Премини към съдържанието
welcome2

Проблем със wi-fi скороста на TP-Link TL-WR740N

Препоръчан отговор

Здравейте , във въпросния рутер от заглавието са свързани настолен компютър (с лан кабел) , лаптоп , таблет и телефон с wi-fi  . Проблема е ,че  на настолния с кабела скороста е нормална 80 Mbps a на всичко свързано с Wi-fi под 1 Мbps и постоянно прекъсващ нет . Рутера е на брат ми и не знам от колко време е този проблем ,  преди години когато го слагах нямаше такъв проблем . Натисках няколко пъти бутончето за ресет и инсталирах няколко пъти настройките от диска на рутера но ефект няма .  Дали се повредил хардуерно или е от настройка ?

Аз в къщи съм с такъв рутер от години и  проблеми съм нямал никога .

Редактирано от welcome2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги има първи път - безжичният модул създава проблем.

Проверете загряването на рутъра - наскоро имах такъв проблем - същият рутър поставен върху модем за TV/i'net прегрява и безжичният модул създаваше проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги има първи път - безжичният модул създава проблем.

Проверете загряването на рутъра - наскоро имах такъв проблем - същият рутър поставен върху модем за TV/i'net прегрява и безжичният модул създаваше проблем.

Рутера стои върху кутията на настолния компютър възможно ли е да е от това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не. Ако е върху компютъра едва ли ще му влияе. Провери ли загряването? Въпреки, че може да не грее и пак да е дефектирал WiFi модулът.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигнала как е на 6 ли е ако е на 6 то тогава си провери настройките на wireless от контрол панела и го сложете на 802 .11. n only и честота 40mhz и тествайте !  И аз имам същия рутер на лаптопа скоростта е 44mbps но ако канала е натоварен пада на 30 или 40mbps но после веднага се оправя . И аз съм като тебе настолен с лан кабел и от там телефон , таблет , лаптоп ..

Редактирано от adersa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

welcome2, инсталирай си на телефона или таблета, ако са Андроид устройства програмата Wifi analyzer и си виж обхвата да не би съседски рутъри да са насъщия или близи канали и да създават смущения. И тогава вижж за канал на който нма излъчване.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвам се да кача по ноф фирмуер на същата марка рутер ,но уви не става .Четох за нещо друго дрт ли какво беше .Преди 2 3 години му сложих последния фирм , който беше версия 3 сега гледам има 4 и 5 защо не става

някой знае ли ето и видеото което направих от къде съм теглил файловете http://gango.coxslot.com/ruterTL-WR740N.wmv

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече проблема не е в рутера имам същия рутер 2 години през него минават настолен , лаптоп , таблет , телефон . Ето тест през Wi FI на лаптопа в момента ми е такава скоростта http://www.speedtest.net/my-result/4059524202 откакто е купен не е пипан ....защото съм нямал причина да го пипам най добре е време да пуснеш тикет към доставчика ти ..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече проблема не е в рутера имам същия рутер 2 години през него минават настолен , лаптоп , таблет , телефон . Ето тест през Wi FI на лаптопа в момента ми е такава скоростта http://www.speedtest.net/my-result/4059524202 откакто е купен не е пипан ....защото съм нямал причина да го пипам най добре е време да пуснеш тикет към доставчика ти ..

Явно или не сте ме разбрали или аз не съм обяснил правилно и ако е така ви се извинявам , но моето искане и питане е мога ли и ако да как да постъпя ,че да си кача най новата версия ,че мие  лесно тука на български.

Не искам да се набучвам в англоговорящи форуми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.tp-link.us/support/download/?model=TL-WR740N или http://www.tp-linkru.com/support/download/?model=TL-WR740N; за последния софтуер; разархивираш и от менюто на рутера  го ъпдейтваш; после настройки ; ако пак не работи както трябва след настройки - време е за нов.

Редактирано от Jonnie_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на рутъра TL-WR740N, хардуерна версия V колко? Видеото не се чете.

А каква е идеята за ъпдейта?

http://www.tp-link.com/en/support/download/?pcid=201&model=TL-WR740N

20101026112448117.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.tp-link.us/support/download/?model=TL-WR740N или http://www.tp-linkru.com/support/download/?model=TL-WR740N; за последния софтуер; после настройки ; ако пак не работи както трябва след настройки - време е за нов.

