Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

b0928

Съвместимост на "корпус"

Препоръчан отговор

Здравейте имам следният въпрос. Възможна ли е замяната на корпуса на дисплей на Acer Aspire 5553 с този на Lenovo 0761 ?

Проблемът е, че на Acera поради дефект от едната страна е счупена сглобката на пантата и от там цялата пласт маса поддава и не може да се затваря. Както се вижда на снимката Бях позакърпил положението но ....
 DSC_0055.jpg

DSC_0054.jpg

А това е на леновото: 
DSC_0050.jpg

DSC_0051.jpg

DSC_0052.jpg

Идеята ми е следната: Възнамерявам да славя пластмасата на леновото и да я сложа на acar-а. Наясно съм че Acera има камера а леновото щипка за заключване, и че на леновото кабелите са от лявата панта а на Acer - дясна. Възнамерявам да махна щипката и с макетно ножче или бормашина да оформя дупката за камерата а микрофончето ще стой до нея. Главният ми въпрос е дисплея на Acera ще се побере ли в корпуса на леновото и дали пантите могат да се сменят? Или поне дефектната?

П.с: Този дефет на Acer  се появи месец някъде след закупуването му... Като стана отидох до сервиза им и ми отговориха, че това не го покриват. Макар че едно от момчетата ми каза, че това е партиден дефект. Пантата е много по затегната и не се сгъва а ако се натисне да се затвори напряга пластмасата и се чупи...Дори ми показа че кабела за WiFi-а не трябва да преминава от там ,защото е опънат до краен предел и може да се прекъсне, и че ще създава проблеми с интернета ( факт от време на време губи връзка). Но уви се третирало това не като сервизен дефект а като нанесен от потребителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ahmed Basha
      Здравейте искам да си купя монитор и съм се спрял между тези двата:Acer XF240H и BenQ Zowie xl2411p 
      Acer-a Има фриисинк,който ще ми бъде полезен с 1080-ката,но пък за сметка на това Зоуито е фликър-фрий,също така в Амазон има повече позитивни ревюта,та не мога да реша,ако може да ми помогнете с решението,ще съм много благодарен,благодаря предварително!  
    • от Александър Кирков
      Здравейте, спрял съм на един монитор, който според характеристиките му отговаря на всичките ми изисквания Аcer Nitro VG271UPbmiipx, но питането ми е следното - доколкото прочетох всички FreeSync монитори са G-sync compatible, това така ли е ? Ще има ли проблем с GTX 1060 6GB + FreeSync ? Какъв кабел трябва да се свърже - не намерих кратък и смислен отговор в Гугъл, има ли по-бюджетен модел със същите характеристики, който да е IPS матрица задължително ? Като цяло от ревюта останах очароваран от това, което предлага и това, което търся, но второ мнение никога не е излишно. Благодаря предварително.
    • от kolon
      здравейте,
      разполагам с един 'acer-aspire-5000' произведен през 2005 или 2006-та. ей тоз убавец.
      купих го с инсталиран windows xp и съответни инсталационни cd-та. лаптопът може да boot-ва само през cd-оптиката.
      hardware му е:
      cpu - amd turion(tm) 64 mobile technologie ml-30  1,6 ghz
      gpu - sys m760gx
      ram - 384 mb
      през 2013-та се опитах да му инсталирам една уж по-лека версия на lubuntu, но не се получи. човекът, който се опита да инсталира lubuntu-то каза, че,  изглежда лаптопът е направен да работи само под windows. тогава това ми се видя малко странно, но сега и аз почвам да си мисля така. от един linux-forum разбрах, че sys-видеокартите по принцип не се 'разбират' много добре с linux-дистрибуциите, а и ram-та е ужасно малка, дори и за windows xp. не е достатъчна дори и за по-стари linux-версии. а и от втората реплика на колегата 'morbidos' в този форум : ' ... it says 'designed for xp' ... ' сякаш потвърждава тази теза, че hardware-ът специално на този лаптоп, май е направен да работи само под windows.
      въпросът ми е, ако отворя acer-а дали ще мога да сменя ram-а с по-голяма, както и видео-картата с друга, която да работи без проблеми под linux? чувал съм, че някои дънни платки позволяват да се сменят device-те, качени на тях, но други не позволяват. какъв е техническият параметър на motherbaord-а, който показва дали дънната платка позволява да се сменят device-те й?
    • от balki09
      Здравейте, в търсене съм на лаптоп, предназначен главно за кодене, ползване в университета и малко за леки-средни игри. Имам нужда от насока за точният продукт, покриващ се в бюджета ми.Държа главно за хубав процесор, повече рам, дисплей, ssd, батерия и ако има как да ги съчетаем и с някакво gpu.Теглото не е от голямо значение. Характеристиките, за които се оглеждам са следните:

Бюджет: 1900~
      +CPU: i5-i7 [(4 core;6mb cache)по възможност от 8th Gen]
      +RAM: 8gb+ (по възм. повече GB, ddr4, 2400mhz)
      +HDD: без значение.
      +SSD: 256gb+ (M.2 NVMeилиM.2 PCIe)
      +GPU: по възможност с външна
      +Display: 15.6”
      +Resolution: 1920x1080
      +OS: ако може с win10, не е задължително.

За сега съм се спрял на Lenovo Thinkpad E серията. Благодаря предварително!
    • от Petkovv
      Здравейте на всички, 
      Скоро закупих лаптоп Lenovo Legion Y530-15ICH със следните характеристики: 
      DISPLAY: 15.6" FHD IPS AG 300N(2.6T)60 (1920X1080) CPU: INTEL CORE I5-8300H PROCESSOR 8M CACHE, UP TO 4.00 GHZ RAM: 8 GB 1X8GB DDR4 2666 HDD: 1 TB 5400 RPM VIDEO: NVIDIA GEFORCE GTX 1050 (4GB GDDR5) Направи ми впечатление, че когато играя игри температурата на процесора се повишава до 90 - 98 градуса. (Пример: GTA 5 на почти максимални видео настройки, 1920х1080 резолюция, 60-70 FPS).  Вентилаторите работят, чуват се докато играя или го натоварвам с друг софтуер. Няма сечене, лагване, крашване или изключване по време на игра, но лаптопа се затопля много отдолу между двата вентилатора. С функцията Extreme Cooling държи средно между 75-85 градуса. При нормална употреба са между 40-55. Реших да проверя с Aida 64 Extreme при System Stability Test. Буквално за около 10 - 15 секунди тест, програмата забива и крашва. Ще прикача няколко снимки за да добиете представа. Актуализирах всички драйвери и BIOS. Изпращах го в оторизиран сервиз за проверка/диагностика. Първо казаха, че дънната платка е с фабричен дефект и ще бъде подменена с нова. След около 4-5 дена ми се обадиха и ми казаха, че са правени множество тестове със същия модел лаптоп и градусите са едни и същи.. Следователно дънната платка не била дефектна и това било нормално при високо натоварване за този модел процесор.
      Пробвах Undervolting с програмата Intel XTU. При -0.190 лаптопа забива и дава син екран и се рестартира. При -0.150V системата е стабилна и температурата се понижава с около 10-15 градуса, но не съм много запознат с този метод и не знам колко е безопасен... 
      Някой има ли представа дали наистина това са нормалните работни температури при високо натоварване?
      Има ли опасност от изгаряне на лаптопа или други дефекти? 
      Има ли безопасен начин да се понижат температурите? 
      Благодаря предварително!  

• Дарение

• Добави ново...