Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Такам дъното е asrock n68c s ucc и се питам заслужава ли си да наливам пари в него. Повечето от останалите компоненти не стават. Разполагам с кутия на лг (голяма е ), твърд диск хитачи 500гб сата 3 и още един дето събира прах - той е сата2 250гб, записвачка лг и това е другото не става. Въпроса е струва ли си да си взима 8гб рам на корсар 155лв нова, процесор amd phenom 2 x6 1055t 2ра 170лв, захранване до 100 - 150 лв ново, и видео карта до250 - 300лв макс например r7 265 или r9 280x 2ра цедка по възможност с гаранция. Частите може да са и 2ра ръка. Бюджетът е 700лв ако може значително да се подобри производителността съм склонен да дам 850лв. Мониторът ми е лг 1280х1024. Компютърът ще се ползва за игри на макс настройки. В бъдеще (до половин година) смятам и да сменя монитора със по - голям фулл хд

Редактирано от iovi23 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I3-4160 е по-скъп с 60 лв. и трябва да се отделят още поне 80 лв. за дъно а в игрите е същата работа даже по-зле

та 170 лв. за 1055T при наличието на съвместимо дъно е добре. 

Дъното е комбо и може да сложиш 2х4GB DDR3 с тоя процесор (не и модул 8GB) което е достатъчно за игрите. 

За 300 лв. се взима нова 270 не 265 което общо взето е максимума за процесора.

На старо може и по-добра ако смяташ че има смисъл или същата за по-малко пари което е по-добрия вариант.

пс. Не забравяй да обновиш биоса предварително до дупка.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да налееш. DDR3 все още се ползва. 2х4 рам, хубаво видео и захранване. Процесора ще можеш да го ползваш и в ам3+ дъно поне до 2016 година. 
Къде пък го намери тоя 1055t, в продавалник са от 235 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре не казвай.  :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре не казвай. :D

:D А да ми предложите някакво хубаво захранване до 100 - 150лв

п.п между другото 1055t е 95вата нали, защото в някои сайтове пише друго

Редактирано от iovi23 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D А да ми предложите някакво хубаво захранване до 100 - 150лв

п.п между другото 1055t е 95вата нали, защото в някои сайтове пише друго

http://products.amd.com/pages/DesktopCPUDetail.aspx?id=641 - Всяка уважаваща себе си фирма и също така занимаваща се с нещо законно си има официален сайт.

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

There are two different versions of Phenom II X6 1055T processor - HDT55TWFK6DGR with 95 Watt Thermal Design Power (TDP), and this HDT55TFBK6DGR with 125 Watt TDP. In addition to different TDP, this microprocessor also has lower maximum operating temperature and slightly higher range of operating core voltages than the 95 Watt version of 1055T. All other features of 95 Watt and 125 Watt versions of this model are alike - 2.8 GHz core frequency, 3 MB level 2 cache, 6 MB level 3 cache, compatibility with DDR3 memory, and, new for X6 family, Turbo Core feature, that boosts core frequency of active when half or more cores are idle.

95W - On socket AM2+/AM3 platforms in the minimum performance state the processor runs at 800 MHz core voltage and has TDP 46.3 Watt
125W - On socket AM2+/AM3 platforms in the minimum performance state the processor runs at 800 MHz core voltage and has TDP 55.4 Watt.

Нищо не пречи да се монтира кой да е от двата на дъното щом има официална поддръжка на единия.
Все пак 125W ще грее и отделя повече топлина та е добре да има добър въздушен поток
в кутията особено с тия евтини дъна. Не говоря за охладителя на процесора а за самата кутия.

пс. Захранване - Super Flower Golden Green PRO 550W

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано Фенома е 95 ватов,че дъното е дървено.Имам едно такова с 143 ватов Феном,и северния мост му грееше като конвектор,та се наложи да му сменя радиатора.Аз лично не съм доволен от него,и не бих правил ъпгрейд с такова дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Bring
      Имам компютър Dell optiplex 7010 имам една плочка рам DDR3 1600mgh на samsung и още две на kingston DDR3 1333 mgh рамта на samsung като размер и начин на направа ми изглежда по-различна от тая на kingston ще бъдели съвместима рамта на kingston с дъното ми на Dell?

• от Cvetelin Evtimov
      Случаят приключи! С помощта на КЗП ми върнаха парите! 

Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• от Nikolay Pavlinov Panchev
      Здравейте,
      Имам дак, който поддържа SPDIF връзка (оптична или коаксиална) и искам да го свържа с компютъра ми.
      За жалост, когато си го купувах не се интересувах от подобни детайли си взех asrock H110 дъно, което не поддържа spdif out.
      Ще можете ли да ми помогнете и ориентирате към кое дъно да подходя, което да удолетвори нуждите ми?
      Важно е да уточня, че дъното трябва да поддържа socket 1151 технологията, DDR4 2133, поне три харддиска, да се побира в миди тауър и да поддържа gtx 1060 видео карти
      Благодаря предварително!
    • от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от vankata4
      Здравейте! 
       Чудя се дали е възможно да си ъпгрейдна телефона(gt-i9301i), примерно да му сложа по-яка камера или по-як говорител? 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.