Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, съфорумци. Както става ясно от заглавието се двоумя между тези два лаптопа (MSI GP70-2PEi581FD Gaming Notebook и MSI GE70-2PCi581FD Gaming Notebook). Досегашната ми машина изгоря и трябва да се ориентирам към нещо ново. Максималния бюджет е около 850 евро (ще се купува от Германия, ако има някой по-запознат с онлайн магазините, ще се радвам на мнение относно източника на покупката). Ще се ползва главно за интернет (сърфиране и гледане на клипове и филми), скайп и доста често FIFA14/15. Обмислях и вариант за настолен, но за сега съм ограничен от към място, пък и искам като се наложи да го местя да ми е по-удобно да го правя. Та като гледах разликата между двата е видеото и процесора (характеристиките на лаптопите са най-отдолу на страниците). Струва ли си да  дам 160 евро отгоре за по-добрата карта GTX850 M GDDR5 (до колкото успях да разбера разликата в процесорите е минимална и едва ли ще я усетя). Принципно съм отворен и за други предложения. Имайте предвид, че не смятам скоро да го сменям, освен ако не стане някой фал и не изгори и той :)(недай си боже :D). Ако съм пропуснал нещо моля да ме извините за разсейването и да питате, за да се изясним. Благодаря предварително за отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой ли няма наблюдения върху MSI?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, вече може да се заключва темата. Взех си "MSI GE70-2PEI781W7". Дадох малко повече пари, но дано да остана доволен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата от 100MHz е незначителна а видеото си заслужава дори само заради паметта му дори да не беше по-добро.
А това което си взел е с още по-добро видео, още по-добър процесор и по-бърз хард ама не са малко повече пари. :)

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, те са го вдигнали. Аз го взех с около 50 евро по-малко. Щеше да е още по-смислено ако се продаваше без ОС и за по-малко пари, но какво да се прави. Маркетинга си е маркетинг :) Все пак се надявам следващите 3 до 5 години да не го сменям :)

Редактирано от wickerman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от slavi91
      Здравейте! Намерих си разни части по тавана, с които си сглобих един компютър за филми и интернет.Проблемът, обаче е, че bios не си помни настройките и е много дразнещо всичко да се настройва всеки път. Пробвах батерията с мултицет- 3 волта си е. Пробвах и с друга, но ефект няма. Реших да флашна BIOS , но не става- дава грешка cmos cheksum destroyed. Пробвах какви ли не версии на bios от сайта на msi ,но резултатът е все един и същ- cmos cheksum destroyed. 
      Дъното е msi p965 neo- f v2 а версията на bios 02.61
      Флашвам го, както казах с биос от msi, с буутваща флашка.
    • от VecZen
      Гледам тук и там, и виждам че има доста различни сайтове за части, най-голямата купчина намирам във pazaruvaj.com . Обаче има и други сайтове които не са включени там като nikem.bg и vario.bg . Естествено единствената разлика за мен е в цената, но също така искам да знам за вашият опит със тези различни компании за части. Във момента имам купчина части които искам да купя, но не съм сигурен от къде ще е най-добре. От всичките сайтове които посетих във nikem ще ми излезе най-изгодно заради тяхната натрупваща се отстъпка, макар и да е общо около 30 лева. Но също така знам че, когато един мой приятел си купи цял компютър от там, на части, го бавиха известно време. А ако погледна към vario, ще получа същата цена, за същите части, макар и да трябва да разчитам на JarComputers за последните две, ще получа съвсем същата цена, но без отстъпката. Така че честно казано сега просто се чудя къде ще намеря колкото се може по-ниска цена, но и със добро обслужване. Знам че Jar ще са Ок, или Ardes, защото до сега със тях не съм имал проблеми.
    • от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
    • от Ndishev
      Здравейте имам проблем свързан с един старичък лаптоп MSI MegaBook ER710 (MS-171B) 17”
      Лаптопа работеше нормално и не беше пускан от доста врвме. Пуснах го за 10 мин и видях, че доста бучи от охлаждането. Следователно го отворих,  почистих охлаждането и всички останали компоненти. Смених пастата на процесора и го затворих. Но след опита ми да го включа той просто не тръгна. Като е на зарядно свети индикатора за батерия и това е. Не реагира по никакъв начин. 
      Някой има ли си идея къде да търся проблема? 
    • от pi4a7a
      Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
      Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
  • Дарение

• Добави ново...