Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля за помищ за конфигурация до 800 лв., която ще служи главно за web разработка (програмиране и графичен дизайн), сърфиране и гледане на видео (с възможност за гледане на 4k видео). Игри не съм играл от няколко години :)

Периферия и ДВД си имам. Имам  2 х 4GB DDR3 1600 (да има още 2 слота за още рам). Имам си хардове, но ми се иска един ssd 120GB за OS и програмите, кажете дали ще има голям смисъл.

Предпочитам процесора да е АМД (FX серията), като държа картата да е също на АМД :)

Редактирано от samosval (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За твоите нужди амд-то наистина ще е по-добре.

Тук обаче идва въпроса кое да бъде? Ако искаш 8320 ще трябва да прежалиш ССД-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 847.44 лв. с ДДС

Ще е по-хубаво както каза Монката, ама не стига бюджета. Кутия, захранване да не би случайно да имате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

старата конфигурация ще продължи да се ползва, така че друго неможе да се вземе от там :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PowerColor R7 250X 2GB GDDR5 през HDMI - 4096х2160. За 22 лв. отгоре 260Х ти предлага още един изход не и по-висока резолюция.

Между другото 4К може да значи и 5120x2160 или 4096х3112 та зависи кой питаш. ;)  

пс. CM N200 е прилична кутия но не върши работа с пълноразмерно дъно.

CN N300 е същите пари и е най-изгодния вариант но я няма никъде налична.

Следва SHARKOON VG4-W за някой лев отгоре. VG4-S е 8 лв. по-евтина но без вентилатори.

И ENERMAX-а на които трябва да му купиш един вентилатор. Като цяло най-добрия вариант но излиза минимум 87 лв. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достатъчно ми е 3840 x 2160 да го подкарам на телевизора :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста ще се товари процесора без хард. ускорение.

Но с тоя H265 така или иначе на него се разчита а процесора е доста по-добър от FX-6300.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за това:

EVGA 500W Bronze 100-B1-0500-KR

SHARKOON VG4-W ATX MIDI TOWER

GB 990XA-UD3 /AMD 990X/AM3+

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+

SAPPHIRE R7 260X 2G GD5 DP или SAPPHIRE R7 250X 2G G5

реално СДД-то ще почака месец, два и отиде към 900-950 лв. :)

Редактирано от samosval (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човекът е графичен дизайнер. Не му трябва Intel в случая. Добре се е насочил към AMD, все пак ще му се наложи да multi-task-ва.

Обща стойност - 810.20 лв. с ДДС

Може и така. После добавяте едно SSD и готово. Това, което сте избрали е малко по-добро, но и по-скъпо. Като цяло ще ви свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно колко е бюджета ? И това AMD няма да даде кой знае какъв прираст спрямо една конфигурация с i3 примерно, пък какво останало спрямо i5.

@Defused Няма кой знае каква полза от AMD-то бих казал. Всичко зависи доколко приложенията са оптимизирани за работа с многоядрени процесори. Не всичко е честоти, кешове, турбо и т.н.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Беше 800, но може и да го докараме до 950 макс без ССД-то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 слота за рам.

4 слота за рам.

Доста по-производителен процесор от FX-8320 независимо от използваният софтуер!

Видеокарта: 4K (4096X2160) from the outputs of DisplayPort and HDMI.

Освен по-производителна машината е по-икономична, студена и тиха.

Може да инвестираш в дъно с 4 слота за рам като препоръчаното от ganio.

А може да се продаде старата и да се вземат модули от 8ГБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля за помищ за конфигурация до 800 лв., която ще служи главно за web разработка (програмиране и графичен дизайн), сърфиране и гледане на видео (с възможност за гледане на 4k видео). Игри не съм играл от няколко години :)

Периферия и ДВД си имам. Имам  2 х 4GB DDR3 1600 (да има още 2 слота за още рам). Имам си хардове, но ми се иска един ssd 120GB за OS и програмите, кажете дали ще има голям смисъл.

Обща стойност - 711.91 лв. с ДДС

Това ти е напълно достатъчно за работа и видео с висока резолюция, няма нужда от отделна видео карта щом няма да играеш игри.
Първото ми предложение е с дъно с 4 слота за памет и с по-добро захранване и е по-добър избор, ако ще добавяш видео карта в бъдеще.
Ако искаш да има и видео карта с тази  PALIT GTX750 STORMX 2G D5 излиза към 956лв.
Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, ама всякак го извъртяхте да е Интел... Евала, висок скил имате...

8320 - 260лв в момента в hl-eshop...

Асрок за AM3/AM3+ е ужасен избор. Gigabyte... UD3, не DS3... SSD 128GB може да се намери за 120лв - A-Data SP... Ако избереш Интел гледай да свържеш ССД-то към един от двата SATA3 порта, а не към някой от 4-те SATA2 порта. За кутия каквото и да избереш си вземи поне още един вентилатор, че масово предлаганите кутии тука са само с един, съответно охлаждането куца. Пак има охлаждане, ама куца...

PS: Искам да попитам всички, гледали ли сте 4К видео с тея вградените видеочипове в процесорите?

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8320 е ужасен избор. куца , ама куца...

PS: Искам да попитам всички, гледали ли сте 4К видео с тея вградените видеочипове в процесорите?

Ами няма да споря. 

PS. Да с I5-4460 и дъно с необходимия изход не е проблем въпреки че се товари.

Виж за ниския клас процесори това е проблем а и висок да вземеш ако не внимаваш с дъното може да изядеш един...

Като цяло ако видеото е енкодвано с H265 и да имаш видеокарта пак процесора ще се товари.

пс. Взимаш си дъно на Асрок което поддържа през хдми 1920х1200 и от новите монитори с АР 21:9 (2560x1080) и познай какво става?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами няма да споря.

PS. Да.

Много добре, щом искаш да грешиш - греши на воля, но моля те, не ми изкривявай думите, че интел нямат нищо, дето за 260 лв да се бори с куция 8320, а нека куца... На кое дъно точно си гледал 4к видео? На някое от предложените тука, или за пореден път пишете всички наизуст и игнорирате собственото си незнание?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS B85M-G щом те интересува но въобще не е задължително да е толкова скъпо. 

То си пише в спецификациите каква резолюция се поддържа от изходите 

което не значи че процесор като I3 няма да клекне да не говорим за Пентиум където и графиката е скопена.

Вариантите с I3 / FX-6300 не са добри дори да са с видеокарта (хард. ускорение) ако държим да гледаме абсолютно всичко.

Примерно за 4K H265 (висок битреит) си трябва здрав процесор като I5 / 8320.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам нищо против AMD FX даже в много случаи го предлагам, но за един notepad++ , adobe creative suite защо да дава 1000лв. С вграденото спокойно ще си гледа fullhd. За 4к ще добави дискретно видео то е ясно, ама трябва да набави и 4к монитор/телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси на всички за помощта до момента :)

едно въпросче за кутията, какво ще кажете за тази - CM SILENCIO 650 PURE

като цяло искам да е супер изчистена, без да ми свети в 100 цвята и без 1000 отвора да се пълни с прах, тази отговаря на критериите ми за външен вид, но кажете за другото дали е ОК

цената е по височка от предложените до тук, но кефа цена няма :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако кутията няма да е в бюро може да погледнеш DEEPCOOL PANGU V2 за 129 лв.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

необходими ли са още вентилатори, доколкото видях има само един отзад

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да когато се слага видеокарта е желателно да има добър въздушен поток. Докато няма такава е излишен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.