Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет!

Имам желание да ви питам няколко въпроса. Много съм любобитен относно някои неща, свързани с хардуера на компютъра и ще съм много доволен, ако ми отговорите.

Става дума за една дънна платка, която ще ни служи за пример и няколко въпроси към нея, но не конкретно към модела и марката, а по-скоро към това, че тя в примера държа да бъде разбирана като основа върху, която искам да си изясня някои въпроси свързани с хардуера.

Това са характеристиките на гореспоменатото дъно: ако би интересува това е: ASROCK Z87 PRO4 BULK

Сокет:

LGA1150

Чипсет:

Intel Z87

Поддържани процесори:

·         Intel Core i7

·         Intel Core i5

·         Intel Core i3

·         Intel Celeron

·         Intel Pentium

·         Intel Xeon

Поддържана памет:

DDR3

Честота на паметта:

2933 MHz

Слотове за памет:

4

Звукова карта:

7.1 CH HD Audio

LAN:

10/100/1000 Mb/s

Интерфейси:

·         6 x SATA3 6.0 Gb/s

·         1 x PCI Express 3.0 x16 Slot Quantity

·         1 x PCI Express 2.0 x16

·         2 x PCI Express 2.0 x1

·         2 x PCI slots

Портове:

·         3 x Audio Line-Out

·         1 x Microphone-In

·         1 x Audio Line-In

·         4 x USB 3.0

·         4 x USB 2.0

·         1 x Optical SPDIF Out Port

·         1 x LAN

·         2 x HDMI

·         1 x D-Sub

·         1 x PS/2

·         1 x DVI

Форм фактор:

ATX

Въпроси:

1) Сокетът е мястото, където се поставя процесорът, така ли е? А въпросният сокет LGA1150, тази абривиатура, последвана от цифри, ако мога така да се изразя, трябва да намеря в характеристиките на изброените по-долу(в горната таблица) процесори(въпреки че става ясно, че са съвместими с дъното), така ли?

2) Какво е чипсет?

3) DDR3 e видът РАМ, който трябва да търся, за да отговаря на дъното, нали така? Ако да, откъде мога разбера какъв е максималният РАМ, който мога да инсталирам на бъдещия компютър с това дъно? Видях, че RAM паметта: 2x4GB DDR3 1600 MHz, е съвместима с въпросното дъно. Горе в таблицата на петата колона пише: Честота на паметта – 2933 MHz, какво означава това? Два реда по-нагоре споменах, че паметта: 2x4GB DDR3 1600 MHz, е съвместима с въпросната дънна платка. Не трябва ли честотите да са еднкави, имам предвид 2993 и 1600 МHz. Трябва ли да имат някаква съвместимост и какво е значението им?

4) Звуковата карта в дъното ли е вградена?

5) Отиваме на деветата колона в таблицата – Интерфейси. Моля ви, обяснете ми какви са тези интерфейси. Намира в един от съвместимите хард-дискове: Hard Disk: 1TB Seagate SATA3 7200RPM, абривиатура SATA3 7200 RPM, което какво трябва да значи? Какви са тези съкращения SATA, PCI (долу) :-D?:

SATA3 6.0 Gb/s

PCI Express 3.0 x16 Slot Quantity

PCI Express 2.0 x16

PCI Express 2.0 x1

PCI slots

6) Какво е форм фактор? И какво е ATX?

7)Като си избирам захранване, например за тази дънна платка, какво е най-важното, което трябва да знам и с което трябва да се съобразя?

8) Както разбрах това е една видео карта, съвместима за  гореспоменатото дъно: SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST. Какво значи 270х и 2GB?

Искам също да ви питам за значението на някои неща:

Разгледах един процесор и намерих някои характеристики, които не разбирам, като например:

Cache, System Bys, Instruction set extensions, Lithography, VID Voltage Range, TDP, Physical Address Extensions.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основния въпрос е защо не сте чел правилата на форума!!!

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Пешеходецът
      Здравейте !
      Искам да попитам за мнение относно качеството на дънните платки произведени от MSI. С какво биха привлекли  купувач в сравнение например с ASUS. Гледал съм класации на лаптопи от марката MSI  и общото мнение, че са на топ ниво, но не знам как стоят нещата с дънните платки.
    • от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.