Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,имам дилема.
Трябва ми монитор за уеб дизайн,фотошоп и филми.
Този DELL P2414H
нов с 3 г. гаранция
или този : HP z24i за 300лв. нов,но без гаранция?
И другият ми въпрос е понеже и двата са без HDMI това проблем ли е? наистина ли ми трябва такъв порт и защо?
Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам дилема.

Трябва ми монитор за уеб дизайн,фотошоп и филми.

Този DELL P2414H

нов с 3 г. гаранция

или този : HP z24i за 300лв. нов,но без гаранция?

И другият ми въпрос е понеже и двата са без HDMI това проблем ли е? наистина ли ми трябва такъв порт и защо?

Благодаря!

Каква ти е видеокартата точно,иначе дела е супер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква ти е видеокартата точно,иначе дела е супер.

В момента е вградената в дъното asrock z68m/usb3 ,но като се опарича и нея ще сменя.Какво е значението за нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента е вградената в дъното asrock z68m/usb3 ,но като се опарича и нея ще сменя.Какво е значението за нея?

Не е в дъното,а в процесора,значението е дали дъното има Dp/Mini DP каквото е на монитора,иначе ще трябва да купуваш преходник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата имат DVI което те устройва. Дай 65 лева  и си вземи  3-те години гаранция  и Дел мониторчето.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е в дъното,а в процесора,значението е дали дъното има Dp/Mini DP каквото е на монитора,иначе ще трябва да купуваш преходник.

Да ,извинявай нещо се обърках... Кой порт е най добре да се ползва и защо?

И двата имат DVI което те устройва. Дай 65 лева  и си вземи  3-те години гаранция  и Дел мониторчето.

Май всички до момента за за дела,дали заради гаранцията или защото е по-добър в нещо? За това ,че няма HDMI  никой нищо не споменава.Голям минус ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минус е, но не бих казал че е голям. Евентуално няма да можеш да свържеш монитора с ТВ приемник, за игровите конзоли не знам освен HDMI какви други изводи имат...

Виждам, че си решил да взимаш от електронен магазин. Аз не бих го направил, защото сегашният ми монитор освен редицата си предимства, има и един недостатък - когато на екрана се изведе голямо количество текст, се появява един слаб бръмчащ шум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минус е, но не бих казал че е голям. Евентуално няма да можеш да свържеш монитора с ТВ приемник, за игровите конзоли не знам освен HDMI какви други изводи имат...

Виждам, че си решил да взимаш от електронен магазин. Аз не бих го направил, защото сегашният ми монитор освен редицата си предимства, има и един недостатък - когато на екрана се изведе голямо количество текст, се появява един слаб бръмчащ шум.

Това как да го разбирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят монитор съм свързал с компютъра чрез DVI, а допълнително съм свързал ТВ приемник чрез HDMI - за да гледам телевизия на монитора. Ти не си споменал такова намерение, следователно не би трябвало да ти пречи липсата на HDMI. Аз поне бих подредил тези стандарти така DP>DVI>HDMI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят монитор съм свързал с компютъра чрез DVI, а допълнително съм свързал ТВ приемник чрез HDMI - за да гледам телевизия на монитора. Ти не си споменал такова намерение, следователно не би трябвало да ти пречи липсата на HDMI. Аз поне бих подредил тези стандарти така DP>DVI>HDMI.

Ако дъното ти има нужните портове,добре,но бъдещото видео трябва и то да ги има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм категорично за HP Z24i , като собственик на такъв от една година. Преди да го купя, го сравнявах с няколко модела на Dell. За 300 лв - изобщо не бих се замислил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP-то е по-добрия монитор, но след време ще осъзнаеш, че би го сменил при първа възможност. Все пак всичко опира до пари.

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ,мого ме блазни 16:10 на НР то...А и като го гледам по магазините е друг клас ,почти 2 пъти цената на дела,нямам идея защо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не се насочите към Asus или Acer аз от 2 седмици с нов LCD на Acer закупен от технополис и съм страшно доволен ...Определено и аз съм за Dell стока за която не ми дават гаранция не купувам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не се насочите към Asus или Acer аз от 2 седмици с нов LCD на Acer закупен от технополис и съм страшно доволен ...Определено и аз съм за Dell стока за която не ми дават гаранция не купувам

А вие с кой модел сте?Дайте модели с добра цена и качество за целта ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка реших да взема hp z24i заради това че е 16:10 .Той няма ШИМ нали правилно съм разбрал? В TFT Central така пише.

Правилно си разбрал, потвърждавам го от опит.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A кой е най подходящ вариант за свързване към дъното Asrock z68m/usb3 ,понеже няма dport? С преходник hdmi > dport?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.