Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Какъв процесор бихте ми препоръчали за:

ECS 945GCT-M2

DualCore Intel Pentium E2200, 2200 MHz (11 x 200)

Рам 1024 мб

nVIDIA GeForce 9500 GT

ии... китайско захранване 400W

Мислех за E8400 обаче вие кажете. Мс предварително 

Редактирано от Viko98 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв процесор бихте ми препоръчали за:

ECS 945GCT-M2

DualCore Intel Pentium E2200, 2200 MHz (11 x 200)

Рам 1024 мб

nVIDIA GeForce 9500 GT

ии... китайско захранване 400W

Мислех за E8400 обаче вие кажете. Мс предварително 

С дъно ще трябва,а бюджета е ? 

Захранването да смениш ще е хубаво също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разполагам с пари и за дъно. Малък бюджет но ... к'во да се прави ;д 120 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

брат ако това първото дето си писал е дънното трябва да гледаш кои процесори поддържа

ето линк : http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=810&CategoryID=1&MenuID=16&LanID=9

най-силния процесор за теб е : Intel Core 2 Duo E6600 (2.4 Ghz/ L2 cache: 4 MB / 1066 MHZ FSB ) Не е никак лошо според мен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://olx.bg/intel-core-2-duo-e6600-2400-mhz-1066-mhz-4-mb-sl9zl-i66851264

Трябва да закърпи положението,а 100-те лева оставащи под матрака за нова машина направо !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

брат ако това първото дето си писал е дънното трябва да гледаш кои процесори поддържа

ето линк : http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=810&CategoryID=1&MenuID=16&LanID=9

най-силния процесор за теб е : Intel Core 2 Duo E6600 (2.4 Ghz/ L2 cache: 4 MB / 1066 MHZ FSB ) Не е никак лошо според мен :)

Изобщо не съм обръщал внимание на тва ;д

http://olx.bg/intel-core-2-duo-e6600-2400-mhz-1066-mhz-4-mb-sl9zl-i66851264

Трябва да закърпи положението,а 100-те лева оставащи под матрака за нова машина направо !

Да, благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тази : http://olx.bg/protsesori-intel-soket-775-i-amd-athlon-ii-i49481159

Можеш да вземеш Core 2 quad Q8400 и дъно за 40-50 лева и всичко ще ти излезе към 140-150 лева,а няма да съжаляваш,защото аз ползвам такъв процесор и всичко е ток с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, само дето  Core 2 Duo E6600 е точно 10-12% по-бърз от неговият Пентиум, та е безмислен тоя ъпгрейд. Разликата няма да се усети. Най-добре е решението на monicho или директно да се събират пари за нова платформа (сегашният ви комп все ще изкара още 6-9 месеца докато съберете някакви пари за нещо ново).

Сравнение между процесора на автора и Pentium E2200

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,понеже 775 сокет като беше не се занимавах с хардуер не мога да ти препоръчам дъно (ще ми отнеме един час да проуча,затова някой колега ако ти намери за 40-50 лева да постне тук,ако си навит така ще е най-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости. Точно за парите си е много зле. Може да си сглобиш същият на части (с по-дълга гаранция) за 400лв. Кое му е доброто да се лишиш от гаранцията и да платиш 100лв отгоре?

Ето почти същият компютър за 420лв точно. Като може да се ореже дъното и да стане 400лв.

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти добре ли си? Китайско захранване и кутия на стойност 50 лв. Дъно за 70 лв. Хард за 80 лв. Процесор за 100 лв. Рам за 66 лв.

Кажи го 400 лв. със записвачката.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи ние тук се чудим как да спестим по 2-3 по 5 лева от всичко,за да влезем в бюджета от 120 лева с оптималните компоненти,ти предлагаш китайски бомби вкъщи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ние тук се чудим как да спестим по 2-3 по 5 лева от всичко,за да влезем в бюджета от 120 лева с оптималните компоненти,ти предлагаш китайски бомби вкъщи.

