Премини към съдържанието
ImagineMe

Преинсталация на XP или минаване към 7

Препоръчан отговор

Утре ще преинсталирам компа и се чудя дали да мина към 7 или да си остана на XP? 

Ползва се главно за LOL и ровичкане в нета.

ECS 945GCT-M2

1 ГБ РАМ (много хора казват, че това не е достатъчно за 7)

E2200

NV GF 9500GT

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи още една плочка 1ГБ рам и минавай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този хардуер си стой по-добре на ХР-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, мерси за отговорите. И само още нещо- коя от двете е по-добра за игри? Виждам навсякъде да пише, че при 7 иска повече рам и по-големи параметри? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, мерси за отговорите. И само още нещо- коя от двете е по-добра за игри? Виждам навсякъде да пише, че при 7 иска повече рам и по-големи параметри? 

Като цяло наличният ти хардуер не позволява играене на кой знае какви игри, но да Уиндоус 7 използва малко повече памет и процесорна мощ. Както ти каза колегата ined сложи поне още 1гб рам и си минавай спокойно на 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1024 мб оперативна памет са напълно достатъчни за 32 битова версия на Windows 7. Аз бих Ви посъветвал да ъпдейтнете процесора и да минете направо на Windows 8.1... харчи по-малко ресурси, но пък за сметка на това постоянно системни процеси ще пишат в диска и нещата ще се случват по-бавно поради причината че Microsoft така събира информация за потребителите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен Windows xp sp3 и спи града както се казва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къв зор да ъпдейтне процесора като за 20 лева може да си сложи още рам . Ти ще му дадеш ли по-хубав процесор за 20 лева ? Само браузера ще му лапне 600 рам  та с тия 1024 mb  e за никъде  в момента.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва дъно поддържа максимум 2 гб рам !!! Тук има процесор за 25 кинта втора ръка   Тук има и памет

Редактирано от McLane (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1024 мб оперативна памет са напълно достатъчни за 32 битова версия на Windows 7. Аз бих Ви посъветвал да ъпдейтнете процесора и да минете направо на Windows 8.1... харчи по-малко ресурси, но пък за сметка на това постоянно системни процеси ще пишат в диска и нещата ще се случват по-бавно поради причината че Microsoft така събира информация за потребителите.

Я да те видим с 1 гб. рам на Win7 с отворен браузър с няколко таба, пък бил и той 32 битов. Сложи и Скайп, плеър някакъв и системата я пиши умрела. Такава мъка е, че няма на къде. Имал съм си работа с подобна конфигурация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я да те видим с 1 гб. рам на Win7 с отворен браузър с няколко таба, пък бил и той 32 битов. Сложи и Скайп, плеър някакъв и системата я пиши умрела. Такава мъка е, че няма на къде. Имал съм си работа с подобна конфигурация.

Там е работата, че проблема е в браузера, скайпа и т.н. а не в windows-a. Стария ми комп беше подобен на неговия - 945 дъно и Е2180 процесор но с 2 ГБ рам - и windows7 вървеше по-добре от XP - само че 2009 когато излезе windows7 той ми заемаше 550мб с пуснат браузър и плеър, а сега програмите и игрите станаха все по-лакоми на памет и миналата година го смених защото с 945 дъно  повече от 3 GB рам не може да използваш.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва дъно поддържа максимум 2 гб рам !!! Тук има процесор за 25 кинта втора ръка   Тук има и памет

Дъното не поддържа ли 2GB на слот - общо 4GB  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://olx.bg/prodavam-pameti-za-nastolen-kompyutr-ddr2-2gb-1gb-512mb-i54452194Вземи си един или два модула 2GB/DDR2 и направи 3/4GB оперативна памет. Така вече спокойно можеш да пуснеш 32бит Win 7.

Редакция: За по-добра работа не е зле да се поспрат малко системни процеси.

Ето и CPU

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=810&CategoryID=1&MenuID=16&LanID=9

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, то за всеки е ясно, че тази оперативна памет няма да му стигне за  изпълнение на кой знае какви процеси :D Просто му цитирах минималните системни изисквания, иначе то е пределно ясно, че няма да може да прави кой знае какво 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де .. не се карайте ;д някой по-нагоре беше казал SP3... я обяснете на човешки що е тва? По-нова версия на експи ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де .. не се карайте ;д някой по-нагоре беше казал SP3... я обяснете на човешки що е тва? По-нова версия на експи ли ?

ТОва е сервизен пакет (последния) за XP

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.