Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко месеца си сглобих нова конфигурация, но използвах RAM-а от старият компютър който беше 8Gb 1333Mhz Kingston Ram който е просто 2 оголени платки. Тъй като играя тежки игри и използвам тежки програми реших да upgrade-на на 16 Gb 1600 Mhz Ram, но се чудя дали дъното ми B85-HD3 позволява използването на тази Ram ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля ,че няма да имате проблеми с горепосочената от Вас рам памет.Дъното ви подържа 1600 до 32гб.Успех

Редактирано от gdvl (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди няколко месеца си сглобих нова конфигурация, но използвах RAM-а от старият компютър който беше 8Gb 1333Mhz Kingston Ram който е просто 2 оголени платки. Тъй като играя тежки игри и използвам тежки програми реших да upgrade-на на 16 Gb 1600 Mhz Ram, но се чудя дали дъното ми B85-HD3 позволява използването на тази Ram ?

Защо просто не сложиш още 2 плочки на 1333,по-евтино ще ти излезе,а разлика няма да видиш? Дъното какво е с 4 слота ли е ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип не би трябвало да има проблеми въпросната рам да работи. Дефакто, тежките програми, които ще се използват няма ли да се възползват повече от по-бърза рам, 1866 или дори 2133?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип не би трябвало да има проблеми въпросната рам да работи. Дефакто, тежките програми, които ще се използват няма ли да се възползват повече от по-бърза рам, 1866 или дори 2133?

Дъното и процесора му не поддържат повече от 1600 :D :D :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е с 4 слота та може да се добавят тия 2х8 и да се оставят старите 2х4 но паметта ще работи на по-бавната честота.

пс. Да не си в Англия? 114 лири е нормално ама ако ще ги поръчваш от тук ще излезе солено.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е с 4 слота та може да се добавят тия 2х8 и да се оставят старите 2х4 но паметта ще работи на по-бавната честота.

пс. Да не си в Англия? 114 лири е нормално ама ако ще ги поръчваш от тук ще излезе солено.

Не съм в Англия, но пазарувам от Амазон когато се насъберат продукти.Доставката не е много скъпа особено ако поръчваш накуп.Има ли версия да си взема Ram за по-евтино от България? В никем всички 2x8Gb 1600 Ram са по 310 лева и нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Емаг ще вземеш същата за 280 лв. с безплатна доставка. Ако не бъркам курса на лирата ония ще ти излезнат пак толкова без доставката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи още рам и тази си я остави.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.