просто предлагам брат, ако не искаш да търсиш отделно всяка част от компа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

просто предлагам брат, ако не искаш да търсиш отделно всяка част от компа

Че ние сме точно,за да ги търсим тук в този форум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че ние сме точно,за да ги търсим тук в този форум.

http://www.emag.bg/d-nna-platka-gigabyte-ga-h61m-s-socket-1155-h61m-s-gigabyte/pd/DDN2RBBBM/

http://olx.bg/protsesori-intel-socket-lga-1156-i66881330

ето за 120 лв Core i3 + дънно

може да продаде някои части на компа за новите

или за останалите части на компа

Редактирано от Dark Vader (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.emag.bg/d-nna-platka-gigabyte-ga-h61m-s-socket-1155-h61m-s-gigabyte/pd/DDN2RBBBM/

http://olx.bg/protsesori-intel-socket-lga-1156-i66881330

ето за 120 лв Core i3 + дънно

може да продаде някои части на компа за новите

или за останалите части на компа

Сокетите не съвпадат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сокетите не съвпадат.

знам, но тази конфигурация е  по добра + на тези пари 

може да продаде стария си процесор и рам за нов рам ддр3

и така ще му липсва само видео карта(той си има) и захранване(това го има също)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

знам, но тази конфигурация е  по добра + на тези пари 

може да продаде стария си процесор и рам за нов рам ддр3

и така ще му липсва само видео карта(той си има) и захранване(това го има също)

А?

Е че като не съвпадат сокетите как ще се ползва това като конфигурация? Че той трябва да набие с чук процесора върху дъното?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А?

Е че като не съвпадат сокетите как ще се ползва това като конфигурация? Че той трябва да набие с чук процесора върху дъното?!

май не се изказах добре

с тези пари може да поднови и дънното и процесора с по нови и силни , и така да си обнови цялата система с ново

в горния си коментар посочих какво ми е на акъла, след като купи за 120 дънното и процесора му остава само рам ддр3 и може да му трябва и кабели за записвачката и харддиска, а видео картата му ще е същия, има и захранване, мисля че има и каса и ето нов компютър на ново ниво и то core i3!

но пак казвам на всички, 

Дънното което посочил приятеля не поддържа този процесор което иска да купи, a поддържа  Intel Core 2 Duo E6600 (2.4 Ghz/ L2 cache: 4 MB / 1066 MHZ FSB )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не ти казва, че конфигурацията, която предлагаш няма да е по-добре. Проблемът е, че сокета на процесора (1156) и сокета на дъното (1155) не съвпадат => тоя процесор няма да стане в дънната платка.

Освен това не знам дали си прочел, че човека в обявата продава процесорите без охладители, което е още един разход,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор :

http://olx.bg/promotion-chetiriyadren-protsesor-za-s775-intel-q8300-quad-core-2-50-ghz-boksovo-ohlazhdane-i64845394

Дъно : http://olx.bg/dnna-platka-gigabyte-775-i65864082

Това е максималния ъпгрейд до 120 лева според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор :

http://olx.bg/promotion-chetiriyadren-protsesor-za-s775-intel-q8300-quad-core-2-50-ghz-boksovo-ohlazhdane-i64845394

Дъно : http://olx.bg/dnna-platka-gigabyte-775-i65864082

Това е максималния ъпгрейд до 120 лева според мен.

еми кво да ви отговоря като всеки път показвате отрицателност, a нe алтернатива 

този процесор  Core 2 Duo Q8300 просто е със сокет 775, което е стар и вече не се поддържа от новите дънни платки, затова пари за дънно със сокет 775 за мен е тъпо и не нужно

по добре ново отколкото старо

Редактирано от Dark Vader (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 120 лева се сменя и дъно и процесор и РАМ, след к ато се продадат старите части за стотина лева. На практика имаме 220 лева, а там влизат 4 GB RAM  за около 70-75 лева, дъно за 70-80 лева и някой Селерон или дори Пентиум за останалите пари. Не знам какво толкова го умувате, как да сменял с LGA775 и как да набивал с чука i3. 

Ето нещо такова:

2015-01-10_133606.jpg

Дори при желание може да разкара и видеокартата, защото вграденото видео е почти на едно ниво с 9500GT. Освен това ще се отърве от шума, ако видеото му е с вентилатор. А ако събере достатъчно пари от продажбата на старите дъно, RAM, видео и процесор, може да се сдобие и с Пентиум. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми кво да ви отговоря като всеки път показвате отрицателност, a нe алтернатива 

този процесор  Core 2 Duo Q8300 просто е със сокет 775, което е стар и вече не се поддържа от новите дънни платки, затова пари за дънно със сокет 775 за мен е тъпо и не нужно

