Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.
Сам си се дразня, че плащам интернет на две мест- офиса и в нас.
Дразня се защото от нас хващам Wi-Fi сигнала в офиса но само когато съм на терасата, а сега зимата...
В нас имам друг рутер. Имам и usb wi-fi антенка. 
Има ли начин да вкарам сигнала от офиса в рутера у нас? Той и без това си е на терасата, но ще мога да си ползвам интернета от офиса по цялата къща. Варианта с кабел отпада.
Моята логика е антена която да хване сигала от офиса и да го даде на рутера.
Благодаря!
Здрави и живи! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Дразня се защото от нас хващам Wi-Fi сигнала в офиса но само когато съм на терасата, а сега зимата...

Има ли начин да вкарам сигнала от офиса в рутера у нас? Той и без това си е на терасата, но ще мога да си ползвам интернета от офиса по цялата къща. Варианта с кабел отпада.

Благодаря!

Здрави и живи! 

Да бяхте уцелил поне правилния раздел. Има начин, ако пуснете маршрутизатора у вас като повторител

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да чрез безжична връзка между двата маршрутизатора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за раздела. Благодаря на администратора.
Как мога да осъществя казаното? 
Какво ми е необходимо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройка на втория маршрутизатор като повторител (този който е във вас). Зависи и от моделите, прегледайте упътванията там е описано как се прави.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутера е ZyXEL NBG-416N

Нямам упътвания към него 

С един маршрутизатор само няма да стане, трябват ви два. И ето един прост пример как се прави:

http://www.connectedhome.infopint.com/bridge-two-wireless-routers/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутера е ZyXEL NBG-416N

Нямам упътвания към него 

Мързела не се толерира в този форум. ftp://ftp.zyxel.com/NBG-416N/user_guide/NBG-416N_1_Ed1.pdf

Точка 5.1 и нататък

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Имам и usb wi-fi антенка.

може и с помощта на тази антенка да се вкара интернета в компютър в къщи, който да се сподели или да играе AP. Недостатъкът е, че компютърът трябва даа работи нон-стоп Редактирано от belivakov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не можеш да си вземеш още един рутер , правиш му настройките в офиса , спираш оня и пускаш тоя във вас - ако си на един и същи доставчик  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Благодаря!

Здрави и живи! 

И аз съм така пич в офиса и в нас ползвам нет  на един доставчик и съм страшно доволен но не като тебе офиса да ми е до блока а е многоо далече но там не ползвам рутер . Само да попитам разбирачите ако някой комшия си пусне такава антена за нет ще повлие ли на моя сигнал да речем с комшията сме врата до врата ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи канално колко близо е рутърът на комшията и колко е силен сигналът на неговото оборудване.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може и с помощта на тази антенка да се вкара интернета в компютър в къщи, който да се сподели или да играе AP. Недостатъкът е, че компютърът трябва даа работи нон-стоп

Устройва ме. Компютърът и без това не се изключва.

Ясно ми е как да го свържа с рутера в офиса посредством антенката.

Но от там нататък? Как да дам интернет от компютъра на рутера в нас?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През мрежовата му платка. И Internet Sharing

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се прав Internet Sharing?

с win7 е компютъра.

Как се прав Internet Sharing?

с win7 е компютъра.

Гугъл не хапе!

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/using-internet-connection-sharing#1TC=windows-7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ще повторя:

TPLink TL WA7210N/TL-WA5210G, Nano Station M2

Не мога да разбера как имаш фирма(очевидно щом работи има печалба), имаш офис и се правиш на скъперник, за да спестиш парите от покупката на един Access Point, който ще хаби много по-малко ток и практически има нулево ниво на шум и ще използваш интернет кънекшън шъринг(който`често е много проблемен в Windows), ще заемаш цял компютър като рутер, който ще хаби едно 100W, само за да можеш да си споделящ интернет връзката. Токът, който хаби един компютър включен денонощно в дългосрочен план ще ти излезе повече от спестеното от покупка на Access Point за външен монтаж.

п.п Друг е въпросът, че не мога да разбера как имаш работеща фирма(която работи, понеже очевидно генерира печалба) и се скъперничиш да плащаш не 2 интернета на цена от 10-20лв всеки. После защо ли да се чудя шефовете в България защо не плащат и на работниците си. Защо да плащам на 5-тима, като мога да наема 1 и да го гърбя с работа за 5, пък да обирам печалбата.

Чист кеффф.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от slavcho hadjiyata
      Здравейте приятели с днешна дата! Предупреждавам Ви:
      Внимавайте с Интернет!
      Защо казвам това? Защото днес мой много близък човек си забрави телефона и отиде на работа. Обади ми се с молба да го включа да се зарежда. Започнах да натискам копчетата му, за да видя състоянието на батерията. Появи се надпис „Телефонът се отключва с пръстов отпечатък“. Реших да го погъделичкам с моя.
      Очаквано изписа „Неуспешен опит.“ Но добави един прозорец, където беше публикувана моята снимка , Интернет и името ми. Както знаете аз не съм инкогнито в Интернет, а с физиономията си и с името си. Телефонът ме позна!?!
      БЯХ ИЗУМЕН!
      Вариантите са два:
      1.Моят отпечатък се намира единствено в Националната здравна каса, тъй като го положих веднъж, когато се лекувах в пловдивската болница „Света Мина“, по времето на министър Москов. Вероятно си спомняте, че той въвеждаше такава практика-вместо болният да разнася лични документи от кабинет на кабинет(които лесно може да загуби, най-вече защото априори е притеснен и вероятно разсеян), да се изисква от него само полагане на пръстов отпечатък.
      Вероятно въпросният телефон е направил връзка с касата.
      2.Чрез една от камерите си, телефонът е разпознал физиономията ми. Не познавам в подробности технологията на заключване на телефона с пръстов отпечатък, респективно дали тогава се включват камерите му, затова не съм сигурен дали е това.
      Приятели, ако ми позволите ще перефразирам Апостола: „ИНТЕРНЕТ Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ИНТЕРНЕТа“
      Пазете се от Интернет и бъдете здрави!
    • от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от Ivailo Mihalev
      Здравейте! 
      От известно време имам проблем със зареждането на определени страници в интернет.Винаги ми излиза ''няма достъп до интернет'' а реално имам интернет. Имам втори компютър който е на същия интернет и при него няма никакъв проблем със зареждането на определени страници.Реших че имам някакъв вирус и сканирах с Malwarebytes Premium и той откри няколко заплахи след което ги изтрих но нямаше резултат.Долу-горе 50% от страниците не ми ги отваря.

Поздрави!

• от 5FDP
      Здравейте, търся си интернет в София, широк център без договор. Можете ли да препоръчате нещо евтино10-12лв/месец, може и с предплата за няколко месеца?
    • от taika
      Здравейте, от известно време имам проблем с wifi на рутера, когато се свържа с интернет ми казва "Ограничен достъп". Проблемът не е от рутера, защото и други хора се свързват, а и аз се свързвам с телефона ми, а при други мрежи нямам проблем. Моля за помощ. Благодаря!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.