Премини към съдържанието
Black Power

Как да изчисля здравината на метален елемент - болт?

Препоръчан отговор

Как да изчисля здравината на метален елемен - болт!

Важно е за да не си строши някой гръбнака!

Ако няма прост метод то мислите ли, че обикновент болт 4мм. би издържал 90 кг?

Дайте предположение - благодаря!!!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да изчисля здравината на метален елемен - болт!

Важно е за да не си строши някой гръбнака!

Ако няма прост метод то мислите ли, че обикновент болт 4мм. би издържал 90 кг?

Дайте предположение - благодаря!!!

На разтягане, на срез, на резба? От какъв материал?

Ако става дума за хора смятайте преосигуряване поне 10 пъти

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На разтягане, на срез, на резба? От какъв материал?

Ако става дума за хора смятайте преосигуряване поне 10 пъти

На срез и да, става дума за хора! Оригиналният беше 4.4мм. от някакъв мек метал! Купих обикновен борт от железарията, но 4мм. Увериха ме, че не би трябвало да има проблем, но аз да си попитам все пак? Знам ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По болтовете има щампи с цифри.Купувай си тези, на които има цифрите 8.8-водят се ''якостни''

Това е най-общо казано.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На срез и да, става дума за хора! Оригиналният беше 4.4мм. от някакъв мек метал! Купих обикновен борт от железарията, но 4мм. Увериха ме, че не би трябвало да има проблем, но аз да си попитам все пак? Знам ли?

на срез 4 милиметра е слабо. Има ли възможност да се сложи по-голям? Поне 8мм

По болтовете има щампи с цифри.Купувай си тези, на които има цифрите 8.8-водят се ''якостни''

Това е най-общо казано.

Хм, на опън и на носене на резбата. Иначе на срез се съмнявам да има много голяма разлика. Не повече от 1.5-2 пъти

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Иначе на срез се съмнявам да има много голяма разлика. Не повече от 1.5-2 пъти...

Е точно колко пъти не знам, но на работа за по-отговорни работи ползваме такива болтове, а не тези 6.8, които са ''по-меки''.Между другото на хромникеловите болтове много лесно им се прецаква резбата (доста често се промазва ).Та...където не е наложително не използваме хромникелови.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е точно колко пъти не знам, но на работа за по-отговорни работи ползваме такива болтове, а не тези 6.8, които са ''по-меки''.Между другото на хромникеловите болтове много лесно им се прецаква резбата (доста често се промазва ).Та...където не е наложително не използваме хромникелови.

Като цяло не знам кой "колега" е сложил 4мм за 90кг и то да е свързано с хора....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на срез 4 милиметра е слабо. Има ли възможност да се сложи по-голям? Поне 8мм

Хм, на опън и на носене на резбата. Иначе на срез се съмнявам да има много голяма разлика. Не повече от 1.5-2 пъти

8мм. идва малко в повече, но пр. 6мм. би могло от тези - високоякостните!

Интересно, че оригиналния е от някакъв мек метал. Деформацията му наложи и замяната

Като цяло не знам кой "колега" е сложил 4мм за 90кг и то да е свързано с хора.

Грешно съм обяснил! Конструкцията е с 2 болта 4.4мм., но както казах заради деформация се наложи замяната на единия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, че оригиналния е от някакъв мек метал. Деформацията му наложи и замяната

А какво държи? Защото в определени случаи може тенденциозно да е сложен мек за да се среже при претоварване и примерно да не даде машината да тръгне

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло не знам кой "колега" е сложил 4мм за 90кг и то да е свързано с хора....

По принцип си прав, но не се знае за къде и за какво точно му е било приложението.Аз по скоро се чудя какъв е този бол 4,4 мм. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешно съм обяснил! Конструкцията е с 2 болта 4.4мм., но както казах заради деформация се наложи замяната на единия!

Как точно се е деформирал? Дай някоя снимка. И ако се е срязал дай снимка на среза. И каква е конструкцията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как точно се е деформирал? Дай някоя снимка. И ако се е срязал дай снимка на среза. И каква е конструкцията

Не, не - не става дума за машина а за нещо по - просто!

Вид ниска сгъваема стълба е от тия - малко измислените!

Лошото, е че комшията се потрепа след своеобразен ремонт на подобна стълба, а аз не желая това да сполети и домашните ми! Само това ще им липсва.

Иначе зададох въпрос защото и на мен ми се видя несериозно това 4.4 мм. на болт! Деформациятя е сякаш е изкривен обикновен гвоздей. Инак и снимка бих дал ,но не ми се рови в боклука сега, а ако и някой го е изхвърлил днес ..... не съм поглеждал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не - не става дума за машина а за нещо по - просто!

Вид ниска сгъваема стълба е от тия - малко измислените!

Лошото, е че комшията се потрепа след своеобразен ремонт на подобна стълба, а аз не желая това да сполети и домашните ми! Само това ще им липсва.

Иначе зададох въпрос защото и на мен ми се видя несериозно това 4.4 мм. на болт! Деформациятя е сякаш е изкривен обикновен гвоздей. Инак и снимка бих дал ,но не ми се рови в боклука сега, а ако и някой го е изхвърлил днес ..... не съм поглеждал!

Хм, алуминиева или стоманена е стълбата? АКо се е изкривил вземи от тези, които Скалата ти предложи. И провери дали всички са затегнати като хората. И то не е само един винт, който държи човека :) Ако е сгъваема стълба са поне 12-20 броя

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе разшири отворите и използвай по-стабилни болтове.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

. И то не е само един винт, който държи човека :) Ако е сгъваема стълба са поне 12-20 броя

Така  де, но понеже един сменям, та и темата така излезе! :) )))

Да, ще взема да купя от високоякостните и малко по - големи и ще ги заменя всичките! Не ми се занимава баш, но така ще да елиминирам и притесненията си!

Благодаря ви за отговорите, за  отделеното време!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И понеже говориш за стълба, та предполагам болтовете са с гайки, а не се завиват в резба (понеже там правят конструкцията от тънки материали) Та...купи си и сложи и федер шайби, или от тези гайки против саморазвиване.Хлабавата връзка ''мори''болтовете!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.