Премини към съдържанието
サムライオートバイ

Взех си куче. Тема в която ще задавам въпроси за гледането му

Препоръчан отговор

Здравейте. Взех си куче. Баща му е каракачанска (българска) овчарка , а майката е германка (немска овчарка). Мъжко е и е рунтаво цялото, така че предполагам като порасне ще мяза повече на татко си. По-скоро баща ми го взе да пази къщата и двора, но основно аз се грижа сега за него. Бихме му първата ваксинация, след 3 седмици ще повторим и ветеринаря ще го обезпаразити тогава и после след 6 месеца пак. Също така ветеринаря му изписа комбинирани витамини, и за костите там нещо.

Сегашните ми  въпроса са: Искам да му взема кучешка храна 10 кг. чувалче. Един комшия си храни добермана с тази храна и е доволно кучето като го гледам. Ако имате по-голямо куче купувате ли му кучешка храна и каква точно? (въпрос номер1).

Кога е най-добрия период за дресиране на куче? То сега е като едно голямо бебе. На 2 месеца е. Има си колиба и заградено място където да ходи. Свикна вече с каишката. Като го извеждам до един друг по-голям двор с каишката се дърпаше поначало, но сега вече свикна. Там пак го пускам да бяга и да си играе. Има ли смисъл да се заведе на професионално място при човек който се занимава само с това да дресира кучета? Основната му функция е да пази мястото и ако влезе някой да ръфа по краката. Но искам да изпълнява някакви основни команди като седни, донеси и дръж. Засега като си играя с него се справя добре с крачоли и ръкави на якета : ()

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Взех си куче. Баща му е каракачанска (българска) овчарка , а майката е германка (немска овчарка). Мъжко е и е рунтаво цялото, така че предполагам като порасне ще мяза повече на татко си. По-скоро баща ми го взе да пази къщата и двора, но основно аз се грижа сега за него. Бихме му първата ваксинация, след 3 седмици ще повторим и ветеринаря ще го обезпаразити тогава и после след 6 месеца пак. Също така ветеринаря му изписа комбинирани витамини, и за костите там нещо.

Сегашните ми  въпроса са: Искам да му взема кучешка храна 10 кг. чувалче. Един комшия си храни добермана с тази храна и е доволно кучето като го гледам. Ако имате по-голямо куче купувате ли му кучешка храна и каква точно? (въпрос номер1).

Кога е най-добрия период за дресиране на куче? То сега е като едно голямо бебе. На 2 месеца е. Има си колиба и заградено място където да ходи. Свикна вече с каишката. Като го извеждам до един друг по-голям двор с каишката се дърпаше поначало, но сега вече свикна. Там пак го пускам да бяга и да си играе. Има ли смисъл да се заведе на професионално място при човек който се занимава само с това да дресира кучета? Основната му функция е да пази мястото и ако влезе някой да ръфа по краката. Но искам да изпълнява някакви основни команди като седни, донеси и дръж. Засега като си играя с него се справя добре с крачоли и ръкави на якета : ()

Можете да си го обучите сам! Не е трудно! Ако имате проблеми, пишете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Храната трябва да е за подрастващо куче, а не за възрастно !

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качествената суха храна трябва да покрива няколко критерия, един от които е тя да съдържа достатъчно протеин от месо. Ако ме подсетиш коя е марката в 10-кг чували, бих могъл да те ориентирам за нейни възможни предимства и недостатъци. Виж също това проучване >>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам питане във връзка с дресировката на нашия бордър, който е на 6 месеца.

Много странно се получава при него - когато го разхождам без да е на повод, върви чинно до мен, непрекъснато се оглежда, за да види къде се намирам, отдалечава се съвсем малко, не налита на други хора или кучета. Но в момента, в който му сложа повода, какво дърпане настава - не мога да ви опиша! Спира да ме слуша, спира да се оглежда и тегли като локомотив!

Опитах какво ли не. Опитах с команди. Например, слагам му повода, правя 2 крачки, той започва да дърпа. Казвам му "седни" и той спира и сяда. След това му казвам "върви" и пак се понасяме…Т.е. не върви до мен. Отново "седни", отново "върви" и така до безкрай. Опитах и с бисквитки, плюс команди - същата работа. Като го изведа на повод, за да се упражняваме, изминавам 200 м за 1 час!

Някой имал ли е подобен проблем с кучето си и как сте се справили?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много странно се получава при него - когато го разхождам без да е на повод, върви чинно до мен, непрекъснато се оглежда, за да види къде се намирам, отдалечава се съвсем малко, не налита на други хора или кучета. Но в момента, в който му сложа повода, какво дърпане настава - не мога да ви опиша! Спира да ме слуша, спира да се оглежда и тегли като локомотив!

Опитах какво ли не. Опитах с команди. Например, слагам му повода, правя 2 крачки, той започва да дърпа. Казвам му "седни" и той спира и сяда. След това му казвам "върви" и пак се понасяме…Т.е. не върви до мен. Отново "седни", отново "върви" и така до безкрай. Опитах и с бисквитки, плюс команди - същата работа. Като го изведа на повод, за да се упражняваме, изминавам 200 м за 1 час!

Изглежда някои кучета са така.

Моята 15 годишна пинчерка така и не се научи да върви на повод.

И други стопани на по-дребни породи кученца имат същия проблем.

Дано твоето пухче свикне с повода!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще разкажа нещо, което може да е от полза на стопаните на малки и възрастни кучета.

Пинчерката ми, която е на 15 години наскоро получи стомашни проблеми, имаше диария и не се отзоваваше на закачки, което е нетипично за нея.

Преди да я заведа на лекар, реших да я полекувам с домашни средства.

Направих гъст айран и тъй като тя от малка отказва да яде кисело мляко ѝ го дадох с помощта на спринцовка.

През целия ден яде само това и до вечерта проблемите отшумяха.

На следващия ден постепенно я захраних, но продължих да ѝ давам айранче, само че по-гъсто.

Толкова ѝ хареса, че сега, щом ме види със спринцовката сяда и си отваря устата. :)

Не очаквах, че това просто средство ще ѝ помогне да се възстанови толкова бързо!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще разкажа нещо, което може да е от полза на стопаните на малки и възрастни кучета.

Пинчерката ми, която е на 15 години наскоро получи стомашни проблеми, имаше диария и не се отзоваваше на закачки, което е нетипично за нея.

Преди да я заведа на лекар, реших да я полекувам с домашни средства.

Направих гъст айран и тъй като тя от малка отказва да яде кисело мляко ѝ го дадох с помощта на спринцовка.

През целия ден яде само това и до вечерта проблемите отшумяха.

На следващия ден постепенно я захраних, но продължих да ѝ давам айранче, само че по-гъсто.

Толкова ѝ хареса, че сега, щом ме види със спринцовката сяда и си отваря устата. :)

Не очаквах, че това просто средство ще ѝ помогне да се възстанови толкова бързо!

браво браво ще ти викаме вече доктор Мойра

:yanim:

ама ако беше голям кучо май нямаше да се справиш

тя и от ангорката ми по-малка даже

поздрави от нас, радвам се че е добре

:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

браво браво ще ти викаме вече доктор Мойра

:yanim:

ама ако беше голям кучо май нямаше да се справиш

тя и от ангорката ми по-малка даже

поздрави от нас, радвам се че е добре

:)

О, покойната ми доберманка беше много по-послушна и управляема.

На нея безпроблемно и давах хапчета, пъхайки ги направо в гърлото, течности със спринцовка също.

Но с котарака виждам голям зор, дори при такива леки манипулации като чистене на уши, въпреки че с предишните ми котки нямах проблем.

Явно и при животните зодията оказва влияние - овен е. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм видял на време когато си писала в темата но да обобщим - когато кучето не е с повод се движи до вас но когато му сложите повод започва да се дърпа(напред или на зад) .Ако е така значи грешката е във вас, би трябвало при обучение на куче когато е на повод да изпълнява вашите желания(команди) безпрекословно , ако е пуснато без повод би трябвало за него да значи , че е свободно да си си играе както му е приятно.

Значи вие правите грешка с командите които му давате и го обърквате. Във дресурата на служебни кучета а и не служебни на времето когато аз съм се учил заедно с моето сл. куче- командата за да се движи кучето с мен беше "На ред" демек кучето да се движи  успоредно с мен - редом с мен. Кучето не разбира нашия език а разбира от сила на звука, интонация и т.н. С няколко думи за да се движи кучето с вас не трябва да го обърквате със "седни"  това е команда да седне която то вече я разбира и сяда а не да върви спокойно със вас. Може и да му казвате "върви" но реда е следния - водите кучето то или избързва или изостава вашата реакция е да го му дадете команда например "на ред"(можете ако искате и върви) и след 2-3 секунди го дърпате с повода напред или назад в зависимост от това дали изостава или избързва. Ако то ви изпълни командата вие го поощрявате с думи и лакомство( храна която то обича най много) . И след няколко тренировки кучето ще ви изпълнява командите.

P.S. Важно е когато обучавате куче преди тренировката да е добре "разведено" т.е. да се е по-уморило от игра или тичане за да не своеволничи - това е индивидуално за всяко куче- за някои е повече а за други по малко време в зависимост от нервната система на кучето.

Надявам се, че съм ви бил полезен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше едни бели кучета, които приличат много на вълк и са доста високи. Някой знае ли как се казваха като порода. Не бяха канадски вълк виждал съм такова но мъжко. Нашето вече порасна дърпа ме докато карам колело, вози се в колата, но си търся женско за по-нататък. Ще пази при мен на етажа и искам да е красива и да прилича малко на вълк, дано не ме изяде само като порасне...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.