Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

A.com

Промяна на датите на създаване, промяна и достъп на файлове с bat файл.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Реших да си улесня малко живота и потърсих в нета дали има начин, чрез bat файл, да се промени creation date, last modified date и last accessed data на доста файлове.

Трябва ми bat файл, или нещо подобно, с който ще мога да напиша имената на файловете(или пътищата) и съответно трите дати. Имам различни файлове, в различни папки, като някой от файловете трябва да са с едни и същи дати, други да са с различни и.... Ползвам BulkFileChanger, но с тази програма трябва всеки път да зареждам желаните файлове и да пиша датите(които в повечето случаи трябва да си останат не променени), което отнема време.

Някой може ли да помогне, било то с bat файл(макар, че в нета не намерих подобно решение и се твърди, че е невъзможно да се направи такъв bat файл), powerShell файл, visualBasic скрипт или каквото и да е друго решение, което ще работи като bat файл - ще мога да го редактирам и с двоен клик да го изпълнявам.

Благодаря.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Реших да си улесня малко живота и потърсих в нета дали има начин, чрез bat файл, да се промени creation date, last modified date и last accessed data на доста файлове.

Трябва ми bat файл, или нещо подобно, с който ще мога да напиша имената на файловете(или пътищата) и съответно трите дати. Имам различни файлове, в различни папки, като някой от файловете трябва да са с едни и същи дати, други да са с различни и.... Ползвам BulkFileChanger, но с тази програма трябва всеки път да зареждам желаните файлове и да пиша датите(които в повечето случаи трябва да си останат не променени), което отнема време.

Някой може ли да помогне, било то с bat файл(макар, че в нета не намерих подобно решение и се твърди, че е невъзможно да се направи такъв bat файл), powerShell файл, visualBasic скрипт или каквото и да е друго решение, което ще работи като bat файл - ще мога да го редактирам и с двоен клик да го изпълнявам.

Благодаря.

Извинявай, но защо имаш идиотското желание да омажеш нещата си? Защо ти трябва да променяш датата на създаване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, но защо имаш идиотското желание да омажеш нещата си? Защо ти трябва да променяш датата на създаване?

Имам файлове, който от време на време променям, но трите, посочени в горния ми коментар, дати трябва винаги да за еднакви, независимо колко пъти променям тези файлове. При всяка промяна или преместване на даден файл, някоя от датите се променя, а на мен ми трябва тези дати да са си едни и същи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам файлове, който от време на време променям, но трите, посочени в горния ми коментар, дати трябва винаги да за еднакви, независимо колко пъти променям тези файлове. При всяка промяна или преместване на даден файл, някоя от датите се променя, а на мен ми трябва тези дати да са си едни и същи.

Искаш да чийтваш някого, ясна е историята :)

http://no-nonsense-software.com/freeware/SetFileDate

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да чийтваш някого, ясна е историята :)

http://no-nonsense-software.com/freeware/SetFileDate

Искам да знам кой ми разпространява файловете където не трябва. Ползвам някакви елементарни начини да записвам скрито информация в дадени файлове, и след това, като попадна на мой файл би трябвало да мога да прочета тази скрита информация и да разбера кой ми прави мръсно. И след всяка промяна на файла датите трябва да са същите, за да не се усети някой. Не че е трудно някой мен да извърти по този начин, ама...

Ако някой знае начин да запиша информация в bmp, png или други файлове, и след това тази информация да може да се прочете нека да сподели. :)

Благодаря за линкова. По-късно ще пробвам предложенията. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах посочената програма. Няма да ми свърши работа. Върши почти същото като BulkFileChanger.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах посочената програма. Няма да ми свърши работа. Върши почти същото като BulkFileChanger.

Ако знаеш някакъв език за програмиране, виж кои са системните функции, които правят това, което искаш и си направи малка програмка за конзолата. Ако си с уиндоус, виж в MSDN. 

"To retrieve the file times for a specified file, use the GetFileTime function. GetFileTime copies the creation, last access, and last write times to individual FILETIME structures. You can also retrieve file times using the FindFirstFile andFindNextFile functions. These functions copy the file times to FILETIME structures in a WIN32_FIND_DATA structure. When writing to a file, the last write time is not fully updated until all handles that are used for writing are closed.

To set the file times for a file, use the SetFileTime function. This function lets you modify creation, last access, and last write times without changing the content of the file. You can compare the times of different files by using theCompareFileTime function. The function compares two file times and returns a value that indicates which time is later or returns 0 (zero) if the times are equal.

If you plan to modify file times for specified files, you can convert a date and time of day to a file time by using theSystemTimeToFileTime function. You can also obtain the system time in a FILETIME structure by calling theGetSystemTimeAsFileTime function.

To make a file time easy to display to a user, use the FileTimeToSystemTime function. FileTimeToSystemTime converts the file time and copies the month, day, year, and time of day from the file time to a SYSTEMTIME structure."

Е това пише в MSDN. Ако не можеш сам, кажи на някой приятел, който разбира, да ти я направи както искаш. 

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой знае начин да запиша информация в bmp, png

Мога да ти дам идея за тези формати. ако на определен брой пиксели бутнеш най младшия бит, много трудно ще се забележи(особено примерно ако си сложиш минимален праг или са по-ръбовете или на шарено място), освен ако не ги сравняват побитово. (за bmp и размера на файла няма да се смени) След това ти си сравняваш с оригинала и възстановяваш информацията.

Един вид воден знак, но много трудно видим.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако знаеш някакъв език за програмиране,

Е това пише в MSDN. Ако не можеш сам, кажи на някой приятел, който разбира, да ти я направи както искаш. 

Там е проблема, че не знам. И приятели с подобни възможности нямам. :)

Мога да ти дам идея за тези формати. ако на определен брой пиксели бутнеш най младшия бит, много трудно ще се забележи(особено примерно ако си сложиш минимален праг или са по-ръбовете или на шарено място), освен ако не ги сравняват побитово. (за bmp и размера на файла няма да се смени) След това ти си сравняваш с оригинала и възстановяваш информацията.

Един вид воден знак, но много трудно видим.

Ползвам такава програма, която променя битовете на някои от пикселите в картинка. Даже може да криптира информацията, която искам да се запише. По-голям проблем ми е, че промяната на въпросните дати ми отнема доста повече време от, желаните от мен, 2-3 клика с мишката. Редактирано от A.com (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там е проблема, че не знам. И приятели с подобни възможности нямам. :)

Какъв ти е уиндоуса 32 бита или 64 бита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв ти е уиндоуса 32 бита или 64 бита.

Win8.1 x64.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Win8.1 x64.

Не знам как да прикача файла. Пише, че не мога да прикача такъв тип файл. Явно е забранено да прикачваме изпълними файлове.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написах три малки програмки и ги именувах:

cr.exe - промяна на датата на създаване (creation)

lu.exe - промяна на датата на последно използване (last use)

lc.exe - промяна на датата на последно модифициране (last change) 

примерен бат файл с използване на горните три програмки

cr 2011 1 27 9 15 25 C:\Users\krasio\Documents\absolutna istina.odt
lu 2013 1 27 9 15 25 C:\Users\krasio\Documents\absolutna istina.odt
lc 2012 1 27 9 15 25 C:\Users\krasio\Documents\absolutna istina.odt
cr 2011 1 27 9 15 25 C:\Users\krasio\Documents\085_the_integral_vision (2).pdf
lu 2013 1 27 9 15 25 C:\Users\krasio\Documents\085_the_integral_vision (2).pdf
lc 2012 1 27 9 15 25 C:\Users\krasio\Documents\085_the_integral_vision (2).pdf

Ето и сорс кода на cr 

#include <windows.h>

int main()
    {
	int year, month, day, hour, min, sec;	
        FILETIME ft;
        SYSTEMTIME st;
	HANDLE hfile;
	char* endptr;
	char* comline;
	char filename[MAX_PATH];
	comline = GetCommandLine();
	endptr = strchr(comline,' ') + 2;
	st.wYear = strtol(endptr,&endptr,10);
	st.wMonth = strtol(endptr,&endptr,10);
	st.wDay = strtol(endptr,&endptr,10);
	st.wHour = strtol(endptr,&endptr,10);
	st.wMinute = strtol(endptr,&endptr,10);
	st.wSecond = strtol(endptr,&endptr,10);
	st.wMilliseconds = 0;
	endptr ++;
	strcpy(filename,endptr);
	SystemTimeToFileTime(&st,&ft);
	hfile = CreateFile(filename,FILE_WRITE_ATTRIBUTES,0,0,OPEN_EXISTING,FILE_ATTRIBUTE_NORMAL,0);
	SetFileTime(hfile,&ft,0,0);
	CloseHandle(hfile);
	return 0;
	}

Разликата между трите програмки е само в реда, SetFileTime(hfile,&ft,0,0); Третия отзад напред.

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написах три малки програмки и ги именувах:

Благодаря. Работят точно както искам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези timestamp-ове на файловете са функция на файловата система. Ако предадеш файл с някаква дата на създаване през някаква среда от сорта на FTP, MAIL и т.н... почти е гарантирано, че този, който ги дръпне и запише някъде - датата на създаване (ако неговата ОС/ФС поддържа такова нещо) ще бъде друга (евентуално текущата).

Обикновено за запис на служебна информация в даден файлов формат, хората които са измислили съответния формат са предвидили такава възможност.

Например за PNG - има т.н. Ancillary chunks, в които в общи линии можеш да запишеш каквото си решиш. http://www.libpng.org/pub/png/spec/1.2/PNG-Chunks.html

В BMP си ограничен за размера на служебната информация, но видях, че в хедъра имаш 2х2 байта reserved data. http://en.wikipedia.org/wiki/BMP_file_format

Но така или иначе, най-разпространен (и един вид сигурен) е чалъмът, за който ти е казал flare. Особено пък, ако пишеш в алфа канала - визуално нищо няма да се забележи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...