по добре ново отколкото старо

Пич,явно си малко "зелен" в хардуера още,няма как за 120 лева да направи някакъв смислен ъпгрейд от 775 сокет на 1150,просто не се връзва,защото рам паметта е ДДР3,а не ДДР2,дъната са различни,видеокартите са на много по-високо ниво и както билдера каза даже няма нужда от неговото видео.Алтернатива ще можем да покажем като ни се даде бюджет например 500 лева за ъпгрейд от пентиум на и5 на 1155 сокет например,тогава можем да намерим повече алтернативи,но тук,където има 3-4 човека,които си продават старите core 2 quad,не дуо както не си разбрал няма какво повече да искаме,между другото Q8400 е почти равен на i5 750 и по-бърз от i3 540.Аз имам 8400 и пак казвам,че по-добра инвестиция в хардуер не съм правил,процесор на 6 години да няма какво да му се опъне в момента все още няма игри,които да не тръгват на него,при това не беше скъп процесор,около 300 лева,а сега ако един и5 4460 изкара 6 години и всичко на него да тръгва след 6 години наистина ще кажа,че е добър процесор,но не е,добри процесори са тези,като i5 2500K,i7 2600K,които са един вид наследниците на 8400 и от 2011-та и 2012-та ли когато излязоха не би трябвало изобщо да има проблем поне до 2016-та да си подкарват всичко,i5 4690К,който е наследник на 2500К е едни 10-15 процента по-бърз от него на стокова честота,е извинявай за 3 години разлика толкова малко,виж че не си струва инвестицията,но през 2007-ма и 2008-ма като излизаха тези процесори инвестицията наистина си струваше и моя е именно на толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Angel Palchev
      Предлагат ми два компютъра втора ръка.Единият е:
      Intel pentium g4600
      8gb ram
      1tb hard 
      Rx560 2GB
      390лв
      Или вторият:
      Intel pentium g4600
      8gb ram
      1tb hard 
      Hd7770 1GB
      280лв

• от haidukpikaso
      Световноизвестният колумбийски риалити формат Desafío /Caracol TV/ стъпва за първи път на българска земя. 24-ма смели българи влизат в битка за надмощие, а победителят ще грабне голямата награда от 200 000 лева.
      „Игри на волята“ е ново екстремно предизвикателство за зрителите на NOVA– едно вълнуващo състезание, което ще изпита ума, волята и физическата устойчивост на участниците. Снимките на мащабната продукция включват 10 локации, разкривайки красотата на родното Черноморие и мистиката на Странджа планина.
      Три отбора ще премерят сили в решителна битка за по-добри условия за живот, но само един ще си извоюва привилегията да живее в луксозна къща. Вторият ще трябва да работи за поминъка си като сформира рибарска бригада, а третият ще бъде изоставен на безлюден плаж, където ще оцелява като след корабокрушение – без подслон и храна. Ежедневието на участниците е непрекъснато състезание с времето и обстоятелствата, но в крайна сметка всеки ще получи това, което заслужава!
      nova.bg
    • от илия кочев
      Здравейте!!!!!!!!
      Имам нужда от помощ!!!!
      Имам лаптоп Sony Vaio VPCEJ2Z1E.
      Купен е втора употреба.
      Характеристики
      intel core i5 2430m
      Nvidia 410M 1GB
      8GB Ram
      1TB hard disk
      Windows 7 ultimate 64 bit
      Проблема е следния понякога когато сърфирам из интернет или играя някоя игра (cs go) Лаптопа ми замръзва (екран,светлини) и за да го оправя трябва да задържа бутона за изключване или пък става черен екрана.
      Рамта е тествана нищо и няма - Процесора е тестван нищо му няма - Видеото е тествано нищо му няма - Хард диска е купен наскоро и нищо му няма.
      Предложения на какво може да се дължи това ?
      Благодаря за вниманието!!!!!!!

• от Teodor Mihaylov
      Привет маняци, 
      Искам да ви информирам, че има действащ сървър на любимата ни Battlefield 2142.Сървъра не е български но се събират хора. Пиша тук за да ви уведомя за да може да се събираме повече хора да играем. 
      Ако имате желание за игра, ето линк как да си нагласите играта. Щом аз успях и вие ще можете. 
      https://battlefield2142.co/
    • от killcho
      Някой знае ли дали дъната на Asrock с чипсет z390 поддържа на "DisrlayPort"-та си "multi-stream transport(MST)"?
      И по-точно кое или кои?
      Благодаря предварително, за отделеното време и внимание.
  • Дарение

• Добави ново...