Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам какво стана със дъната със ДДР 4 защо не излизат нискобюджетни дъна с ДДР4 в рамките на 120-150 лв. искам да сменям сегашното си дъно и процесор защото виждам че вече са слабички-в момента съм с G2120+Asus P8B75-M LE дъно, видеокарта 5750 Sapphire и SSD intel 530/250 gb. но нещо компа ми цикли... със 8 гб. рам (2х4) на 1600 съм но самото дъно пуска паметта на 1300. Другото което си мисля има ли смисъл да сменям дъното защото сега съм със 1155 и изобщо има ли смисъл да мина на 1150 сокет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така цикли? Какво правите,когато се получава така?

Дъното ви поддържа и многоядрени процесори от съответното поколение.Такива се намират и втора ръка,тоест са по-евтини.Един такъв процесор ще ви върши добра работа години напред.После сменяте картата и захранването и пак сте в бизнеса.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми е ясно колко вървят като цена използваните процесори става на въпрос дали си заслужава да се мине от сокет 1155 към 1150 и има ли разлика? А за цикленето си мисля възможно ли е да от Windows 7 защото от доста време упорито отказвам да го преинсталирам само смених 2-3 антивирусни :) Другото в което се съмнявам е стария хард диск-1 tb. WD Cav.black но  Windowsа не е инсталиран на него а на SSD-то и само когато влизам във дял от  WD изчаквам 2-3 секунди докато самия хард се събуди (четеца)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направете една оптимизация на операционната система.Изключете ненужни процеси.

Ползвайте почистваща регистрите програма,като CCleaner.

Направете проверка на старият хард,с програмата HDTune.

Ако има нужда,минете и през антивирусният отдел на форума.

Разлика ще има и тя е около 10 процента.При аналогични процесори.Можете да продадете старите дъно и процесор и да минете на нова платформа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разлика ще има и тя е около 10 процента.При аналогични процесори.Можете да продадете старите дъно и процесор и да минете на нова платформа.

Предвид инвестицията, която ще се направи за тея 10% разлика при идентични процесори не си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Късно пускаш тема,вчера можеше да се уредиш с i7 2600K за 260 лева,сега потърси следните процесори :

i5 2400,i5 2500,2500K,2550,2550K,3470,3570,3570K

i7 2600,2600K,2700,2700,i7 3770,i7 3770K

Все нещо ще намериш.Има и други процесори,които тръгват,но няма смисъл от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CCleaner отдавна я ползвам но със всяка нова версия по я развалят аз лично много съм доволен от Ace Utilities

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй,а другите проверки направихте ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да направени са просто незнам защо...от време на време самия процесор се товари на 100% ?

Искам да попитам и друго има ли смисъл ако си закупя по добра видеокарта?

Редактирано от diorgiothiol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.