Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

960 излезе,можем спокойно да отправим "пожелания" към nvidia


Препоръчан отговор

Здравейте,преди 15-20 минути излязоха официалните параметри на новия графичен ускорител от нвидиа,ами аз очаквах 192 или 256 битова шина с 3 или 4 гигабайта видеопамет,те ни поднасят 128 бита и 2 гигабайта,което е много зле за мен.Куда ядрата са по-малко от на 760 дори.За производителност бих казал,че се очаква нещо доста по-сериозно,смисъл че се очакват едни около 30 процента повече спрямо 660,което би било добре,стига да е вярно.Добри възможности за овърклок уж.Ето Ви четиво направо.

Nvidia Geforce GTX 960 Slide Deck Revealed – Marketed as ‘Overclocker’s Dream’ with Upto 1.5Ghz Clocks

 

NVIDIA GeForce GTX 960: A Great $200 GPU For Linux Gamers

Бенч между няколко карти

Gigabyte GTX960 G1 Gaming SOC Review

Руско ревю : Обзор и тестирование Nvidia GeForce GTX 960 на примере модели MSI GeForce GTX 960 Gaming 2G

Немско ревю :

GTX 960 im Test: Maxwell-Mittelklasse ab 200 Euro, Ersteindruck von 8 Partnerkarten
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 118
  • Създадено
  • Последен отговор

Добре,че не я изчаках.

Добре,че не си я изчакал е силно казано,все пак трябва да се нареди бякъде до 770,а ще е по-евтина,970 е по-добре,но 960 средните фреймове смесени от 4-5 игри бяха 40 при 660,а при 960 са 60+,което значи над 30 процента по-бърза карта.Да кажем,че е бърза колкото 770 и струва колкото 760,сега дали не си струва?Друг е въпроса,че има доста допълнителни екстри от 280Х,която струва колкото 770.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре,че не си я изчакал е силно казано,все пак трябва да се нареди бякъде до 770,а ще е по-евтина,970 е по-добре,но 960 средните фреймове смесени от 4-5 игри бяха 40 при 660,а при 960 са 60+,което значи над 30 процента по-бърза карта.Да кажем,че е бърза колкото 770 и струва колкото 760,сега дали не си струва?Друг е въпроса,че има доста допълнителни екстри от 280Х,която струва колкото 770.

Ако на теб не ти хареса някой хардуер колега производителя направо го е загазил - това в кръга на шегата. Като започне да се използва тази карта ще се види колко добре се държи. Знаеш много добре, че винаги има разлика между тестове, които се дават от производителя и съответно тестовете от самите потребители.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той ще го е загазил ако не ми хареса не само на мен,а на още 5000 човека например,но това е друга тема.

Производителността на картата изглежда прилично,но 128 битовата шина не много обнадеждаваща.Memory bandwith-а й е много нисък,но съм почти сигурен,че докато не излязат 380 и другите карти от Амд ще е най-доброто в бюджета между 400 и 500 лева,освен ако АМД не пуснат 280Х и 290 по 300 лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той ще го е загазил ако не ми хареса не само на мен,а на още 5000 човека например,но това е друга тема.

Производителността на картата изглежда прилично,но 128 битовата шина не много обнадеждаваща.Memory bandwith-а й е много нисък,но съм почти сигурен,че докато не излязат 380 и другите карти от Амд ще е най-доброто в бюджета между 400 и 500 лева,освен ако АМД не пуснат 280Х и 290 по 300 лева.

Ще поживеем и ще видим както се казва. Едва ли Nvidia ще допуснат да се изложат на пазара. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще поживеем и ще видим както се казва. Едва ли Nvidia ще допуснат да се изложат на пазара. 

 

Че аз от как ги помня все се излагат. Горещи карти лакоми на ток. С неправилно цветоизобразяване. С калпав драйвер за линукс (при който има 100% използване на процесор на празен ход).

