Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Решил съм да похарча малко пари за нова машина. 

Предпочитания дали да е AMD/Intel нямам, а и не искам да влизаме във вечните спорове. Просто, което действително е по-добро за случая то да бъде :)

Само за твърдите дискове съм се наканил да са не повече от 500 GB HDD, а SSD-то да e  128 GB. Кутия може да не ми предлагате, имам.

За игри няма да се ползва особено, но имам намерение и желание да поцъкам след няколко месеца GTA V. Вчера излезнаха официалните изисквания, които са:

Minimum specifications

• OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2* (*NVIDIA video card recommended if running Vista OS)
  • Processor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz
  • Memory: 4GB
  • Video Card: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
  • Sound Card: 100% DirectX 10 compatible
  • HDD Space: 65GB
  • DVD Drive
  • Recommended specifications
  • OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
  • Processor: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)
  • Memory: 8GB
  • Video Card: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
  • Sound Card: 100% DirectX 10 compatible
  • HDD Space: 65GB
  • DVD Drive

---------------

Надявам се за тая сума горе-долу да се доближим до Recommended. 

Благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE 2048M GTX750Ti N75TOC-2GI PCI-E 3.0

INTEL CORE i5-4460, 3.20GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh

ADATA 8GB DDR III 1600

ADATA 128GB 2.5" SSD XPG SX910 SATA III

TOSHIBA 500GB 7200rpm 32MB SATA III, DT01ACA050

GIGABYTE H81M-S1, H81, DDR III 1600/1333, VGA, LGA1150

FRACTAL DESIGN Захранване Integra M 450W

Крайна цена 1 213,03 лв. 

пс. Без кутия но предполагам си имаш. Всъщност спокойно може да ползваш и стария хард ако е сата и да спестиш 99 лв.

Иначе може да се вземе по-евтино захранване като EVGA 430W за около 75 лв.  а SSD-то да се смени със SP910

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звуковата система ми е 5.1, това проблем ли е със звуковата карта на това дъно, което е посочено? Гледам, че входовете му са 3, може би има някакви преходници или трябва външна звукова карта да се слага?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Интел:

Обща стойност - 1 171.29 лв. с ДДС

AМД:

Остават пари и за доставка. ССД-то ще помогне за по-бързото зареждане на ОС и мааалко по-бързия трансфер на данни, друга разлика с обикновения хард диск лично аз не видях. Скъпа ненужна глезотия. Все пак нищо не пречи да го добавиш на по-късен етап.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Loading time при игрите е по-малък при наличие на SSD.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Loading time при игрите е по-малък при наличие на SSD.

И как една съвременна игра по 20-30гб се качва на SSD-то? Скъпи са и са ненужни за гейминг компютър с някои малки изключения.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На SSD-то игри няма да има. Ясно ми е и че нямат особено дълъг живот. Всичко важно и ценно ще е на HDD-то. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже повече. Игри като BF4, FC4, Call Of Duty Advanced Warfare гонят 40-50ГБ. Слагаш една такава игра и ССД от 120/128ГБ свършва, понеже имаш и инсталирана ОС и програми на него.

При наличието на качествен и достатъчен по обем хард диск, ССД-то въобще не ти трябва. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На SSD-то игри няма да има. Ясно ми е и че нямат особено дълъг живот. Всичко важно и ценно ще е на HDD-то. 

Всъщност биха изкарали по 7-8 години ако модела е някой читав SX на адата или нещо от сорта на corsair,crucial,intel,другите 850про ще си карат по 10.Аз в момента много се дразня,защото ми е сата 2 и без това не е от най-бързите е на половината от скоростта си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пак? Имаш малко над 20ГБ с програмите и като сложиш играта (GTA V) стават колко? И между другото да не би идеята е това SSD да седи празно?

SSD-то ти е с пет години гаранция та си го прави каквото искаш все ще надживее механичния.

Отделно дори да спре някой ден информацията се запазва което е още един плюс.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недейте се притеснява. SSD-то празно да седи няма. Ако пък смятате, че има вариант вместо SSD да бъде избрано по-качествено HDD, давайте го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма качествени механични. Всичките са бавни и по-рискови а да даваш повече пари заради фърмуер-а не си струва.

По-добре да се вземе 256GB SSD и да се ползва за основен а ако не ти стига някъв HDD на старо за склад.

И не дръж на тях важна информация. Ако стане нещо а то ще стане ще струва много да се спаси ако въобще е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.