Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги.Частите които използвам са:

Дъно :Gigabyte GA-770TA-UD3

Процесор:TripleCore AMD Athlon II X3 435, 2900 MHz (14.5 x 200)

RAM памет A-Data DDR3 (2x2GB)

Захранване:Seasonic 430W 80% Plus Bronze 

Хард диск:Model ID Hitachi HDS721032CLA362

И искам да взема 1 видео карта, но не разбирам и търся помощ. Спрял съм се за момента на  http://www.emag.bg/video-karta-sapphire-amd-radeon-r7-250x-1024mb-gddr5-128bit-dvi-hdmi-pci-e-11229-00-20g/pd/DGG3CBBBM/,но незнам дали тези части ще я издаржат и добра ли е.Бюджетът ми е до около 200 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Тази е добра за цената си, но можеш да се огледаш за нещо втора ръка 200лв. Бедна ти фантазия каква карта можеш да вземеш за тези пари.

Гледай да има повече битове и да е минимум DDR5 :). Не прави моята грешка. Аз си взех 7750HD DDR3 с 2GB, а тази с 1 e с 40% по-бърза...

Все пак можеш да ни споделиш и какви игри смяташ да играеш с тази карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги.Частите които използвам са:

Дъно :Gigabyte GA-770TA-UD3

Процесор:TripleCore AMD Athlon II X3 435, 2900 MHz (14.5 x 200)

RAM памет A-Data DDR3 (2x2GB)

Захранване:Seasonic 430W 80% Plus Bronze 

Хард диск:Model ID Hitachi HDS721032CLA362

И искам да взема 1 видео карта, но не разбирам и търся помощ. Спрял съм се за момента на  http://www.emag.bg/video-karta-sapphire-amd-radeon-r7-250x-1024mb-gddr5-128bit-dvi-hdmi-pci-e-11229-00-20g/pd/DGG3CBBBM/,но незнам дали тези части ще я издаржат и добра ли е.Бюджетът ми е до около 200 лв.

Аз съм с тази и си карам всичко с нея, но миналият месец изгоря и сега е в гаранционен сервиз затова сякаш не ти я препоръчвам. Един приятел също има и неговата изгоря като направи г/д година. Задължително да е DDR 5 памет с DDR 3 надолу не си струват вече парите. Виж R9 270/R9 270X втора ръка с гаранция поне 1 година. Или някоя Nvidia на това ниво. Само процесора си мисля, че няма да е достатъчен за това видео.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе не го хвърляйте толкова нагоре с тоя процесор, че ще почне да пита и как се клоква. R7 250x е добър избор. Не знам как ви изгарят видеокартите, но едва ли е от производителя. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе не го хвърляйте толкова нагоре с тоя процесор, че ще почне да пита и как се клоква. R7 250x е добър избор. Не знам как ви изгарят видеокартите, но едва ли е от производителя. 

Ами в кутия с горно разположено китайско захранване и нито един вентилатор с дъно от 60 лева или пък зверски небалансирана конфигурация с и7-ца и 250Х,та да се товари на 100 процента навсякъде й трябва точно една година да издъхне...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да да те перфектни и неразрушими ги правят. Така ги изкара. Аз каквото можех си правех за видеото. Не го оставях да хваща прах. Само паста не можех да сменям заради гаранцията. Токов удар щях да разбера ако имаше та и от това не може да е. Иначе както казах и аз R9 270 може да му дойде силна за процесора. По добре му дайте някоя Nvidia също толкова добра като R7 250X.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами в кутия с горно разположено китайско захранване и нито един вентилатор с дъно от 60 лева или пък зверски неб*лансирана конфигурация с и7-ца и 250Х,та да се товари на 100 процента навсякъде й трябва точно една година да издъхне...

Е тук се изхвърли за небалансираността. Видеокарта като 250x  си работи на макс дори с най-евтиния i5,че дори и с i3 haswell на по-височка честота. И това ли ще е нЕбалансирана система? Иначе си прав за захранването и кутията, аз точно това имах предвид. Но една година си е изхвърляне. да кажем 3-4 години и то след доста клок.  

А NVIDIA  нямат подходящи карти за тия пари. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отзиви.Тази която си пратил в OLX дали ще я издържат тези части иначе е доста добра оферта.Моята видео карта не е изгоряла,но е от 2008 година и е AMD Radeon 3650 HD и просто искам нещо по-мощно.Относно игрите искам да ми вървят по-нови игри не на ултра, а дори и на медиум, но да ми тръгват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отзиви.Тази която си пратил в OLX дали ще я издържат тези части иначе е доста добра оферта.Моята видео карта не е изгоряла,но е от 2008 година и е AMD Radeon 3650 HD и просто искам нещо по-мощно.Относно игрите искам да ми вървят по-нови игри не на ултра, а дори и на медиум, но да ми тръгват.

Ако вземеш един нов процесор и на ултра ще ти вървят с 270Х,обаче това удоволствие ще ти струва около 450 лева...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е тук се изхвърли за неб*лансираността. Видеокарта като 250x  си работи на макс дори с най-евтиния i5,че дори и с i3 haswell на по-височка честота. И това ли ще е нЕбалансирана система? Иначе си прав за захранването и кутията, аз точно това имах предвид. Но една година си е изхвърляне. да кажем 3-4 години и то след доста клок.  

А NVIDIA  нямат подходящи карти за тия пари. 

Само кутията не си харесвам, но нямам пари да я сменя иначе захранването си Fsp hexa. Процесора е Fx 4300 достатъчен е за видеото. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок аз питам със тези части за видео, а не да копувам и друг процесор просто предложения за тази конфигурация 

За по-бързо видео ти трябва и по-бърз процесор или поне клок на тоя. Но по спомен клокът на тия процесори е нисък и труден с определени дъна. Ти ще вземеш бърза карта, но ще ще хвърлиш ненужни пари за нещо, което ще ползваш максимум на 50%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо бутате автора в грешна посока. Да даде 200лв за карта 2-ра ръка е глупост. Човека добре се е ориентирал, но избраната от него карта не е налична, а и не си заслужава парите. Моето предложение:  

Ако не са проблем 14.34 вземи първата, но ако са -  втората хем е евтина, хем цената и е според възможностите.

За по-бързо видео ти трябва и по-бърз процесор или поне клок на тоя. Но по спомен клокът на тия процесори е нисък и труден с определени дъна. Ти ще вземеш бърза карта, но ще ще хвърлиш ненужни пари за нещо, което ще ползваш максимум на 50%.

Няма такова нещо. Ти може и да си имал за малко 450, но е било отдавна и не си правил подходящите тестове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да не се карате ,ако обичате, а като хора да ми помогнете за картата не искам да сменям нищо освен нея.Дайте добра видео карта просто за тези части,която ще използвам пълноценно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да не се карате ,ако обичате, а като хора да ми помогнете за картата не искам да сменям нищо освен нея.Дайте добра видео карта просто за тези части,която ще използвам пълноценно.

Разгледай предложенията ми и прецени дали те удовлетворяват. Според мен са оптимални за теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лично съм се спрял на R7 250x като цяло и питам дали на тези части ще тръгне има ли съвместимост.Благодаря ти за предложенията :) !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

250X май беше HD7770 та е някъв вариант.

При положение че 860К се поти с нея дори да е на допинг със стария Athlon II X3 435 едва ли има смисъл от по-добра.

Иначе захранването ще издържи и много по-сериозна карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

250X май беше HD7770 та е някъв вариант.

При положение че 860К се поти с нея дори да е на допинг със стария Athlon II X3 435 едва ли има смисъл от по-добра.

Иначе захранването ще издържи и много по-сериозна карта.

Айде и другия дървен философ се включи да не помага. Интересно защо при мен нещата не стоят по този начин. Хлапе, ти въобще правил ли си някакви реални тестове с хардуеър?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде и другия дървен философ се включи да не помага. Интересно защо при мен нещата не стоят по този начин. Хлапе, ти въобще правил ли си някакви реални тестове с хардуеър?

Обърка човека :) 

Приятел, дето си пуснал тая тема. Дадох ти линк в един мой пост, където има тестове с процесор като твоя клокнат и неклокнат и видеокарта GTX 560Ti,  която е 30% по-бърза от предлаганата R7 250X  и да кажем толкова  по-бавна от другата предложена R9 270X  на старо. прави си сам заключенията къде е твоя Атлон на 2.9 GHz

Ако слушаш @XECUTIONER,  ще трябва да стоиш вечно с твоя процесор и само да бодваш каквото ново излезе. Ако бе така, хората нямаше през 2-3 години да ъпгрейдват процесорите си. Просто не го слушай за някои неща, той е трол или се праи на такъв, за да се дразни с някои хора в тоя сайт. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той се закле че повече няма да напише и ред в тоя малоумен форум та това очевидно е няква обща халюцинация.

В момента си пие греяна ракия под асмата и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване