Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. До преди известно време бях с оптичен интернет и няколко пъти ми се е случвало като вляза в настройките за "Мрежа", да видя освен моя компютър, така и още един или два непознати. Сега съм на друг интернет доставчик и не съм забелязвал нещо подобно. Може ли някой да обясни на какво се е дължало това?

Редактирано от xelax (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто от любопитство ли питаш или имаш някаква цел/идея?

Принципно зависи от няколко неща. Най-общо се дължи на това, че сте в една подмрежа на доставчика, за да виждаш др. компютри. Отделно на операционна ти система е зададено да открива и да бъде откривана от други компютри в същата мрежата. Освен това, трябва да си директно свързан към Интернет т.е. без домашен рутер. Има и още особености около типа и конфига на подмрежата на доставчика, но най-общо и елементарно е това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би сте достъпвали машини от вашия subnet, в което няма нищо учудващо. Условие за това е да нямате маршрутизатор във вас, защото той се явява като firewall (блокират се по подразбиране портовете за Network Share на Windows, а и не само те). Това го е намекнал и колегата преди мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откраднали са ти данните на мак адреса и настройките за нета егати оптичен нет и пак няма защити чудно ми е каква репутация има доставчика ти моя отдавна въведе подобни защити да няма кражби на нет от този тип защото и аз съм имал такива случай да се получава конфликт звъннах им и взеха мерки защото не съм бил единствения с подобен случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откраднали са ти данните на мак адреса и настройките за нета егати оптичен нет и пак няма защити чудно ми е каква репутация има доставчика ти моя отдавна въведе подобни защити да няма кражби на нет от този тип защото и аз съм имал такива случай да се получава конфликт звъннах им и взеха мерки защото не съм бил единствения с подобен случай.

:D

Без да се засягаш, но е хубаво преди да напишеш собствено мнение, да прочетеш съществуващите такива в темата и да ги осмислиш. Това, което си написал няма нищо общо с темата и не отговаря на истината, а е много възможно някой да ти повярва и съответно да го подведеш. Така, че филтрирай изказа си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване