Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет колеги напоследък забелязвам специфичен шум от 2 та Fan-а на въпросната кутия. Въпроса ми е дали смазването ще помогне или просто самите вентилатори са такива и трябва да се сменят и ако може също така да ми препоръчате  по безшумни . Понеже тези вървят и на по ниски обороти и въпреки това се чува досадно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакъв бюджет? Евентуално за нови вентилатори. Не съм сигурен, че смазването ще помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще помогне едно почистване (ако не е правено до сега), както и смазване стига да не са разтракани самите перки. Но това е временно решение, и не трайно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем да са по ефтини някакси 80 лв за 2 вентилатора ми се струват адски много

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако тия на кутията ти шумят значи няма оправия при тебе .  Предложените са скъпи защото ше се пенсионираш с тях .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бях пуснал подобна тема преди около 3 месеца и понеже опитах всичко,но нямаше ефект взех кардиналното решение да спра всички вентилатори и по този начин покупката на така хубавата кутия се обезмисли. В дългосрочен план те съветвам да се докоснеш до такава кутия преди да си направил покупка.На мен си ми остава обица на охото вече 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем понеже във форума беше много препоръчвана и се спрях на нея но явно съм се прецакал доста .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те се раздрънкват тези вентилатори,нали Росен почна да ги твари нали имаше такъв..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм я виждал тази кутия, но може да пробваш да смениш винтовете, с които вентилатора се закрепва  за кутията с гумени щифтове нещо подобно на тези - Noctua Noctua Fan Slics 4pcs 1.49лв . Или каквито други изолиращи гумички намериш. Така ще намалиш предаването на вибрации от вентилатора към кутията и може в твоя случай да помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.