Но да няма да отричам че в момента са малко по-подходящи при видео обработка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Техните видеокарти винаги са равни на предишен модел 670=760,670 беше реално голяма крачка през 2012,спрямо всички карти,580 също е равна на нея май,но тя е старичка вече.660ti се реди някъде преди 670,тоест около 270Х на амд и малко под 760 на нвидиа,този път очаквам да надмине дори 770,статията се казвa "Overclocker's dream",това ме навява на мисълта,че тия карти ще се клокват много здраво и ще достигат 780 дори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че аз от как ги помня все се излагат. Горещи карти лакоми на ток. С неправилно цветоизобразяване. С калпав драйвер за линукс (при който има 100% използване на процесор на празен ход).

Но да няма да отричам че в момента са малко по-подходящи при видео обработка.

За линукса си прав и да по-горещи са. С видео обработка не съм се занимавал, така че тук не мога да дам мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Росене,можеш да сравняваш круши с ябълки само,780 като вървеше по 800 лева,а тя е горе-долу равна на 290Х почти никой не взимаше 290Х,дори по-широката шина и 1 гигабайт повече видеопамет,разликата е там,че 290Х,надминава 450 вата с клок под товар,това ако няма значение.

Като свалиха цените два пъти много ясно,че ще са по-изгодни в момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид, че един приятел ми каза да я изчакам, щяла да бъде по-евтина и горе-долу толкова добра.

Най-лесно ще се види как се държи в реални условия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид, че един приятел ми каза да я изчакам, щяла да бъде по-евтина и горе-долу толкова добра.

Много ми е интересно тия приятели,които казват разни неща на хората къде са прочели,няма как да е толкова добра.При 6-тата серия имахме същото положение като сега.760 за една година е купена толкова много пъти колкото 280Х+280 заедно.Като тя излезе нямаше по-добро за парите.Виж с клок може да се доближи до 970,но не и да в достигне,виж да достигне 780 по-вероятно.И малко по-евтина е 200+ лева по евтина,не знам за кого това са малко пари.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спрямо GTX750Ti  положението е така -

Cuda - 1024  срещу 640

Texture Units - 64 срещу 40

ROP - 32 срещу 32 

Памет - 7000 срещу 5600 MHz.

Няма как от тия данни да се очаква GTX960  да достигне GTX970  след клок при положение, че GTX750Ti  е 250-270% по-бавна от GTX970. По-скоро мераклиите трябва да чакат за GTX960Ti.

 

A 128 битовата шина е очаквана. Все пак се радвайте, че това ще смъкне цената доста. А 30% по-добра производителност от GTX660 е доста добра печалба, ако и цената е в порядъка на 350-400 лева. Все пак доларът е 1.67 вече така, че не се надявайте на Дядо Коледа, той вече беше тук.  И между другото, преди месеци пуснах тема за карти с ядро Maxwell. Явно на никой не му прави впечатление това.  Ама какво да се прави, аз преди години бях пуснал тема и за 3D Mark,  но хората така и продължаваха да си пускат нови и нови теми. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Росене,можеш да сравняваш круши с ябълки само,780 като вървеше по 800 лева,а тя е горе-долу равна на 290Х почти никой не взимаше 290Х,дори по-широката шина и 1 гигабайт повече видеопамет,разликата е там,че 290Х,надминава 450 вата с клок под товар,това ако няма значение.

Като свалиха цените два пъти много ясно,че ще са по-изгодни в момента.

 

Абе ти май изобщо си си навил едно на ум..

Нито съм споменавал конкретен модел нито сравнения нито нищо..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо веднъж не каза нещо лошо за АМД?

 

Явно не си чел темите.

Но лошо за видео на АМД трудно може да се каже.

Картите са хладни хардуера е в пъти по-добър.

Цветоизобразяването е точно, картината е много качествена.

Драйвера е по-калпав, но не и самата видео карта.

Под линукс мога да отбележа че драйвера може да не е върха но поне не ми товари процесора както ми се е случвало с Nvidia. А за Nvidia говоря не толкова добро защото дълги години бях техен фен би могло да се каже. Купувах топ модели и какво да ти кажа? Няма нито една здрава от тях, всичките изгоряха или артефакти което е същото..

 

8800 GTX

9800 GT

GTX 460

 

Купувал съм все карти които са били сред най-добрите за времето си. Защото нали се връзвах на мита че при АТИ картите положението е зле. Но още с първата бях приятно изненадан (пършива X300 от не знам коя година с пасивно охлаждане, по-хладна бе и като цяло се справяше също добре (за нуждите тогава) въпреки че е много слаба).

 

И за процесорите и на Интел и на АМД не говоря много добро, но ако на теб не ти харесва моето мнение започваш да се дразниш с мен.

Тук трябва да разбереш че никой не е длъжен да ти прави кефа като се съгласява с твоето мнение което налагаш ежедневно. Нямаш поне 1/4 от опита на повечето тук включително и моят.

Когато имаш дадените компоненти на масата тогава можеш да даваш обективни оценки. А ти до колкото знам караш с някакъв стар лаптоп, за това че не са ти особено обективни мненията и често подвеждаш хората.

Да случвало се е да предложиш и добре подбрани конфигурации но изключително рядко, може би 1 на 1000 предложени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно тия приятели,които казват разни неща на хората къде са прочели,няма как да е толкова добра.При 6-тата серия имахме същото положение като сега.760 за една година е купена толкова много пъти колкото 280Х+280 заедно.Като тя излезе нямаше по-добро за парите.Виж с клок може да се доближи до 970,но не и да в достигне,виж да достигне 780 по-вероятно.И малко по-евтина е 200+ лева по евтина,не знам за кого това са малко пари.

 

:offtopic_s:

 

Абе пич, пиши по-грамотно !

По няколко пъти трябва да ти се прочитат постовете, че да се хване смисъла.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

 

Абе пич, пиши по-грамотно !

По няколко пъти трябва да ти се прочитат постовете, че да се хване смисъла.

Пиша от телефона и ми е трудно,опитвам се колкото мога.

Явно не си чел темите.

Но лошо за видео на АМД трудно може да се каже.

Картите са хладни хардуера е в пъти по-добър.

Цветоизобразяването е точно, картината е много качествена.

Драйвера е по-калпав, но не и самата видео карта.

Под линукс мога да отбележа че драйвера може да не е върха но поне не ми товари процесора както ми се е случвало с Nvidia. А за Nvidia говоря не толкова добро защото дълги години бях техен фен би могло да се каже. Купувах топ модели и какво да ти кажа? Няма нито една здрава от тях, всичките изгоряха или артефакти което е същото..

 

8800 GTX

9800 GT

GTX 460

 

Купувал съм все карти които са били сред най-добрите за времето си. Защото нали се връзвах на мита че при АТИ картите положението е зле. Но още с първата бях приятно изненадан (пършива X300 от не знам коя година с пасивно охлаждане, по-хладна бе и като цяло се справяше също добре (за нуждите тогава) въпреки че е много слаба).

 

И за процесорите и на Интел и на АМД не говоря много добро, но ако на теб не ти харесва моето мнение започваш да се дразниш с мен.

Тук трябва да разбереш че никой не е длъжен да ти прави кефа като се съгласява с твоето мнение което налагаш ежедневно. Нямаш поне 1/4 от опита на повечето тук включително и моят.

Когато имаш дадените компоненти на масата тогава можеш да даваш обективни оценки. А ти до колкото знам караш с някакъв стар лаптоп, за това че не са ти особено обективни мненията и често подвеждаш хората.

Да случвало се е да предложиш и добре подбрани конфигурации но изключително рядко, може би 1 на 1000 предложени.

И аз имам компютри,просто ги ползвам по 5-6 години,интересно как на теб само ти се развалят нещата.Имам едно счупено хитачи в нас,1 сигейт,3 Western digital,уж много ги хвалите,а и една тошиба с лоши сектори имам.Лоши конфигурации съм правил,аз видях една твоя и след нея 3 отрицателни коментара.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това си е чиста проба оправдание.

Ама изобщо не ме интересува какво ти е мнението за мен,да не казвам и през кое ми е.Направил съм тема,за да покажа параметрите на другите от форума,но недоволни винаги има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пиша от телефона и ми е трудно,опитвам се колкото мога.

И аз имам компютри,просто ги ползвам по 5-6 години,интересно как на теб само ти се развалят нещата.Имам едно счупено хитачи в нас,1 сигейт,3 Western digital,уж много ги хвалите,а и една тошиба с лоши сектори имам.Лоши конфигурации съм правил,аз видях една твоя и след нея 3 отрицателни коментара.

 

За моите конфигурации главно ти се нахвърляш насреща защото не ти правя кеф да предлагам интел.Но това е далеч от мисълта че са лош избор. Това си е само твой проблем че се драчиш с мен или Ганьо които не предлагаме Интел.

Ама изобщо не ме интересува какво ти е мнението за мен,да не казвам и през кое ми е.Направил съм тема,за да покажа параметрите на другите от форума,но недоволни винаги има.

 

Когато аз писах тема за Compute Cores всички почнахте да ме обиждате и ме изкарахте че рекламирам АМД, а когато ти постоянно пускаш теми за някоя Nvidia или Интел не това не е реклама ... Много двойни стандарти.. Че и се сърдиш и почваш да обиждаш наред ако някой в твоя тема каже своите възгледи.

 

И никога не съм хвалил Western Digital. Дори ги ненавиждам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За моите конфигурации главно ти се нахвърляш насреща защото не ти правя кеф да предлагам интел.Но това е далеч от мисълта че са лош избор. Това си е само твой проблем че се драчиш с мен или Ганьо които не предлагаме Интел.

 

Когато аз писах тема за Compute Cores всички почнахте да ме обиждате и ме изкарахте че рекламирам АМД, а когато ти постоянно пускаш теми за някоя Nvidia или Интел не това не е реклама ... Много двойни стандарти.. Че и се сърдиш и почваш да обиждаш наред ако някой в твоя тема каже своите възгледи.

 

И никога не съм хвалил Western Digital. Дори ги ненавиждам.

Къде съм обиждал и съм се сърдил ? Пускам теми общо взето за нещо ново излязло.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да те цитирам ?! "Защо предлагаш АМД"

 

Това не е ли типично твое заяждане ?

Какво ти пречи че се предлага АМД ?

В много случаи когато АМД е незаменимо ти предлагаш някой i3 за да се впише в бюджета, за видео обработка където също АМД е избора ти предлагаш някой осакатен Интел.

На мен недей да говориш за това че аз съм бил не знам какво.

И все пак никога не каза какъв е проблема да се предложи разнообразие ? Това че човек може да си купи хубава машина за малко пари ли ?

 

Колкото до Нвидия ти отново се нахвърли по мой коментар без да си наясно. Ти си си фенче на Интел и Нвидия и каквото и да ти казват хората от опита си за теб е все едно те са тролове или фенове на АМД. Осъзнай се малко.

 

Не е важно какъв ще е процесора важното е да се вземе максимума, важното е да се икономисат пари, просто е безсмислено наливането на пари.

Винаги съм казвал че ако някой иска игри ето конзолите купува конзола, играе всякакви игри без да се притеснява че няма да има fps. Взема си и един евтин компютър с който да кибичи в фейсбук интернет ютуб да гледа филми и да слуша музика, и пак имаш всичко.

 

Много хора включително и ти не разбирате и не можете да обясните за какво ви е дадена конфигурация. Разбирам да зависи хляба ти от дадена конфигурация че да наливаш пари в нея за подобрения, но ако е само за игри това си е пилеене на пари на вятъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...