Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за Power Button(бутон за вкл.) и LED лампички за настолен

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да ви попитам - някой знае ли от къде могат да се купят в България бутон за включване и LED лампичките за настолен компютър? Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-разумно е да мине през сервиз машината. Много вероятно е проблемът да е в дънна платка или захранващ модул.

По-малка е вероятността бутон и лед да са дефектирали едновременно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

LED лампичките са си обикновени светодиоди и се намират в много магазини за електронни и електрически елементи. Бутонът за включване най-вероятно е със специфична форма за твоята кутия и едва ли може да се намери същия, освен от същата кутия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, не обясних... беше доста късно снощи...

Става въпрос нещо, което не съм сигурен, че ще успея да направя - да си измайсторя кутия... Искам да си направя кутия, но не намирам от къде да си купя тези неща. Имам 1-2 стари кутии, но техните са ужасно грозни.. и въпросът ми беше- Има ли от къде да си ги купя отделно? (нещо, което да хваща окото повече).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип зад всяко "копче" на кутия стои обикновен бутон. Останалото е въпрос на дизайн. А LED индикацията е всеки LED. На практика ато компоненти се намират във всеки магазин за електрониа.

Но имай предвид, че има мноого стругаро-фрезистка работа. Ако няма да се ползва готова кутия за основа, си е твърде сериозно начинание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледах доста клипове, от тях разбрах, че е много по-трудно, отколкото изглежда, но все пак имам желание. За бутона, просто знам, че трябва да дава контакт за кратко, без да се задържа. Знам, че мога с кабелите или с отверка да го включа, мога да ползвам клавиатура или бутон от някоя стара кутия, просто исках да си купя някой по-добре изглеждащ(ужасни са бутоните, които са ми под ръка - пластмасови бели 12-13 годишни). А ЛЕД-овете сигурно ще ги взема от старата кутия.Даже гледах в E-bay.uk, там има някакви ставащи горе-долу, ама не ми се поръчва и да чакам месец...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване