Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От дълго време искам да си сменя захранването. В момента съм с CODEGEN 300W - ясно е защо искам да го сменя. Конфигурацията ми е - дъно - ASROCK B75M-DGS, процесор - INTEL Pentium G2020, 2х2 GB RAM, HDD 500 Seagate Barracuda. В момента съм с вграденото видео в процесора, но мисля да сложа Sapphire HD6670 или нещо подобно. 

Готов съм да отделя 85 лева за ново захранване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR  ,като ще останат парички за доставката.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR  ,като ще останат парички за доставката.

Това захранване по - добро ли е? Бих могъл да дам и с 10 лева повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същото...Аз бих взел евгата,защото мразя CX,VS сериите на корсар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A за това какво ще кажеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A за това какво ще кажеш?

Много дигаш бюджета. 90 лева е максимума. Явно ще е предложеното от първия пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много дигаш бюджета. 90 лева е максимума. Явно ще е предложеното от първия пост.

Тогава разгледай ето това : http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FD-500W-ESSENCE-BLACK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защото мразя CX,VS сериите на корсар.

Мони, много аргументирано мнение!  :whist:

Освен EVGA-та, Super Flower SF-550K12XP, 550W за 90 лв. с безплатна доставка също е чудесен избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D  :D  :D

Наистина евгата е по-изгодна,защото корсара е същото,но 20 лева по-скъпо,тоест докато струваше 70-80 лева беше екстра,но в момента за 92 не бих го погледнал дори...Цветето е много добро,тоест до 90 лева е най-добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен EVGA-та не ми харесва, защото решетката над вентилатора е твърде затворена(сигурно за по-евтино е изрязана направо в панела) - това достатъчно аргументирано ли е? :) Иначе един глас и от мен за модулното захранване - кутията ще е по-подредена, а това малко или повече има отношение към охлаждането...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен EVGA-та не ми харесва, защото решетката над вентилатора е твърде затворена(сигурно за по-евтино е изрязана направо в панела) - това достатъчно аргументирано ли е? :) Иначе един глас и от мен за модулното захранване - кутията ще е по-подредена, а това малко или повече има отношение към охлаждането...

Не виждам какъв е проблема,че е изрязана ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това ще свърши работа: PSU FORTRON FSP400 60APN 85. Останалото е лакомия, а такава мощност не трябва за тази конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да взема  EVGA или последния Forton, който предложи @techmaniac. Наистина конфигурацията ми не е мощна. 400 вата са напълно достатъчни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да взема  EVGA или последния Forton, който предложи @techmaniac. Наистина конфигурацията ми не е мощна. 400 вата са напълно достатъчни.

Което искаш,евгата е повече реални ватове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от Fortron-a понеже за 3 лв. отгоре EVGA-та е много, много по-добър вариант.

Каквато и конфигурация ще захранва качественото и мощно захранване никога не е излишно. Не се знае след време каква муха ще ти влезе в главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за предложенията.! Спирам се на EVGA. Дано ми върши добра работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Xristis Games
      Здравейте онзи ден си закупих нова видео карта Palit GT 1030 GDDR5 версията. Искаше ми се да вдига малко фраймовете на Fortnite. Старата ми видео карта беше GT 740 GDDR5. Взех си 1030-ката, сложих я и преинсталирах компютъра след това пуснах играта и тя ми забиваше много вървях на картинки (Около 30 фпс и постоянно спада на 4-5 фпс и пак се вдига до 30). Старата ми видео карта вдигах към 50-60-70 фпс.. да процесора ми е много много стар и слаб, но на какво може да се дължи това все пак със старата видео карта ми вървеше що годе добре?

Компютър:
      Intel Pentium D 945 3,40 GHz
      5GB Рам Ddr2
      Хард диск е 250GB (Не му знам бързината)
      Захранване 300W (Не знам модела.)
      *Новата видео карта с която върви играта много зле - Palit GT 1030 GDDR5 2GB 64 Bit
      *Старата ми видео карта с която ми вървеше поносимо - Gigabyte GT 740 GDDR5 2GB

От какво може да се получава това и защо с по-старата и по бенчмаркове по-слабата видео карта вдигам много повече FPS (50-60-70)
    • от Vikincet0
      Здравейте,
      Пиша Ви във връзка с проблем, който срещнах с лаптопа ми - HP 350 GT. 
      Лаптопът, отказва да подава захранване и работи само на режим батерия. Батерията се зарежда само в изключено положение, а когато включа лаптопа, започва да дърпа заряд от батерията и в същото време захранването спира да работи и батерията не се зарежда. Ако се опитам да го включа само на захранване - не стартира.
      Тъй като изчетох доста форуми по темата, бих искала да споделя следното:
      1. Не е проблем от зарядното - Пробвах с 4 различни зарядни (3 от които бяха със същите параметри, а четвъртото дори по - силно)
      2. Не е софтуерен проблем - Преинсталирах windows (Все още не съм качила драйвърите, но това предстои да се случи до около 9 часа сутринта).
      3. Както вече споменах не е проблем от батерията, защото лаптопа ми трябва за университета и не ми пречи да работя с него само на захранване, но уви не иска да се включи.
      4. Разглобих лаптопа и всичко от вътрешната му страна (връзката и медните жици за захранване например) изглеждаше нормално.

Някой има ли идея какво би могло да бъде? Възможно ли е да е възникнал проблем с дънната платка, понеже това е единственото нещо, за което не ми става ясно на пръв поглед за съществуващ проблем?

Благодаря предварително за отговора на отзовалите се!
      С уважение,
      Виктория
    • от Obscurity
      Привет
      Трябват ми нови слушалки за музика.
      Понеже най-много ще слушам от телефона докато съм на вън съм се насочкл към тапичките,предпочитам да са кабелни т.е. без блутут,доколкото знам  тези със блутут не предлагат добро качество за в момента съм се насочил към моделите 
      Roccat syva
      Roccat aluma
      Sennheiser CX 2.00i
      Audio-Technica ATH-CKR30iS 
      и др бюджет
      100 лв
    • от Zhin
      Максимална сума, с която разполагам е 5.000 лв, която не включва периферия, вече си имам такава. 

Идеята е да се ползва за игри на 144hz 4к монитор WoW, Reforged, Path of exile.

Държа да е сравнително тих и да не стържи колкото стар китайски вентилатор (ако може да събуди ленива котка, не е ОК).

По възможност с 2080 / TI rtx msi/rog и интел процесор.

500 gb ~ ssd като hdd не е нужно да е повече от 2 tb , 16 / 32 ram 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване