Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

m.todorov

Проблем с инсталиране на 3g модем за интернет на мтел

Препоръчан отговор

Здравейте, от близо месец родителите ми ползват от новите устройства за интернет на мтел (huawei). Нямаха проблем до вчера. Тьй като работят с ветеринарната информационна система на служебен компютър, им правят профилактика на сървърите дистанционно, поне така ми го обясниха и рестартират компютрите след това. Та след вчерашната такава има проблем - устройството се открива от компютъра (което е странно веднъж като usb, веднъж като network card, веднъж като cd-rom и веднъж като неразпознато) изписва няколко поредни пъти Намерен нов хардуер (зареждайки wizard-а за инсталиране на новият хардуер така 3-4 пъти) а накрая: Възникна проблем при инсталирането на хардуера. При положение че то вече е инсталирано, но при зареждане не открива самото устройство. Вече пробвах стандартните неща - да го поставя на всеки друг усб порт - няма ефект. Да деинсталирам и инсталирам вече няколко пъти пак без ефект. Лаптопа е HP Compaq 6735s с Windows XP SP3 Home 2002. В къщи пробвах на настолния също със XP SP3 (Proessional) и нямаше проблем инсталира се и си тръгна. Някакви идеи на какво може да се дължи този проблем? (всичко се прави от администраторски акаунт на HP-то, тъй като потребителския няма права за инсталиране на 3-ти страни) И защо при включване на устройството в компютъра го отчита като няколко различни устройства?
В Device Manager под USB портовете пише че всичко работи ок, но отделно ми излиза HUAWEI Mobile като network card както и като Неразпознато устройство, на което пише че не е инсталирано правилно..и аз смятам че щом тръгва на други 2 PC и лаптоп значи проблемът е във въпросният лаптоп.
Звънях и на Мтел но както и очаквах те и идея си нямат, любезно ми казаха че ще проверят и да очаквам обаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от близо месец родителите ми ползват от новите устройства за интернет на мтел (huawei). Нямаха проблем до вчера. Тьй като работят с ветеринарната информационна система на служебен компютър, им правят профилактика на сървърите дистанционно,...

Щом е служебна машина се обадете на този, който ги поддържа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изписва го като различни устройства защото:

Като usb - защото е включено през usb порт.

Като cd-rom - защото емулира диск, за да инсталира софтуера за нета.

Като network card - за да може да даде на компютъра достъп до интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е служебна машина се обадете на този, който ги поддържа

Проблемът е че и администраторите им са зле... и комуникацията с тях е сложна.. за това се мъча аз да го оправя, че нашите решиха че компютъра е за смяна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изписва го като различни устройства защото:

Като usb - защото е включено през usb порт.

Като cd-rom - защото емулира диск, за да инсталира софтуера за нета.

Като network card - за да може да даде на компютъра достъп до интернет.

А тогава защо го показва и като неразпознато устройство, тъкмо проверих - и на личният ми лаптоп също си тръгва без проблем, а на служебният не ми зарежда други usb флашки. Дали не е от някакви драйвери?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тогава защо го показва и като неразпознато устройство, тъкмо проверих - и на личният ми лаптоп също си тръгва без проблем, а на служебният не ми зарежда други usb флашки. Дали не е от някакви драйвери?

Ако на този лаптоп не тръгват и други usb неща, е много вероятно usb контролера да се е скапал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако на този лаптоп не тръгват и други usb неща, е много вероятно usb контролера да се е скапал.

Сега пък тръгна... :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е че и администраторите им са зле... и комуникацията с тях е сложна.. за това се мъча аз да го оправя, че нашите решиха че компютъра е за смяна

По-добре не пипайте защото после администраторите може да откажат ремонт.

Сега пък тръгна... :ohmy:

Сега не пипайте нищо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от dimi99stavrev
      Здравейте! От скоро живея във Варна и се водя спортна натура. Изградил съм що годе физика без никаква химия, занимавал съм се с много различни спортове, но единственият ми досег със боен спорт беше борбата преси около 10 години и то за  има-няма и месец. Та питането ми е следното- понеже наближавам 20-те и някак си се чувствам дърт за начинаещ, та да попитам по-вещите има ли във Варна школи, които се занимават с дърти начинаещи? Единствените бойни спортове,  които не желая да практикувам са кикбокс, бокс и ММА, все пак главата ми трябва😉. Благодаря, ви предварително!
    • от ТерминалТора
      Здравейте. Имам проблем с лаптоп леново B50-80- напоследък започна да се изключва спонтанно. Лаптопът работеше под Линукс и freebsd ( при последното изключване BSD-то се окъка тотално понеже имах глупостта да го инсталирам на UFS2 файлова система, която е проблемна при power outage-и. Оставих го да поработи за известно време, като бях пуснала конки-то и не забелязах прегряване. Какъв може да е проблема и има ли смисъл да се инвестира в ремонт. Прегледах dmesg логовете и е фрашкано с BIOS errors, нещо което досега не съм забелязвала на нормално работеща машина. Може ли да е планирано остаряване ?  Лаптопът е на 7 години и е интензивно ползван и като гледам май съм му взела животеца. Ако не може да се оправи, дали би могъл поне да се продаде за чаркове ?
    • от Lilia Georgieva
      Здравейте!
      Закупих си Amazon Kindle Paperwhite 2018 и имам проблем с разпознаването му от Calibre. Понеже моят лаптоп е на ремонт, а на мъжа ми е много стар и работи с Windows XP, инсталирах Calibre 1.48. Четох някъде,  че трябва да вляза в предпочитания на програмата, оттам get plugins to enhance calibre. Само че оттам насетне нещо не ми се получава. Има поле filter,  в което , ако напиша Kindle, ми излизат няколко неща, но не знам кое трябва да се инсталира. Ако може някой да помогне. Благодаря предварително!
    • от Miroslav Gochev
      Здравейте, имам проблем с тъй наречената платформа Marketplace на Facebook. 
      Проблема е следния блокиран съм от 1 година и половина писал съм кадене ли не изпращал съм снимки докладвал съм проблема не еднократно и нищо. Да не би да не докладвам кадето трябва? Имам някъкво съмнение за проблема и той е :
      Имам някакви случай в пощата за подръжка който не се приключват също от толкова време дали съм докладвал или съм бил докладван незнам. 
      Не мога и тях да ги затворя  "изтрия "или да ги приключа по някъкъв начин . Мисля че ако се приключат ще ми бъде позволен достъпа до Marketplace но незнам как би станало това. 
      Ще приложа снимки за визиално пояснение на проблема. 

• от DarkEdge
      По-рано един от «бащите-основатели» на интернет Тим Бърнърс Лий заяви в интервю за списание Vanity Fair, че интернет е претърпял крах, вместо да служит на човечеството. По данни на СМИ, сега екипът на Бърнърс-Лий работи над проект за «алтернативен» децентрализиран интернет с кодово название DWeb.

На третата Децентрализирана уеб среща, която се състоя по-рано в СанФранциско с участието на около 800 специалиста, Бърнърс Лий представи проект за създаване на децентрализирани социалноо приложение Solid (social linked data), разработено в Масачузетския технологически институт, съобщава ИА REX. «В интернет може да съществоува друго общество, ако предоставим на хората анонимност и им върне контрола над данните им. Ние строим цяла екосистема», — казва Бърнърс-Лий.

https://solid.mit.edu/

• Дарение

• Добави ново...