Премини към съдържанието

Препоръчан отговор


Здравейте! Брат ми е руски гражданин и притежава 3/8 идеални части от апартамент в България. Как да оформя пълномощното, с което да бъде регистриран в регистър БУЛСТАТ. Можете ли да ми дадете насоки или някакъв пример? Извинявам се ако въпросът е глупав, но не съм запознат с тази област.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Брат ми е руски гражданин и притежава 3/8 идеални части от апартамент в България. Как да оформя пълномощното, с което да бъде регистриран в регистър БУЛСТАТ. Можете ли да ми дадете насоки или някакъв пример? Извинявам се ако въпросът е глупав, но не съм запознат с тази област.

защо трябва да бъде регистриран там?

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какво трябва да се регистрира? Там се регистрират фирми, осъществяващи търговска дейност.

А ти какъв гражданин си? Би трябвало и при теб да е аналогична ситуация. Глупаво е да търсиш безплатни съвети по неспециализирани форуми, особено за неща, които могат да повлекат значителни материални последици.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какво трябва да се регистрира? Там се регистрират фирми, осъществяващи търговска дейност.

А ти какъв гражданин си? Би трябвало и при теб да е аналогична ситуация. Глупаво е да търсиш безплатни съвети по неспециализирани форуми, особено за неща, които могат да повлекат значителни материални последици.

 

Чужди граждани, притежаващи имот в България, трябва да имат БУЛСТАТ. В агенцията по вписванията ми казаха, че трябва да ми прати пълномощно, написано в свободен текст, за да го регистрирам. Това, което питам е как да го напиша. Дали примерно може да се напише така:

 

Аз

УПЪЛНОМОЩАВАМ

Този човек

 

Да ме представлява и подписва пред Агенция по вписванията, във връзка с регистрирането в регистър БУЛСТАТ и получаването на регистрационно удостоверение.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чужди граждани, притежаващи имот в България, трябва да имат БУЛСТАТ. В агенцията по вписванията ми казаха, че трябва да ми прати пълномощно, написано в свободен текст, за да го регистрирам. Това, което питам е как да го напиша. Дали примерно може да се напише така:

 

Аз

УПЪЛНОМОЩАВАМ

Този човек

 

Да ме представлява и подписва пред Агенция по вписванията, във връзка с регистрирането в регистър БУЛСТАТ и получаването на регистрационно удостоверение.

един вид трябва да е юридическо лице

НО това се прави само в случаите когато имота има и земя 

ако към апартамента няма прилежащи части земя не е необходимо лицето да се конституира като юридическо лице


Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един вид трябва да е юридическо лице

НО това се прави само в случаите когато имота има и земя 

ако към апартамента няма прилежащи части земя не е необходимо лицето да се конституира като юридическо лице

Да, но на мен ми е нужна данъчна оценка на имота,а тя не може да бъде издадена без брат ми да има БУЛСТАТ

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но на мен ми е нужна данъчна оценка на имота,а тя не може да бъде издадена без брат ми да има БУЛСТАТ

това не е вярно

в декларацията по чл.14 за придобиване на имот има специална графа за варианта собственик - чужд гражданин

веднъж деклариран във всеки един момент може да се иска данъчна оценка за имота

 

но пак повтарям, това е при вариант когато към имота няма земя

ако имота е със земя тогава собственик не може да бъде частно лице - чужд гражданин. В този случай същия трябва да се регистрира в България като юридическо лице

кой е собственик на останалата част на имота и за какво ви е нужна данъчна оценка?

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По закон, лице което не е български гражданин се задължава да изкара бустат. Поради простата причина, че те нямат ЕГН. А системата ни е толкова сдухана в това отношение че просто нямам думи. Моя съвет е по-добре твоя брат да дойде в България и да отидете до един нотариус и той да ви изготви пълномощното, не само да го представлява пред агенцията по вписванията, но и пред всички институции от които ще се вадят документи за покупко-продажбата на имот, че дори и да го представляваш пред нотариуса при самото изповядване на сделката ако той няма да бъде в България.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обясни както трябва да стане, а не това, което ти си мислиш или дочул.

Примерно: Поради смърт на родител/баба/дядо/родственик (какъв точно) получихме наследство апартамент и т.н. Та трябва да си оформим документите. Аз съм ххх гражданин и живея (къде), брат ми е руски гражданин и живее (къде). И още подробности.

В данъчните декларации съм видял и ЛНЧ. Та може и да не трябва булстат. Та зависи каква процедура и защо.

Данъчна оценка може да се издаде по искане и на всеки от съсобствениците.

  • Харесва ми 1

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По закон, лице което не е български гражданин се задължава да изкара бустат. Поради простата причина, че те нямат ЕГН. А системата ни е толкова сдухана в това отношение че просто нямам думи. Моя съвет е по-добре твоя брат да дойде в България и да отидете до един нотариус и той да ви изготви пълномощното, не само да го представлява пред агенцията по вписванията, но и пред всички институции от които ще се вадят документи за покупко-продажбата на имот, че дори и да го представляваш пред нотариуса при самото изповядване на сделката ако той няма да бъде в България.

това изобщо не е така, недей да объркваш човека

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам чуството, че ако автора не промени заглавието на темата по правилата преди намесата на модератор, няма да има повече отговори.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много неясна история! Пълномощни и пр. Иди разбери кой на кого да издаде! 

На такива теми не им е мястото тук!

Има консултантски къщи, агенции, адвокати, които са компетентни и биха свършили необходимото срещу заплащане, разбира се! Не се стискайте защото ако тръгнете по пътя питам, пробвам и греша ,то ще ви излезе в пъти по - скъпо начинанието, каквото и да е то!

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брат ми е руски гражданин, аз съм българин. С брат ми унаследихме апартамент - 5/8 за мен, 3/8 за него. Искам с пълномощно от негово име, да купя неговите идеални части. За целта обаче ми е нужна данъчна оценка, а тя не може да бъде издадена, защото имотът не е предеклариран на нас двамата. За да го предекларирам, трябва брат ми да има БУЛСТАТ, защото вече не декларират по дата на раждане а чуждите граждани. В агенцията по вписванията ми обясниха, че ми е нужно пълномощно, което аз не знам как да оформя. Всички останали неща са ми ясни, просто ми е нужен някакъв пример как да се напише пълномощното.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брат ми е руски гражданин, аз съм българин. С брат ми унаследихме апартамент - 5/8 за мен, 3/8 за него. Искам с пълномощно от негово име, да купя неговите идеални части. За целта обаче ми е нужна данъчна оценка, а тя не може да бъде издадена, защото имотът не е предеклариран на нас двамата. За да го предекларирам, трябва брат ми да има БУЛСТАТ, защото вече не декларират по дата на раждане а чуждите граждани. В агенцията по вписванията ми обясниха, че ми е нужно пълномощно, което аз не знам как да оформя. Всички останали неща са ми ясни, просто ми е нужен някакъв пример как да се напише пълномощното.

щом Агенцията по вписванията ти го иска нека те да ти кажат какво точно пълномощно като съдържание би ги устроило

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брат ми е руски гражданин, аз съм българин. С брат ми унаследихме апартамент - 5/8 за мен, 3/8 за него. Искам с пълномощно от негово име, да купя неговите идеални части. За целта обаче ми е нужна данъчна оценка, а тя не може да бъде издадена, защото имотът не е предеклариран на нас двамата. За да го предекларирам, трябва брат ми да има БУЛСТАТ, защото вече не декларират по дата на раждане а чуждите граждани. В агенцията по вписванията ми обясниха, че ми е нужно пълномощно, което аз не знам как да оформя. Всички останали неща са ми ясни, просто ми е нужен някакъв пример как да се напише пълномощното.

 

Е, то трябва брат ви да изпрати нотариално заверено пълномощно, а не вие да го пишете. 

За това писах - сложно е и се допитайте до адвокат.

Предполагам, че брат ви има двойно гражданство и при това положение в най близкото наше посолство, май може да получи нотариална заверка на пълномощно със съответен текст за целта и което да ви изпрати. С това пълномощно вие кще се разпореждате от негово име!

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

×

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.