Премини към съдържанието
Reaven

Нуждая се от малко помощ windows 7 erorr

Препоръчан отговор

Здравейте , проблема ми е там ,че виндолса ми се скапа.

Пускам си лаптопа и стига до един момент в които не иска да зарежда.

Реших да бутна флашката с виндолс 7 и да дам поправка, но и това не подейства.

После си викам какво пък ще се ровя из нета 2 дена като луд и реших да го преинсталирам.

Но и там греда..Слагам флашката , боотвам , после давам инстал и пак греда.

Почва да зарежда и само зарежда 3 часа се върти само едно кръгче и нищо.

Пробвах и с 64 бита и с 32 бита , но без ефект.

Извинявам се много ако съм нарушил някои правила в форума.

Но просто наистина ми трябва помощ за да си оправя лаптопа.

Извинявам се ако съм нарушил правила, но моля помогнете.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери в Bios дали ти се вижда харддиска, може да си е заминал.

И дай повече информация по въпроса - с какъв лаптоп си , каква ОС инсталираш, какво си правил на него, преди да се появи проблемът ... Само с "виндолса ми се скапа , не иска да зарежда", трудно ще ти се помогне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилата не си нарушил, така че спокойно. Вероятни причини за твоя проблем:

1.Повреден хард диск - Може да се провери като се закачи за друга машина или ако се направи LiveCD с операционна система. След това се инсталира програмата HD Tunes. Може да се направи и LiveCD на Hiren пакета ( набор от програми) и чрез него да се тества. 

2.Омазана ОС - оправя се чрез преинсталация на Windows. Това означава да си прехвърлиш ценната информация и да си направиш нова инсталация.

3.Може да си заразен с вируси - Поне тук в този форум има антовирусен раздел, където колегите от HJT Team ще могат да ти помогнат.

Ако нещата, за които говоря не са ти ясни най добре си извикай човек, който разбира или носиш лаптопа в сервиз да ти го прегледат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колко години ти е лаптопа само не ми казвай на една че няма да ти повярвам не може хард диск на една година и да замине но може ако си го взел от магазин със съмнител произход са ти го набутали ....Незнам от къде си купувате лаптопите че така бързо да заминава харда ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колко години ти е лаптопа само не ми казвай на една че няма да ти повярвам не може хард диск на една година и да замине но може ако си го взел от магазин със съмнител произход са ти го набутали ....Незнам от къде си купувате лаптопите че така бързо да заминава харда ...

За съжаление може колега и все по често се случва. Ако пък и лаптопа е разнасян включен или е удрян леко или тръскан,  хард диска е просто първия компонент, който се поврежда.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя лаптоп е на 5 години и само един път леко е удрян и харда цепи мрака

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя лаптоп е на 5 години и само един път леко е удрян и харда цепи мрака

Състоянието на една машина не зависи само от производителя, а и от "задклавиатурното устройство" и от това как се поддържа. Освен това старите модели се правеха да издържат повече. Новите хардове са по-малки и с повече капацитет. Правят се вече като консуматив и е съвсем нормално да се повреждат. Поне по мое наблюдение.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възаможно е да замине,зависи на какво е случил като го е взимал.Една приятелка си взе лаптоп от техномаркет или технополис,имаше free DOS инсталирах и 1 седмица 64 бит и след 3 месеца идва и ми вика за преинсталиране е.Викам не може да се скапе толкова бързо уиндолса аз ползвам същич без проблем повече от година.Кога пуснах 1 тест с Hiren boot CD на харда видях че е издал багажа.Занесе лаптопа и и смениха хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е тези с Free OS много живот не им давам един познат точно си взе такъв лаптоп и още на същия ден не можа да тръгне както трябва ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда да се провери с Hiren Boot CD .................онзи ден един френд така се мъчи с един Дел е6400  инсталира ОС до 65 % и после зацикля.Оказа се със 1600 лоши сектора и посети казана.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло бях с windows 7 нямаше ме два дена и нямам си и на идея баща ми какво е правил с лаптопа ми.

Пускам го и се появява надписа windows където зарежда и само това въобще не зацепва.Вкарвам диска да го преинсталирам зарежда до инсталирай сега.

Когато дам инсталирай сега изписва Setup is starting... и започва да се върти кръгчето че мисли и до таман няма напредък...Колко ли не го тормозих и repair му давах и нищу.. След това си викам ако не искаш да се подкараш на 7 слагам ти xp-то хем ще върви и по-добре защото все пак лаптопа не от новите и няма да се тормози толкова но без ефект..После намерих тази статия:

Replacing the Windows XP Bootloader with Windows 7

If you’ve managed to install XP on the same PC that you already had Windows 7 on, you’ll noticed that you can’t boot into Windows 7 anymore. You can use this command to fix that and restore the Windows 7 bootloader:  bootsect /nt60 all

Но и това беше без успех. Вече дори и не знам какъв би бил този проблем , че да се насоча на там.. Ако някой има нещо на ум ще съм благодарен да го сподели :)

Мисля , че този лаптоп ме победи..

Помежду другото лаптопа ми е acer aspire 5551g-p323g32Mn 

Редактирано от Reaven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bootrec.exe/FixMbr и натискаш ентер после bootrec.exe/RebuldBcd  и пак ентер ,това се прави като сложиш инсталационния диск и вместо "инсталирай сега" натискаш "поправи компютъра"  Линк ето ти по-подробно инфо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bootrec.exe/FixMbr и натискаш ентер после bootrec.exe/RebuldBcd  и пак ентер ,това се прави като сложиш инсталационния диск и вместо "инсталирай сега" натискаш "поправи компютъра"  Линк ето ти по-подробно инфо!

Следвах стъпките точно изпълних FixMbr i RebuildBcd и сега дадох Startup Repair..и след като се рестартира лаптопа ще мога да си го боотна чрез усб-то и да го преинсталирам нали..!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е в сферата на вероятностите пич,ако харда е прецакан ще трябва нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така не се получи..имали вероятност това да е от рамта ?

И също бих благодарен ако бихте ми изброили причините поради които би могло да се случи това 

та започна да ги разглеждам един по един.Благодаря ви за отделеното време

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така не се получи..имали вероятност това да е от рамта ?

И също бих благодарен ако бихте ми изброили причините поради които би могло да се случи това 

та започна да ги разглеждам един по един.Благодаря ви за отделеното време

Мисля че не може да е от рам-та!

Възможна причина=>твърдият диск.

Направи си бутващ диск на Hirens.

Зареди от него. Има много инструменти.

Трябва да избереш Mini Windows.

На теб ти трябва да сканираш със тази програма:

http://prikachi.com/images.php?images/240/7853240J.jpg

Трябва да се определи сегашното състояние на твърдият диск.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че не може да е от рам-та!

Възможна причина=>твърдият диск.

Направи си бутващ диск на Hirens.

Зареди от него. Има много инструменти.

Трябва да избереш Mini Windows.

На теб ти трябва да сканираш със тази програма:

http://prikachi.com/images.php?images/240/7853240J.jpg

Трябва да се определи сегашното състояние на твърдият диск.

Благодаря , но вече го оправих проблема ..но сега ме връхлетя друг...windows 7 erorr recovery ако някой знае някоя статия или с нещо може да ми помогне ще съм му много благодарен

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря , но вече го оправих проблема...

Как го оправи?

windows 7 erorr recovery

Изпълни ли сканирането по публикация #16?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.