Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

m.todorov

Проблем с инсталиране на 3g модем за интернет на мтел

Препоръчан отговор

Здравейте, от близо месец родителите ми ползват от новите устройства за интернет на мтел (huawei). Нямаха проблем до вчера. Тьй като работят с ветеринарната информационна система на служебен компютър, им правят профилактика на сървърите дистанционно, поне така ми го обясниха и рестартират компютрите след това. Та след вчерашната такава има проблем - устройството се открива от компютъра (което е странно веднъж като usb, веднъж като network card, веднъж като cd-rom и веднъж като неразпознато) изписва няколко поредни пъти Намерен нов хардуер (зареждайки wizard-а за инсталиране на новият хардуер така 3-4 пъти) а накрая: Възникна проблем при инсталирането на хардуера. При положение че то вече е инсталирано, но при зареждане не открива самото устройство. Вече пробвах стандартните неща - да го поставя на всеки друг усб порт - няма ефект. Да деинсталирам и инсталирам вече няколко пъти пак без ефект. Лаптопа е HP Compaq 6735s с Windows XP SP3 Home 2002. В къщи пробвах на настолния също със XP SP3 (Proessional) и нямаше проблем инсталира се и си тръгна. Някакви идеи на какво може да се дължи този проблем? (всичко се прави от администраторски акаунт на HP-то, тъй като потребителския няма права за инсталиране на 3-ти страни) И защо при включване на устройството в компютъра го отчита като няколко различни устройства?
В Device Manager под USB портовете пише че всичко работи ок, но отделно ми излиза HUAWEI Mobile като network card както и като Неразпознато устройство, на което пише че не е инсталирано правилно..и аз смятам че щом тръгва на други 2 PC и лаптоп значи проблемът е във въпросният лаптоп.
Звънях и на Мтел но както и очаквах те и идея си нямат, любезно ми казаха че ще проверят и да очаквам обаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от близо месец родителите ми ползват от новите устройства за интернет на мтел (huawei). Нямаха проблем до вчера. Тьй като работят с ветеринарната информационна система на служебен компютър, им правят профилактика на сървърите дистанционно,...

Щом е служебна машина се обадете на този, който ги поддържа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изписва го като различни устройства защото:

Като usb - защото е включено през usb порт.

Като cd-rom - защото емулира диск, за да инсталира софтуера за нета.

Като network card - за да може да даде на компютъра достъп до интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е служебна машина се обадете на този, който ги поддържа

Проблемът е че и администраторите им са зле... и комуникацията с тях е сложна.. за това се мъча аз да го оправя, че нашите решиха че компютъра е за смяна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изписва го като различни устройства защото:

Като usb - защото е включено през usb порт.

Като cd-rom - защото емулира диск, за да инсталира софтуера за нета.

Като network card - за да може да даде на компютъра достъп до интернет.

А тогава защо го показва и като неразпознато устройство, тъкмо проверих - и на личният ми лаптоп също си тръгва без проблем, а на служебният не ми зарежда други usb флашки. Дали не е от някакви драйвери?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тогава защо го показва и като неразпознато устройство, тъкмо проверих - и на личният ми лаптоп също си тръгва без проблем, а на служебният не ми зарежда други usb флашки. Дали не е от някакви драйвери?

Ако на този лаптоп не тръгват и други usb неща, е много вероятно usb контролера да се е скапал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако на този лаптоп не тръгват и други usb неща, е много вероятно usb контролера да се е скапал.

Сега пък тръгна... :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е че и администраторите им са зле... и комуникацията с тях е сложна.. за това се мъча аз да го оправя, че нашите решиха че компютъра е за смяна

По-добре не пипайте защото после администраторите може да откажат ремонт.

Сега пък тръгна... :ohmy:

Сега не пипайте нищо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Димитър Иванов
      Здравейте ! 
      Имам проблем с MDSolids
      След като я отворя и избера Problem Library, след което Normal Stress и след това Two-bar assembly, ми изкарва следната грешка!
      Run-time error "5"
      Invalid procedure call of argument

Случайно някой дали е попадал на този проблем и ако да как го е решил.
      Благодаря ! 
    • от Lord Snipe
      Здравейте,
      Имам проблем с  отоплението на стая в къща около 17кв.м. с ПВЦ дограма и без изолация. 
      Климатикът на LG е закупен преди около 5 месеца, казаха, че е с новия фреон и е много надежден и икономичен. Wi-Fi контрол и всякакви отчети за консумация и други.
      Въпреки всички екстри и не малката цена - 1200 лева, не успява да затопли стаята. 
      При зададена температура 30 градуса, в стаята след продължителна работа на климатика (около 7 часа) съм измервал стайна температура от едва 16 градуса при външна температура от 2-3 градуса.
      *Трябва да наблегна на факта, че помещението-стаята не е изолирана, става въпрос за къща - втори етаж. Нито една от съседните стаи не се отоплява, съответно стените са студени(тавана и пода включително). Стаята е с 2 външни стени.
      За мен НЕ е нормално, климатикът да не успява да загрее стаята поне до 24-25 градуса, при положение че мощността на отопление е 4kW/h и този климатик е предназначен и за помещения доста по големи от 17 кв. метра. (22~24)
      Всякакви мнения ще са ми от полза, Благодаря предварително! 

• от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от dimi99stavrev
      Здравейте ! Имам следния проблем, преди десетина минути си ползвах месинджъра без проблем, влизам сега - първо ми иска да се логна, добре логнах се, но насреща ми един гол профил и туй то, нито приятелите ми ги има, нито чатовете, нито профилната, абе нищо, направо съм във потрес... Никнейма ми излиза, като този във Фейсбук и не ми дава да си го сменя, моля, помогнете!
    • от sofianec
      Здравейте, попадна ми бракуван компютър HP XW8600 с два Xeon X5450 и 4 плочки RAM с неизвестен размер, Захранването е Delta Electronics DSP-800LB A. Проблемът е че при свързване на захранващия кабел се чува цъкане на реле, но нищо не се случва. На дъното свети зелен диод. Пробвах следното: 
      Отстраних всички хард дискове, втория процесор, опртичното устройство, оставих само една плочка памет, но резултатът остана същия. Откачих всички захранващи конектори и установих, че платката има 6 пинов захранващ конектор напълно идентичен с PCI, но служещ за захранване на оперативната памет. Pinout-ът е различен от PCI: 

Замерих напреженията с мултицета и са 12V на оказаните от схемата пинове. Когато стартирам станцията с въпросния конектор изключен (включени 24 и 8-пинов), системата писука два пъти, което след преглед на ръководството индикира insufficient cooling, а всички вентилатори превъртат преди системата да се изключи. Ако махна и двата процесора, системата писука три пъти, т.е. липсващ процесор. Ако сложа PCI-конектор във въпросната букса, системата пищи 4 пъти, т.е. проблем в захранването. Интересното е, че когато изцяло откача захранването от системата и го свържа към контакта започва да работи на празен ход без окъсяване на зелен кабел и GND, както на обикновените ATX захранвания. Дадоха ми го заедно с второ захранване (същото), но няма никаква разлика. Пробвах да стартирам друг компютър с тези захранвания и няма проблем. Всичко сочи че нещо с този 6-пинов конектор не е наред, но не мога да установя какво. Платката индикира зелено, писука, индикира цветово за проблема, съмнява ме да е изгоряла. 
      Ще съм благодарен да дадете предположения за проблема!
  • Дарение

• Добави ново...