Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Старата ми конфигурация сдаде багажа след 8 години (почти) вярна служба и реших да си сглобя нова машинка, като от старата използвам само монитор, HDD + клавиатура/мишка. Рядко играя игри, с клоквания също не се занимавам, компютърът ще се използва за интернет, филми, обработка на снимки и видео, малко програмиране и като домашен сървър за FTP и 1-2 леки виртуални машини.

Не търся конфигурация, която да ъпгрейдвам в близко бъдеще, а по-скоро искам нещо оптимално, което да ми върши добра работа за поне няколко години напред.

По-долу ще изредя избраните компоненти и съответно някои въпросителни:

1. CPU: XEON E3-1231V3

2. MB: ASUS H97-PLUS -> Тук може коментар относно нещо по-изгодно, предвид малката вероятност за ъпгрейд на процесора.

3. RAM: 2X4G DDR3 1866MHz KINGSTON BEAST

4. GPU: SAPPHIRE DUAL-X R9 270 2GB GDDR5 WITH BOOST & OC

5. SSD: ADATA SP600 128GB

6. CASE: CM Force 500 -> Тук може коментар относно нещо по-добро/по-изгодно.

7. FAN: CM HYPER 212 EVO -> Тук може коментар относно нещо по-добро/по-изгодно.

8. PSU: PSU FD 450W INTEGRA BLACK -> Тук може коментар относно нещо по-изгодно.

Ще съм благодарен за коментари и съвети.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като няма да ъпгрейдвате, може да минете на пълноразмерно дъно с B85 чипсет - ще спестите 50-тина лева.Рам-та също може да е някоя по-евтина, например АДАТА за 140лв на 1600мхз. Разлика между двете няма да се усети. SSD-то не е лошо, но за сума близка до тази, може да се вземе по-добро. Кутия бих се спрял на CM N300, но предполагам и тази ще свърши работа. В цената няма разлика между двете кутии (2-3лв мисля). Integra-та е добро захранване.

Единствено от тази видеокарта не знам дали ще имате нужда, след като рядко играете.

750Ti също е добра видеокарта, но и много икономична и хладна. Не иска допълнително захранване, а тегли ток само от дъното, та е перфектен избор. Разбира се, ако все пак държите на по-добро представяне в игрите, то R9 270 e определено по-добрата карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Дъно - може да се мине и с по-евтино, ако няма да следва ъгпрейд с 5 генерация процесор на Интел. Примерно:

ASROCK-B85-PRO4--LGA1150

2. Охладител този примерно:

CM-HYPER-412S

3.Захранване:

EVGA-500W-80-PLUS-100-W1-0500-KR

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така това SSD го замени със Samsung 840 EVO... малко по-скъпи са, но пък си струва, не че това което си избрал е лошо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъл от замяна на боксовото охлаждане на процесоха.Това от предложението на течманиака товари сглобката с 65лв. Напълно излишен разход.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така това SSD го замени със Samsung 840 EVO... малко по-скъпи са, но пък си струва, не че това което си избрал е лошо...

Аз пък мога да ти кажа,че имам у нас и SP600 и ево и 40-те лева разлика са огромни за абсолютно никаква в приложения и т.н.Качеството е същото.Аз препоръчвам Adata SX910 128G.Видеокарта GTX 750ti е по-добре от 270 ако почти няма да се играят игри,разлика ще видите ако само това правите,значителна си е разликата,но 750ti ще направи машината Ви малко "по-стабилна" в смисъл,че харчи 70 вата под максимален товар,много е хладна,много е тиха и няма да се пречкат кабели из кутията,защото тя не ползва ( само за вентилатора,зависеше от модела) процесора е добра идея и 8-те нишки ще ви помогнат в изброените приложения.Дъно,по-добре някое пълноразмерно със същия звук,B85  за 120-130 лева...Например това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мога да ти кажа,че имам у нас и SP600 и ево и 40-те лева разлика са огромни за абсолютно никаква в приложения и т.н.Качеството е същото.Аз препоръчвам Adata SX910 128G.Видеокарта GTX 750ti е по-добре от 270 ако почти няма да се играят игри,разлика ще видите ако само това правите,значителна си е разликата,но 750ti ще направи машината Ви малко "по-стабилна" в смисъл,че харчи 70 вата под максимален товар,много е хладна,много е тиха и няма да се пречкат кабели из кутията,защото тя не ползва ( само за вентилатора,зависеше от модела) процесора е добра идея и 8-те нишки ще ви помогнат в изброените приложения.Дъно,по-добре някое пълноразмерно със същия звук,B85 за 120-130 лева...Например това.

Нали ssdто ти беше intel 520 от черния петък или се бъркам.

С какво според теб пълноразмерното дъно е по добро от mATX .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали ssdто ти беше intel 520 от черния петък или се бъркам.

С какво според теб пълноразмерното дъно е по добро от mATX .

Компонентите си топлят взаимно просто.SSD-то 520 е в сестра ми пратих й го веднага щом пристигна,не съм го разопаковал дори,миналата седмица като бях при нея го пробвах и беше супер.Моето за лична употреба е Adata SP600 128G,а това й го подарих просто.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На този процесор не му трябва допълнително охлаждане, аз съм с 1230v2 и нямам проблеми с обикновенното. Другото е че RAM-та може да е до 1600 Mhz http://ark.intel.com/products/80910/Intel-Xeon-Processor-E3-1231-v3-8M-Cache-3_40-GHz?wapkw=e3-1231v3

Иначе ако няма да слагаш охладителя на процесора - по-добре заложи на кутия с достатъчно вентилатори и задължително мрежички против прах

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... Видеокарта GTX 750ti е по-добре от 270 ако почти няма да се играят игри,разлика ще видите ако само това правите,значителна си е разликата,но 750ti ще направи машината Ви малко "по-стабилна" в смисъл,че харчи 70 вата под максимален товар,много е хладна,много е тиха и няма да се пречкат кабели из кутията,защото тя не ползва ...

Единствено от тази видеокарта не знам дали ще имате нужда, след като рядко играете.

750Ti също е добра видеокарта, но и много икономична и хладна. Не иска допълнително захранване, а тегли ток само от дъното, та е перфектен избор. Разбира се, ако все пак държите на по-добро представяне в игрите, то R9 270 e определено по-добрата карта.

Първият ми избор беше 750Ti, но го смених защото идеята ми беше да спестя от видеокартата, като взема 2-ра ръка такава, с остатъчна гаранция. Все пак много рядко играя игри и не ми се инвестира излишно в ненужен компонент. За съжаление, 750Ti трудно се намира за разлика от R9 270/280 и затова се ориентирах към нея. Благодаря за съвета все пак, ще помисля върху вариант за вашите предложения. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иначе ако няма да слагаш охладителя на процесора -...

Няма избор. Без никакво охлаждане, процесора ще се "сготви", за по-малко от минута.  Разбира се, възможно е да си имал нещо друго в предвид, но се е получило доста" бисерна" фраза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първият ми избор беше 750Ti, но го смених защото идеята ми беше да спестя от видеокартата, като взема 2-ра ръка такава, с остатъчна гаранция. Все пак много рядко играя игри и не ми се инвестира излишно в ненужен компонент. За съжаление, 750Ti трудно се намира за разлика от R9 270/280 и затова се ориентирах към нея. Благодаря за съвета все пак, ще помисля върху вариант за вашите предложения. :)

Имайте предвид, че това е хитро замислено, но може вас да ви метнат. Тия АМД карти, дето се продават втора ръка с остатъчна гаранция, има добър шанс да са проблемни - много голям процент от АМД картите са използвани за копаене на биткойни и всякакви подобни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма избор. Без никакво охлаждане, процесора ще се "сготви", за по-малко от минута.  Разбира се, възможно е да си имал нещо друго в предвид, но се е получило доста" бисерна" фраза.

Идеята е да не слагаш допълнителния охладител ами да си ползваш stock cooler-a, иначе пробвай без охладител :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите! В крайна сметка избрах нова видеокарта 750Ti, за сметка на 270/280/290. И все пак, имайки предвид ниската цена на bitcoin в момента, може да се намерят доста "копачки" втора употреба на добра цена. Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите! В крайна сметка избрах нова видеокарта 750Ti, за сметка на 270/280/290. И все пак, имайки предвид ниската цена на bitcoin в момента, може да се намерят доста "копачки" втора употреба на добра цена. Успех!

http://olx.bg/videokarta-sapphire-r9-280x-vapor-x-i46706779

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих втора ръка MSI R9 270X Gaming за 170 лв с 2 години гаранция.
Перфектна, като нова. Никакъв проблем.

Мисля че има още 1 бройка, така че ако имаш интерес ми пиши да те свържа с човека.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване