Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Защитете файловете си чрез криптиране!

Чрез 'Енигма' имате възможност да криптирате Вашите файлове с парола! По този начин само Вие бихте могли да декриптирате файла само и единствено с паролата, която сте задали.
Програмата може да криптира файлове без значение какво е файловото разширение и големината на файла.

Download: www.pavelpastuhov.com
Автор: www.pavelpastuhov.com

eni1.jpg
eni2.jpg

Редактирано от Wankata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по този начин казвате "чао" на файловете ако забравите паролата или самия криптиран файл се запише върху лош сектор или после се появи такъв (и декриптиращаъа  програма ще изкара грешка че файла е повреден и не може да се декриптира). с дненшното качество на твърдите дискове това е много вероятно. нещо повече: за да бъде криптиран 1 файл той обикновено се записва криптиран на диска и оригинала се трие. това води до следното:

1 загуба на време, което е пропорционално на заетото от файла място на диска

2 необходимост от празно място на диска за криптирането и при декриптирането на файла за да се ползва.

3 времето за декриптиране също е пропорционално на големината на файла, тоес за да го ползвате ще го чаката да се декриптира.

4 вероятно след декриптирането на файла за да се ползва, той може да бъде възстановен с програма за възстановяване на изтрити файлове (освен ако програмата за криптиране/декриптиране не пише безразборни данни по диска, след е свършена работата с файла, но ако токът спре, това писане няма да бъде изпълнено, даже е възможно файла да се намери из темповете некриптиран)
ако искате сигурно криптиране, се прави криптация на дяла - зарежда се драйвер в рамта, през който файла се криптира и декриптира "live" в реално време... така поне няма да се ползват точки 1, 2, 3, и 4. но рискът от лоши сектори става дори по голям - тогава лошия сектор може да попречи на декриптирането на целия дял и да кажете "чао" на всичко на него...

така че, моят съвет е:

не се занимавайте с глупости и криптиране, освен ако не искате да лишите най вече себе си от достъп до файловете...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.01.2015 г. в 18:35, myprograms написа:

Защитете файловете си чрез криптиране!

Чрез 'Енигма' имате възможност да криптирате Вашите файлове с парола! По този начин само Вие бихте могли да декриптирате файла само и единствено с паролата, която сте задали.
Програмата може да криптира файлове без значение какво е файловото разширение и големината на файла.

Download: www.pavelpastuhov.com
Автор: www.pavelpastuhov.com

То хубаво. Само че никъде не сте указал алгоритъма за криптиране, как (ако) се поддържа целостта на архива, как се проверява целостта на архива. Без тези данни и сериозни тестове тази програма ще си остане едно любителско изпълнение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Анита Христова Трифонова
      Енигма
      Еротична поезия  авторово  - Любовта ми е голяма  А.Х.Т.sekirata cekupama
    • от [email protected]
      Здравейте, намерих това, но като го инсталирах не работи на Windows 10:
      broken-e/DragDropConfirm: A simple shell extension for Windows to stop accidental drag and drop moves of folders.
      Все пак, който е с Windows 7 - може да си го инсталира. Там работи.
      Изтегля се от зеления бутон Clone or download, след което Download ZIP. Инсталира се от папка Installer , след което се отваря DragDropConfirm_installer.exe
      Мисля че няма никакъв допълнителен графичен потребителски интерфейс и настройки  - просто работи при опит за преместване на елемент.

При провлачване на папка(и) или файл(ове) към дадено място без задържането на Ctrl, изкарва съобщение/диалогов прозорец с ОК и Отмяна, питащ на Английски език:
      Сигурни ли сте че искате да преместите файла(файловете) или папката(папките) до следното местоположение:
      X:\XX\XX... 

DragDropInterceptor - Google Search
      prevent accidental move by drag and drop - Google Search

Моля, ако някой може да напише работещ скрипт или нещо подобно (програмка) за Windows 10 - да заповяда. Може би на AHK (Auto Hot Key) ?
      Намирам го това за много полезно. Вярно е че има десен бутон и "Отмени преместване", ама все пак ...
    • от bumblebee
      Здравейте,
      направи ми впечатление, че от доста време насам, може би от както си смених паролата на пощата, като дам на история виждам ето това - на снимката.
      Интересното е, че е от моя IP адрес всеки път. Не ползвам никакви майлинг програми на компютъра. Ползвам мобилното приложение на ABV за IOS, но го деинсталирах, за да проверя дали не е от там проблема, но явно не е, защото продължава.
      Писах им на ABV но те ми отговориха, че съм ползвал майлинг програма и тн., но аз НЕ ползвам такава.

• от Славчо Хаджийски
      Здравейте приятели с днешна дата! Предупреждавам Ви:
      Внимавайте с Интернет!
      Защо казвам това? Защото днес мой много близък човек си забрави телефона и отиде на работа. Обади ми се с молба да го включа да се зарежда. Започнах да натискам копчетата му, за да видя състоянието на батерията. Появи се надпис „Телефонът се отключва с пръстов отпечатък“. Реших да го погъделичкам с моя.
      Очаквано изписа „Неуспешен опит.“ Но добави един прозорец, където беше публикувана моята снимка , Интернет и името ми. Както знаете аз не съм инкогнито в Интернет, а с физиономията си и с името си. Телефонът ме позна!?!
      БЯХ ИЗУМЕН!
      Вариантите са два:
      1.Моят отпечатък се намира единствено в Националната здравна каса, тъй като го положих веднъж, когато се лекувах в пловдивската болница „Света Мина“, по времето на министър Москов. Вероятно си спомняте, че той въвеждаше такава практика-вместо болният да разнася лични документи от кабинет на кабинет(които лесно може да загуби, най-вече защото априори е притеснен и вероятно разсеян), да се изисква от него само полагане на пръстов отпечатък.
      Вероятно въпросният телефон е направил връзка с касата.
      2.Чрез една от камерите си, телефонът е разпознал физиономията ми. Не познавам в подробности технологията на заключване на телефона с пръстов отпечатък, респективно дали тогава се включват камерите му, затова не съм сигурен дали е това.
      Приятели, ако ми позволите ще перефразирам Апостола: „ИНТЕРНЕТ Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ИНТЕРНЕТа“
      Пазете се от Интернет и бъдете здрави!
    • от iliqn marinovvv
      Проблема с моя Акаунт е следния: Добавях хора в моята Група в Фейсбук, и след около 2 мин. Сесията ви изтече. Изхвърли ме от Фейсбука, след това ми изискваше разпознаване на приятели, направих го. И стигнах до стъпка която ми изискваше. Смяна на парола ок! след това името ми в фейсбук. дава ми 2 имена но аз не съм нито с едното нито с другото. Писах на супорт в фейсбук но уви. от 26.11.2018 съм без Фейсбук и немога да си го възстановя. Моля кажете какво да направя? Ще пробвам да кача и снимки с проблема. Благодаря предварително!!!

• Дарение

• Добави ново...