Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Понеже от години не съм събирал конфигурация съм изостанал драстично с компонентите и тяхното качество. Та имам нужда от пц за скромна сума пари което да надградя с допълнителни елементи без да изхвърлям стари. Компа ще се ползва за филми, музика, нет и в последствие за игри. Ето какво съм спретнал като имам съмнение, че не съм подбрал оптималния вариант за дъно...

http://nikem-bg.net/cart/51330p1r51435p1r46469p1r48235p1r46784p1rf.html

Бюджета за дъно, процесор, кутия, захранване, рам и хард е до 1000лв. Ще съм ви благодарен ако препоръчате нещо интелско като се съобразявате с това, че искам дъното, процесора и захранването да са един път, а в последствие ще добавя видео(защо не и две), ссд и още рам. Попринцип на старите си щайги винаги съм запълвал pci слотовете, та колкото повече толкова повече :) Идеята ми е да събера нещо с което да карам в следващите поне 5 години като евентуално след 2-3г може да сменя процесора с и7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H97M PRO4 /1150
I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150
2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
Ultron RASURBO MIDI GAME-X6 RED
PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

Обща стойност - 966.02 лв. с ДДС

Просто съм сменил кутията и захранването, защото това с кутията не е много удачен избор щом ще слагате мощно видео :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/49646p1r51435p1r48235p1r46974p1r2089p1r50119p1r45984p1rf.htmlТова е ,което успях да направия не е рязъно от никъде , но пък надвишава с малко бъджета. :)

П.П. Извинете за линка ,но съм от таблет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехеее много сте бързи за което скланям глава. Забравих да кажа, че искам кутията от единия край да е с прозорче, та да си гледам вътре какво става. Какво ще кажете за нещо със z97? Махам ссд-то от последната конфигурация и влизам в бюджета. Последното го правя поради две причини:

1-ва надвишаване на бюджета, предпочитам на първо време по-хубав охладител пред ссд.

2-ра Попринцип винаги си птавя щайгите дуалбоот с линукс и уиндоус и тия 64гб ми се виждат критични.

Бадявам се до 2-3 дни да се спра на конфигурация и да я поръчам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да вземеш отключен процесор, охладител, добро дъно с Z97 чипсет, захранване за две видеокарти,

добра кутия с прозорче, рам и хард за тия пари. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва малко по-добро захранване ако мислиш да слагаш 2 карти. Дъното подържа AMD Quad CrossFireX, CrossFireX  ето нещо от мен: 

Обща стойност - 841.90 лв. с ДДС
Захранване Corsair CX750M - 164лв + безплатна доставка. Общо стават 1005лв.
Редактирано от iittssnnoottrreeaall (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи дъното нека е z97 а процесора да е 4460, след време процесора ще се сменя и тогава ще се слага отключен. Захранването съм склонен да го сменя с евентуалната смяна на процесора с и7

Редактирано от codee (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи дъното нека е z97 а процесора да е 4460, след време процесора ще се сменя и тогава ще се слага отключен. Захранването съм склонен да го сменя с евентуалната смяна на процесора с и7

В такъв случай можеш да вземеш това:

Захранване Corsair CX750M - 164лв + безплатна доставка. Общо стават 1001лв.

Редактирано от iittssnnoottrreeaall (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да сменяте i5 с i7. Инвестицията не е рентабилна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва малко по-добро захранване ако мислиш да правиш "SLI" ето нещо от мен: 

Обща стойност - 841.90 лв. с ДДС
Захранване Corsair CX750M - 164лв + безплатна доставка. Общо стават 1005лв.

Искам да гледам къв ъпгрейд ше напрай с тази конфигурация,също захранването е почти най-лошия избор за 160 лева.Първо има Сисоник,който е много по-добър за 10 лева отгоре,има евга,има цветя,има ауруми.За ъпгрейд това значи,без клокове.

Обща стойност - 1 028.44 лв. с ДДС
П.П. Още веднъж нещо лично ако напишеш или постнеш IP-то или фейсбука ми можеш да си напишеш и адреса.Не те заплашвам просто ти казвам да знаеш с кой си имаш работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/49043p1r46717p1r48235p1r2083p1r1021p1r49068p1rf.html

Така ме радва повече с тая кутия. Захранването което съм добавил добре ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от по-скъпия i5 4570 по-добре по-евтино дъно и направя някой xeon

Редактирано от Георги Маринов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията ще има нужда от още един вентилатор ако се добави видеокарта понеже е само с един.

Предполагам ще има видеокарта и то сериозна иначе не виждам смисъл от подобно захранване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Обща стойност - 1 079.20 лв. с ДДС

После добавяш GTX 960, 970 и добър охладител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията която предлагаш е хубава, но мисля да поръчвам всичко от един сайт, а не от няколко и поради това бих останал на бялата кутия която съм пуснал последно. Какво разбирате под сериозна видео карта? Мисля, че като начало някаква 2 гига ддр5 ще ми е перфектна. Ако сметнете, че мога да мина с по-евтино захранване дайте предложение, но нека залагаме на елементи с добро качество, че от захранването могат да тръгнат доста проблеми. Процесора i5-4570 щом няма да има разлика от 4460 да го заменя ли с втория?

Едит: Конфигурацията на ganio ми допада.  Асрок ли са лидерите в този клас на дъната?

Редактирано от codee (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха лидерство за най-смотано дъно е тяхно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами най-зле са асус общо.Иначе под 100 лева-Gigabytе,след 100 лева почти всичко е едно и също,за клокове асрок водят с extreme 6 с допълнителните фази на захранване,а anniversary z97-цата не е много добре за i5K,30-ина лева отгоре за Z87 си струват.

Редактирано от monicho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами най-зле са асус общо.Иначе под 100 лева-Gigabytе,след 100 лева почти всичко е едно и също,за клокове асрок водят с extreme 6 с допълнителните фази на захранване,а anniversary z97-цата не е много добре за i5K,30-ина лева отгоре за Z87 си струват.

Еее нямаше да ти цитирам постовете но не се сдържах,  да кажеш на най-качествените дъна че са най-зле. 

Аnniversary z97 си е бюджетно клокърско дъно, но фазите са достатъчно за лек клок на процесора, който е достатъчен и за най-мощните видео карти. Според мен мисля, че за игри няма смисъл да се взима по-мощен процесор от  i5K ако не се гонят 4к резолюции.

Редактирано от ganio (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замотахте ме :)  Та за дъно бих отделил около 200лв макар и да надвишавам определения първоначален бюджет. Та читаво дъно което ще се монтира веднъж и ще се забрави за него..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еее нямаше да ти цитирам постовете но не се сдържах,  да кажеш на най-качествените дъна че са най-зле. 

Аnniversary z97 си е бюджетно клокърско дъно, но фазите са достатъчно за лек клок на процесора, който е достатъчен и за най-мощните видео карти. Според мен мисля, че за игри няма смисъл да се взима по-мощен процесор от  i5K ако не се гонят 4к резолюции.

Не съм казал,че са зле,просто изобщо не си струват,спрямо Gigabyte-овете,които са същото качество за по-малко пари.И не знам кое им е най-качественото на асусите,онзи ден взехме един Memopad за работа,наложи ми се да го флашна веднага,защото беше бъгнат.Видеокарта една 290 sensey_rocky1 ми сподели,че се раздрънкала,един лаптоп върнахме преди 2 години и го сменихме със сонито.Каквото и да съм ползвал или съм набюдавал от тази марка е гола вода.Дъното ми и видеото ми на старата S775 са асрок и гигабайт и съм си много доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Развалят се от всички марки, но зависи и как се ползват с какво захранване и много други фактори. За таблети и други джаджи също си има качествени и бюджетни и е малко въпрос на късмет. Моята лична класация е Asus, Gigabyte, MSI, Asrock като в ниския клас клоня към Gigabyte, във високия ASUS, MSI. 

@codee  дъно с Z.. чипсет се взима когато процесора е с отключен множител да има буквата ...К , иначе няма смисъл освен ако не е някакво много на сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го разбрах, но честно казано мисля много какво дъно да взема за да не се нашия с някоя шитня която набързо да даде фира. Значи ще разгледам дъната около 200лв и ще пусна запитване тук за да ви чуя мнението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното може да даде фира ако си с некачествено захранване както и всичко останало.

Проблем може да има и ако доставчика ти още му висят кабелите по-дърветата.

Няма какво да му стане дори да вземеш най-евтиното ако си с читаво захранване и мрежата е под земята. 

пс. Читаво захранване ама ново а не на години за да няма после сменям втори хард на еди кой си производител пу-пу не купувайте от тях

или имам надут кондензатор и тая марка дъна са скапани или като пусна гадната записвачка на LG и компа се рестартира! :clown:  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Производителите не правят некачествени дъна,дори и биостар с дъната за 50 лева стават за нещо.Обаче некачествени захранвания бол,та там да не се нашиеш гледай,ако няма да взимаш дъно за К процесор по-добре вземи захранване от 200 лева и дъно от 100,вместо обратното.Асус правят читави дъна,но при гигабайт получаваш същото ниво на качество,по-добро аудио в някои случаи,а ако не ще е същото и същите екстри,за същите или за по-малко пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.