Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте и за Много години.

От няколко седмици си правя блог сайтче,но се натъкнах на проблем с Like/Dislike таблицата.

select Post.id,users.name,users.avatar,users.id as uid,Post.title,Post.body,Post.created_at,numComm.numComm,userLikes.Likes,userLikes.DisLikes from Post
left join users on users.id=Post.author
left join numComm on Post.id=numComm.id
left join userLikes on users.id=userLikes.uid
group by Post.id
order by Post.created_at

Това ми е заявката с която взимам информацията,таблицата която ме интересува е UserLikes която садържа

id=>primary key

uid=>user_id

pid=>post_id

Disliked

Моя въпрос е как да променя заявката така ,че да  мога да взема likes и disliked само на  регистрирания потребител.

Редактирано от Peac36 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и за Много години.

От няколко седмици си правя блог сайтче,но се натъкнах на проблем с Like/Dislike таблицата.

select Post.id,users.name,users.avatar,users.id as uid,Post.title,Post.body,Post.created_at,numComm.numComm,userLikes.Likes,userLikes.DisLikes from Post
left join users on users.id=Post.author
left join numComm on Post.id=numComm.id
left join userLikes on users.id=userLikes.uid
group by Post.id
order by Post.created_at

Това ми е заявката с която взимам информацията,таблицата която ме интересува е UserLikes която садържа

id=>primary key

uid=>user_id

pid=>post_id

Disliked

Моя въпрос е как да променя заявката така ,че да  мога да взема likes и disliked само на  регистрирания потребител.

where uid=.....

и ако искате само броя им става

select count(1)......... where uid=....;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се,не сам обяснил както трябва ,това ми е заявката с която взимам всички Постове на блога,тоест тя връща много редове,ако го направя с where сте ми върне само една ред.На мен ми трябва само  с колоната на like и dislike на дадения потребител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се,не сам обяснил както трябва ,това ми е заявката с която взимам всички Постове на блога,тоест тя връща много редове,ако го направя с where сте ми върне само една ред.На мен ми трябва само  с колоната на like и dislike на дадения потребител.

В селект избирате само тези колони, какъв е проблема

select col1, col2 from table where....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.