Рутера работи добре просто искам да му кача най новото

Модела е

TP-Link TL-WR740N    Firmware Version:
3.12.4 Build 100910 Rel.57694n
Hardware Version:
WR740N v1/v2 00000000

Според теста на близо това е и съм доволен

Download Speed: 34342 kbps (4292.8 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 7422 kbps (927.8 KB/sec transfer rate)

14.01.2015 г., 20:09:14

Модел на рутъра TL-WR740N, хардуерна версия V колко? Видеото не се чете.

А каква е идеята за ъпдейта?

http://www.tp-link.com/en/support/download/?pcid=201&model=TL-WR740N

20101026112448117.jpg

просто искам най новото но не се получава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

V1 или V2 - отдолу на дъното какво пише? Явно теглиш грешния файл!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

V1 или V2 - отдолу на дъното какво пише?

8g01mDU.jpg

момент сега ще погледна дъното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или погледни стикера на картонената кутия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да ви го покажа или да ви го напиша ,защото е на високо . Снимах и с телефона ,но снимката стана неясна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кашона не го ли пазиш? Има стикер на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно е тук ,но майками го е прибрала

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно е тук ,но майками го е прибрала

Отвори web интерфейса на рутера и в status пише Hardware Version. По нея ще се ориентираш какъв фърмуер да теглиш. Отделно имам някакъв спомен, че ТП-Линк бяха публикували инфо за някои билдове не може да се ъпдейтне до най-новия директно, а трябва да се мине през по-старите. Каква грешка вади, когато се опитваш да ъпдейтваш? Много внмавай с хардуерната версия, че ако я сгреши ще си брийкнеш рутера!

Ако имаш проблеми отново опитай да изриеш кукитата на браузъра. Можеш и да пробваш с друг браузър, като затвориш всички други активни табове, даже можеш да го стартираш в режим без добавки. Изключи временно антивирусната.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това пише   

Status   Firmware Version:
Hardware Version:
WR740N v1/v2 00000000

Това ми пише

Error     Error code: 18005 Upgrade unsuccessfully because the version of the upgraded file was incorrect. Please check the file name.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това пише   

Status   Firmware Version:
Hardware Version:
WR740N v1/v2 00000000

Това ми пише

Error     Error code: 18005 Upgrade unsuccessfully because the version of the upgraded file was incorrect. Please check the file name.  

Ако това пише на Firmware Version: 3.12.4 Build 100910 Rel.57694n значи за твоята хардуерна версия, която е Ver.2 предполагам (или Ver.1 без значение) този, които имаш е най-новия фърмуер!

По грешката, която цитира и обясненията ти в пост №7 , където изброяваш, че имало и 4 и 5 заключих, че бъркаш нещата. Не се опитвай да инсталираш друг фърмуер защото ще си убиеш рутера!

Фърмуер (Firmware) се инсталира по точно определена хардуерна версия (Hardware Version) на рутера. Т.е. ако твоя рутер  ver.2 примерно, можеш да му инсталираш фърмуер само за тази хардуерна версия, а вече самия фърмуер може да е с различен Build

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това пише и на Firmware Version: 3.12.4 Build 100910 Rel.57694n значи за твоята хардуерна версия, която е Ver.2 предполагам (или Ver.1 без значение) този е най-новия фърмуер и ти си с него!

Не се опитвай да инсталираш друг защото ще си убиеш рутера! По грешката, която цитира и обясненията ти в пост №7 , където изброяваш, че имало и 4 и 5 заключих, че бъркаш нещата.

Съвсем на кратко. Фърмуер (Firmware) се инсталира по точно определена хардуерна версия (Hardware Version) на рутера. Т.е. ако твоя рутер  ver.2 примерно, можеш да му инсталираш фърмуер за тази хардуерна версия, а вече самия фърмуер може да е с различен Build

Огромни благодарности .Значи за това не става .Това не го знаех и не го разбирах .Исках да си помогна а щях да си навредя . Добре ,че ми дава грешка и не ми позволява да го скапя :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нали затова разпитвах за хардуерната версия, за да може по нея да се избере правилната актуализация.

Освен, ако съдържанието на ъпдейтите за двете хардерни версии не е еднакво:
TL-WR740N_V1_100910
TL-WR740N_V2_100910

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нали затова разпитвах за хардуерната версия, за да може по нея да се избере правилната актуализация.

Да но добре ,че

exwol

Ме светна и ме успокои , че съм с последната версия няма да се занимавам и да си губя времето с неща с , които няма смисъл.Благодаря на всички ви за съветите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам дали няма някоя нова версия на TL-WR740N ? Защото в сайта има от 9/10/2010 а друга нова версия нещо не откривам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.