Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Включва се с копче от клавиатурата

Препоръчан отговор

Здравейте!  :)

От дни насам, компютъра се включва, когато си поиска, и си помислих, че е от биоса и върнах настройките по default.  :ohmy:  Ноо... Разбрах, че когато натисна "Space"от клавиатурата, тогава компютъра се включва.. Как мога да предотвратя това включване с това копче? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!  :)

От дни насам, компютъра се включва, когато си поиска, и си помислих, че е от биоса и върнах настройките по default.  :ohmy:  Ноо... Разбрах, че когато натисна "Space"от клавиатурата, тогава компютъра се включва.. Как мога да предотвратя това включване с това копче? 

Това копче - през прозореца.

Сега сериозно.

Ти изклчваш ли компютъра или пък включваш опцията "заспиване" ? (при windows xp e едно жълто квадратче.)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В BIOS нямаше ли настройка за включване на компютъра с клавиатурата ?

power management (примерно) и после се търси нещо за keyboard. Мисля че съм виждал преди като ровех, по често, в BIOS-ите на PC-тата :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влизам в биоса да проверя. Ако стане нещо, ще пиша. Иначе го изключвам, не го оставям в режим заспиване. 

Ами не, не намерих подобно нещо... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво е дъното?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Някакви идеи как да оправя проблема? 

Елементарно! Изключи клавиатурата и наблюдавай компютъра. Ако се включи пак си прегледай захранването. Ако проблема се появява само при включена клавиатура просто я смени с друга. За всеки случай си провери и токовете в къщи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра се включва, когато натисна произволно копче от клавиатурата! При изключена клавиатура няма проблеми. Не мисля, че клавиатурата дава дефект... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра се включва, когато натисна произволно копче от клавиатурата! При изключена клавиатура няма проблеми. Не мисля, че клавиатурата дава дефект... 

Тествай с друга клавиатура. Не губиш от това и лесно се тества. Имаш познат или приятел който може да ти я даде за тест.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, power off е.. 

Тук избора е Enabled/Disabled. Вие за Restore on AC/Power Loss ли ми казахте,че е Power Off? Ако да, погледнете и това,което съм оградил. Трябва да е [Disabled].

post-344859-0-38373900-1421925765_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това това, което си оградил е disabled.. 

Аз имах същият проблем, а след ровене по форумите, имаше едно предложение да провера дали контакта е зануле, НО НЕ БЕШЕ!

След като помолих баща ми да го занули (имаше си кабелче но не беше включено) той спря да се включва посред нощ и да ми изкарва акъла.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И с друга клавиатура пробвах, същата работа... 

Каква е клавиатурата PS2 или USB?  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване