Премини към съдържанието
ignorant

AH-IPS или H-IPS? Кое е по-добро за видео и фото обработка?

Препоръчан отговор

В уикипедия пише за АH-IPS - Improved colour accuracy, increased resolution and PPI, and greater light transmission for lower power consumption. Създадено е 2011.

H-IPS - Improvescontrast ratio by twisting electrode plane layout. Also introduces an optional Advanced True White polarizing film from NEC, to make white look more natural. This is used in professional/photography LCDs. Създадено е 2007-а.

Въпроса ми е монитор с коя от двете технологии ще ми дава по-добра картина за видео и графична обработка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В уикипедия пише за АH-IPS - Improved colour accuracy, increased resolution and PPI, and greater light transmission for lower power consumption. Създадено е 2011.

H-IPS - Improvescontrast ratio by twisting electrode plane layout. Also introduces an optional Advanced True White polarizing film from NEC, to make white look more natural. This is used in professional/photography LCDs. Създадено е 2007-а.

Въпроса ми е монитор с коя от двете технологии ще ми дава по-добра картина за видео и графична обработка?

Гледай качеството на изработка на конкретен модел монитор, не толкова технологията на матрицата.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай качеството на изработка на конкретен модел монитор, не толкова технологията на матрицата.

Между IPS/AH-IPS разлика има ли,защото второто е по-ново,но за разлики?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох никой ли в целия форум не може да ми отговори :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох никой ли в целия форум не може да ми отговори :(

Въпросът ти не е особено смислен, нещо като "Кой цвят коли са по-бързи?" 

В третия пост flare ти е дал най-смислен отговор. Аз мога само да добавя - по-точен цвят ще дава калибрираният монитор.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.