Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

търся магазин в София където се продават мощни тв.дц. антени.

ще я ползвам за гледане на сръбска телевизия.

ако можете да ми препоръчате някоя антена ще ви бъда благодарен.

не ползвам чуждестранни сайтове и кредитни разплащателни карти, също и банкови услуги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

не ползвам чуждестранни сайтове и кредитни разплащателни карти, също и банкови услуги.

Простете ми лаишкото питане, но след като тези вълни се разпространяват само по права линия и от София няма пряка видимост до Сърбия как очаквате да хванете някакъв сигнал?

П.П. И дефиницията "мощна антена" е приложимо ако е излъчваща. Ако е приемна то тя е чувствителна

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Простете ми лаишкото питане, но след като тези вълни се разпространяват само по права линия и от София няма пряка видимост до Сърбия как очаквате да хванете някакъв сигнал?

П.П. И дефиницията "мощна антена" е приложимо ако е излъчваща. Ако е приемна то тя е чувствителна

off

Ще я сложи на Копитото и от там ще хваща!!!

:D :D :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде е казал, че ще гледа от София ?

Търси магазин в София.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажи какво, с какво и откъде искаш да гледаш.  Там са на DVB-T2. Обширен материал за четене http://forum.predavatel.com/viewtopic.php?f=23&t=10830&start=2360Ако нещо вденеш и си в подходящ квартал - питай пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде е казал, че ще гледа от София ?

Търси магазин в София.

Кен, би било разумно да ограничиш офтопика си! Мисля веднъж вече беше предупреден

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажи какво, с какво и откъде искаш да гледаш.  Там са на DVB-T2. Обширен материал за четене http://forum.predavatel.com/viewtopic.php?f=23&t=10830&start=2360Ако нещо вденеш и си в подходящ квартал - питай пак.

ще трябва да купя и ... - т2 приемник, та се чудя синапс , стронг или има по-добър. хващах на времето отразен сигнал от Люлин планина и сигнал идващ от жк Надежда. голямото функе ми харесва, но доколкото разбрах е с вграден усилвател който си е доста шумен.

Capanemo  мощни излъчващи антени няма - има остро  насочени антени при излъчване мошноста идва от предавателя

Редактирано от Стоби (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще трябва да купя и ... - т2 приемник, та се чудя синапс , стронг или има по-добър. хващах на времето отразен сигнал от Люлин планина и сигнал идващ от жк Надежда. голямото функе ми харесва, но доколкото разбрах е с вграден усилвател който си е доста шумен.

Capanemo  мощни излъчващи антени няма - има остро  насочени антени при излъчване мошноста идва от предавателя

Знаеш ли кво, а ???

А сети се де, не можеш ли сам ?

Тия дето ги продават по магазините, са с голямо усилване в единия край на спектъра, към по-високите честоти. А ако сърбите излъчват на 25 канал, става че не са толкова яки антените, колкото пише като максимално усилване.

Значи кво следва ?

Еми намираш си схема от интернет или от друго място, за канала който искаш да ловиш и си правиш антена за този канал да е най-чувствителна, пък като се отдалечиш от него да не е добра. Французите така правеха. Само че при тях ги продаваха по магазините, според района в който си. Сега вече няма.

Гледах преди два месеца в един магазин, една антена дълга точно 3 метра и струваща 140 евро. Една такава ще ти трябва, ама да си я направиш сам, ако е за по-ниските канали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"" Французите така правеха. Само че при тях ги продаваха по магазините, според района в който си.""

Да, Правилно е точно така, както са го правели французите и ти вярвам. И при нас бяха така едно време фабричните антени.  Но в антенната техника има една малка аномалия, че теорията и практиката леко се разминават. Това е от опита ми с направата на антени за радиолюбителство, които са на същия принцип, но с значителни размери заради честотния обхват. Като почнеш от 1,8 мегахерца, та стигнеш до 240 гигахерца, където са само "водопроводни" тръби и чаркове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎16‎/‎01‎/‎2015‎ ‎22‎:‎41‎:‎13, Белгиеца написа:

Гледах преди два месеца в един магазин, една антена дълга точно 3 метра и струваща 99 евро ( сега). Една такава ще ти трябва, ама да си я направиш сам, ако е за по-ниските канали.

Абе аз понеже много обичам такиви играчки, та взех та си купих една да я пробвам на тавана:

http://s020.radikal.ru/i714/1510/82/8b748ecc1848.jpg

8b748ecc1848.jpg

самата антена усилва 20 децибела на 59 канал. С един усилвател от 35 децибела, трябва да му се намали усилването малко, щото "запушва" входното стъпъло на тунера и показва ниско качество на сигнала и няма образ. Понеже французите ще минават изцяло на ХД 1920х1080 за ефирното им азлъчване на 5 април 2016г., та има вероятност да пуснат по-слаб сигнал отначалото. И за да съм сигурен че ако има сигнал ще го хващам, купих и тази антена. Имам и друга по-къса, която лови много яко отразен сигнал от хоризонталния улук на покрива. Даже и под улука бачка благодарение на излъчването на сигнал от него, ама не може да се инсталира там, щото снегът се срутва понякога и ще я потроши яко. Та ако инсталирам една над улука ще бачка по-добре отколкото на тавана под билото на покрива. 
А с по-късата съм пробвал от един прозорец дето ми е на север на тавана, насочена към улука на съседната къща ( на около 7 метра е ) и лови единия от каналите на французите така = в обратна посока насочена антената.

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.01.2015 г.,, Стоби написа:

Здравейте!

Това се правеше преди 25-30 години когато програмите им бяха над средното европейско равнище ,сега са под нашето като съдържание а кaто качество са застинали на 88 година.Не ти трябват  никакви антени само ти трябва интернет сносен не като на  Белгиеца и ще си гледаш всичките им програми(380) щом си им фен даже и 36 канала Pink има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти и тука ли почна да си търсиш клиенти за нелегалната ти дейност ?
Не ти ли минава през педалския акъл, че може да не иска да ти дава на тебе по 15 евро на месец, щом като знае че ще ги гледа без пари ефирно ?
Пък ако му се плаща, руският шаринг е къде каде по-евтин от твоите тарифи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.01.2015 г.,, Стоби написа:

...

Погледни това,а също и това :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.