Премини към съдържанието
Петър Стефанов

Как да подобря телефона ми Sony Xperia E

Препоръчан отговор

Гледах много клипчета как хора играят игри без лаг които на мен ми лагват... В много от коментарите пишеше, че след като си обновили телефона нито имали лаг нито игра която да не могат да инсталират... Та в никой един от коментарите не пишеше как да го направя. Някакви съвети ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това ти е точния модел на телефона е нормално да ти лаги или забива тъй като си само с 512 Mb оперативна памет.

На телефона трябва да се направи Root и да се инсталира програмата RAM Booster. Това ще помогне на оперативната памет да работи по-добре.

Ако телефона ти е в гаранция, правенето на Root ще направи така, че тази гаранция ще отпадне.

Ако не си правил подобно нещо преди това е хубаво телефона да се занесе на човек, който се занимава с такива неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано много опции нямаш -продаваш този и с остатъка + допълнително финанси взимаш друг. Съжалявам, но така стоят нещата, едно време на някои покет-пц та с win mobail имаше/има възможност да се увеличи рам паметта, но за андроид за съжаление това не е актуално.

Като цяло е срамно за телефон модел 2012г да е с 512рам -но това е възможно най-ниския клас -който грубо казано само за слушала работи добре. На твое място бих се опитал да го продам АКО ИГРИТЕ СА ТИ ПРИОРИТЕТ, и бих взел поне с 1гб рам -такива телефони има много и то на много поносима и достъпна цена -и нови и втора ръка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това ти е точния модел на телефона е нормално да ти лаги или забива тъй като си само с 512 Mb оперативна памет.

На телефона трябва да се направи Root и да се инсталира програмата RAM Booster. Това ще помогне на оперативната памет да работи по-добре.

Ако телефона ти е в гаранция, правенето на Root ще направи така, че тази гаранция ще отпадне.

Ако не си правил подобно нещо преди това е хубаво телефона да се занесе на човек, който се занимава с такива неща.

Хмм когато го купих октомври месец 2013 той беше 300 лева :/ И добре може да пробвам с техник.

Честно казано много опции нямаш -продаваш този и с остатъка + допълнително финанси взимаш друг. Съжалявам, но така стоят нещата, едно време на някои покет-пц та с win mobail имаше/има възможност да се увеличи рам паметта, но за андроид за съжаление това не е актуално.

Като цяло е срамно за телефон модел 2012г да е с 512рам -но това е възможно най-ниския клас -който грубо казано само за слушала работи добре. На твое място бих се опитал да го продам АКО ИГРИТЕ СА ТИ ПРИОРИТЕТ, и бих взел поне с 1гб рам -такива телефони има много и то на много поносима и достъпна цена -и нови и втора ръка.

След като телефона ми чисто нов струва 200 лева никой няма да го купи втора рака...

И как на хората със същият телефон на които съм гледал клиповете не им лагват игрите ?

Редактирано от Petio Stefanov Surbinski (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли първо с ресет -дали няма да е -поне малко по добре?

Самия ти спомена че октомври 2013 си го взел за 300лв, като цяло хубав "МАРКОВ" телефон за тези пари няма - няма и намериш -от Sony,HTC,SAMSUNG. Флагманите са им по 1000лв нови и нагоре, средния клас е наполовина 400-600лв, ти си броил 300 - според мен с толкоз рам 512 -няма как да очакваш чудеса, и да работи/плейва дадена игра -то определено няма да е като някой поне с 1 или 2гб рам.

Извинявай, но с хардуер от 2010г когато топ-флагманите им бяха на сони-ериксон с по 512рам, 2015 няма как да се очакват чудеса от телефони с такъв хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли първо с ресет -дали няма да е -поне малко по добре?

Самия ти спомена че октомври 2013 си го взел за 300лв, като цяло хубав "МАРКОВ" телефон за тези пари няма - няма и намериш -от Sony,HTC,SAMSUNG. Флагманите са им по 1000лв нови и нагоре, средния клас е наполовина 400-600лв, ти си броил 300 - според мен с толкоз рам 512 -няма как да очакваш чудеса, и да работи/плейва дадена игра -то определено няма да е като някой поне с 1 или 2гб рам.

Извинявай, но с хардуер от 2010г когато топ-флагманите им бяха на сони-ериксон с по 512рам, 2015 няма как да се очакват чудеса от телефони с такъв хардуер.

Е добре де 

как тоя пич играе асфалт 8 която я няма в магазина, че и дори без лаг... Аз Extreme Demolution не мога да я подкарам на макс той...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре де , как тоя пич играе асфалт 8 която я няма в магазина, че и дори без лаг... Аз Extreme Demolution не мога да я подкарам на макс той...

Ако е с някой олекотен и изчистен ROM на телефона - възможно е. 

Тоест - инсталирал си е модифицирана версия на Android, от която са махнати разните излишни приложения и функции, които работят във фонов режим, и така процесорът и паметта са с освободени повече възможности.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е с някой олекотен и изчистен ROM на телефона - възможно е. 

Тоест - инсталирал си е модифицирана версия на Android, от която са махнати разните излишни приложения и функции, които работят във фонов режим, и така процесорът и паметта са с освободени повече възможности.

Добре как бих могъл и аз да го направя ? Имам сумати и програми от телефона които не мога да ги изтрия и не ми трябват..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единия вариант е "някой" девелопър вече да е направил такъв олекотен ром и ти само да го флашнеш, другия вариант е ти да си го направиш от базовия стоков с който си сега -има програмки за махане на стоковите приложения безопасно.-да речем с програмката All-in One Toolbox Pro -инсталираш -отваряш е -отиваш в toolbox -system app uninstall и избираш кое може да се премахне.

Още един много интерес вариант

http://www.xda-developers.com/how-to-remove-bloatware-from-your-android-device-xda-tv/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единия вариант е "някой" девелопър вече да е направил такъв олекотен ром и ти само да го флашнеш, другия вариант е ти да си го направиш от базовия стоков с който си сега -има програмки за махане на стоковите приложения безопасно.-да речем с програмката All-in One Toolbox Pro -инсталираш -отваряш е -отиваш в toolbox -system app uninstall и избираш кое може да се премахне.

Още един много интерес вариант

http://www.xda-developers.com/how-to-remove-bloatware-from-your-android-device-xda-tv/

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същия телефон, подарих го вече, наистина ако е с оргиналния си ром за игри не става, дори без игри си забива от време на време сериозно , като имах само два мейла, evernote и уиджет за времето,но явно и това му е много. Иначе не е толкова лошо телефонче, но чудеса да се очакват от него...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Защо когато поставя SD немога да преместя приложенията на нея ? Има 4 гб памет... Ето какво ми показва https://imgur.com/BQvmK8T

И как бих могъл да го ROOT-на ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Роот-нах си телефона и си инсталирах advanced task killer и сега мога да кажа, че е малко по-бърз :P Да сложа ли и този Cyanogenmod? И защо когато си изтегля приложение за изтриване на системни приложения не мога да изтрия facebook като се пробвам да го изтрия ми дава само да го спра -_-? Много памет заема, а и ако искам мога да си вляза от chrome... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.