това - къде преобладават задължителните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Гледах, мислих и накрая реших да сложа темата тук. Ако някой и намери по-добро място - да я премести.

Става дума за какво най-малко трябва да има едно устройство в момента, за да е актуално ца ползване.

За десктоп машините е лесно - вадиш едното, слагаш друго. Въпрос на съвместимост, пари и т.н.

За лаптоп - подобно, малко по-ограничено - не всеки и не безкрайно може да се ъпгрейтва.

Но - при таблетите и смартфоните нещата са фиксирани. Купуваш, ползваш и сменяш - не съм чувал за ъпгрейт.

Понеже говоря и за двата вида - затова се чудех за мястото на темата. Но пък - въпроса е за смартфона като компютър, не толкова за телефонията.

Има доста теми и за едните, и за другите - но все за конкретни марки и модели. Тук бих искал да си кажете мнението - коя функция ви е "жизнено важна" и коя не толкова. И след това - къде преобладават задължителните.

Темата ще Ви е много актуална около 2018 година, а не сега. Честита Нова година!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя смарт го ползвам за настройка на рутъри и дистанционен достъп.(във функционалността му като компютър). Иначе за Ало е ясно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При андроид без рут не могат да се инсталират програми във външната памет. Тоест най-нужното е достатъчно вградена памет.

Да има възможност някои приложения да се местят във външната памет и без рут но това са маловажни програми и като инсталираш десетина приложения и се оказва че вградената памет не стига до никъде, да не говорим че всекидневно излизат ъпдейти на масовите приложения и в един момент устройството се задръства.

Останалите параметри са като при компютрите хубаво е да се следва принципа колкото повече толкова по добре.

Обикновено устройствата в даден ценови клас са идентични като хардуер, разликата е в модификациите на OC вложени от производителя както и поддръжката.Масовите евтини модели обикновено не получават по нова версия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам смартфона си за - игрички(колкото и да са смотани), разговори, смс-и (най-много), интернет (смс-сите са след интернета), и до някъде пиратство. :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за хардуерни модификации. Поне засега има обявени поне два модулни смартфона. За таблети не съм чувал. Но и за модулните смартфони, поддържаните компоненти няма да са стандартни и ще се произвеждат специално за конкретния модел. Причината е повече от ясна. За всеки конкретен модел Андроида е пипнат специално, гласени са драйвери и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя смарт го ползвам за настройка на рутъри и дистанционен достъп.(във функционалността му като компютър). Иначе за Ало е ясно.

Таблет дори за настройка на рутери не е удобен. От първа ръка опит го знам.

---

По темата - Мобилните устройства - колкото са по-малки, необходими са по-големи компромиси, заради нуждата от портативност, мобилност, време на автономна работа - консумация на енергия. Всяко едно устройство от този тип е крайно ограничено в отделянето на количество топлина в изключително малкият си корпус, което изисква ползване на много енергийно ефективни решения, а от там и с големи недостатъци откъм производителност.

Един съвременен таблет го търси с достатъчно бърз процесор, достатъчно RAM за приложения и достатъчно вътрешна памет. Слотове за външна памет са стандарт.

Имал съм неудоволствието да работя с много таблети, които зациклят/бавят при много, много елементарни задачи, като отваряне на интернет страница. Не е да си купиш нещо за 100лв и да си мислиш, че имаш самолет. Именно защото не ми се занимава с ограниченията на таблетите и липсата на портове за разширение, аз съм върл почитател на преносимите компютри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Таблет дори за настройка на рутери не е удобен. От първа ръка опит го знам.

---

По темата - Мобилните устройства - колкото са по-малки, необходими са по-големи компромиси, заради нуждата от портативност, мобилност, време на автономна работа - консумация на енергия. Всяко едно устройство от този тип е крайно ограничено в отделянето на количество топлина в изключително малкият си корпус, което изисква ползване на много енергийно ефективни решения, а от там и с големи недостатъци откъм производителност.

Един съвременен таблет го търси с достатъчно бърз процесор, достатъчно RAM за приложения и достатъчно вътрешна памет. Слотове за външна памет са стандарт.

Имал съм неудоволствието да работя с много таблети, които зациклят/бавят при много, много елементарни задачи, като отваряне на интернет страница. Не е да си купиш нещо за 100лв и да си мислиш, че имаш самолет. Именно защото не ми се занимава с ограниченията на таблетите и липсата на портове за разширение, аз съм върл почитател на преносимите компютри.

Аз точно преди месец-два си говорех с моя съквартирант, че като си натовари повече G2-ката и почва да му загрява и ми хрумна идеята, ако направят така, че процесора да се допира до капака на самият телефон (може и паста да се сложи) и направят монохромен този капак дали няма да има по-добра охладителна система :/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...че процесора да се допира до капака на самият телефон (може и паста да се сложи) и направят монохромен този капак дали няма да има по-добра охладителна система

А дали за потребителя ще е по-добре да му грее устройството на ръката?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване