Премини към съдържанието
Gere

Избор на видео карта - бюджет 350 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте,

искам да сменям видео картата ми, обаче не знам към какво да се насоча.

Pentium G3258

CM G700 Bronze certf.

ASRock B85 Fat. killer

Сега - една страна ми казваше, че ще е най-далавера да взема чистак нова GTX 750 1GB(понеже мониторът ми е 22'' ASUS 2008-ма година с 1680х1050 резол.).

Друга казва, че втора ръка Radeon от рода на 7970 или пък R9 280 или 270 щяло да е по-добре.

Искам да чуя(или по-скоро, прочета) вашето мнение по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че процесорът ти дори след клок, ще работи добре с тия карти при може би 50% от случаите. Освен това и резолюцията ти е ниска така, че ботълнека ще бъде много голям понякога. Ако бе за FullHD,  да вземеш бърза R9 280. Но за 1680х1050  не си заслужава, освен ако не смяташ да сменяш процесора с i5. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще сменям процесора(в бъдеще) със сигурност, ама засега са ми толкова възможностите.

Добре - хубаво това, но какво предлагаш като алт. решение.

Искам да чуя и други хора също.

Редактирано от Gere (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кога е това бъдеще? 750Ti  е идеална за тая резолюция. Пък и нея може да продадеш след време. На старо да вземаш карти на АМД за без пари...лично аз не бих го направил. И не заради качествата на картите, а заради вероятността тия карти да не са ползвани по предназначение.  Защото ако аз днес ти кажа, вземай R9 280  на старо и утре тая карта изгори, то ти ще ме псуваш. Ако обаче дам мнение за нова, тук вероятността да ми теглиш някоя... е по-малка ;)  Но ако се притесняваш, дали GTX750  ще дойде слаба, то това няма да е така в повечето случаи. Освен това картата може да си я клокнеш около 20% при добро желание. Виж, GTX750Ti  е по-добрия избор.

ПП: Е, спя още. 350 лева даваш, а това са доста пари. 750 не се вписва в бюджета.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това дъно може да клокнеш процесора на над 4GHz и взимай PowerColor TurboDuo R9 270 2GB GDDR5 OC. С останалите пари си вземи още една плочка РАМ, в случай че си с 4ГБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с 8GB рам съм(1 плочка) 

За 750Ti още сега мога да ходя да набия пара за нея(350 лв - я виж пак дали не се вписва една Ти в бюджета).

А, това скоро бъдеще би било (ако си дам зор) до месец-два.

Да, знам че с повечето е копано( в Продавалник намерих две( :shock11: !?) обяви, при които картите не са били копачки( mostly на х-11 алго) - едната е на един пич с оставаща гаранция до 01.2016 R9 280, а другата е на един дето е до 2017 оставаща гаранция ASUS R9 290 за 4 стотака).

Монитора принципно и него бих сменил(е*ати бичето е - толкова години!), ама засега си работи идеално и не виждам смисъл в това. 

П.С: Споко, човече, няма да те псувам - пораснал човек съм и доста рискове съм преценил(може да е копачка, да не работи, да ми ботълнеква до откат с този процесор, да ме **** с гаранция). Просто се опитвам да избера оптимално решение на тази ситуация при тези обстоятелства, а и не бях сигурен за 750Ti, щото бях чувал, че била слабичка. Виж, бих ти благодарил, но в никакъв случай не бих прехвърлил вината, на друго лице.

Редактирано от Gere (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не се вписва в бюджета, защото е доста по-евтина ;)  А да вземаш нещо на старо за тая резолюция при положение, че там процесора ще бъде по-важен...сори, ама аз не разбирам така нещата - да рискуваш с нещо на старо при положение, че това нещо не ти е необходимо на тоя етап и при положение, че след време ще имаш проблеми с продажбата му. В крайна сметка може да се насочиш към по-качествени като изпълнение компоненти вместо по-бързи. Не винаги да търсиш по-бързото е по-добрия вариант. Ако беше така, всички щяхме да караме с карти, разполагащи с турбини и референтно изпълнение. Ама я питай тия, дето ти препоръчват това, дали самите те са с турбини и евтини боклуци?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добрем. Тогава как би ме посъветвал да процедирам? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вземеш това, което ще ти свърши работа, няма да те дразни и което ще може да продадеш на добра цена. Но да е ново. А в момента картите на АМД държат ниски цени на вторичния пазар така, че не се надявай след време тая карта да я продадеш на кой знае каква цена, ако решиш да я сменяш. Това малко к ато колите се получава - вземаш скъпа кола, но я продаваш за повече пари. Не знам каква е сегашната ти карта, но аз бих разкарал тоя процесор. Има вариант да го продадеш, да вземеш i5  и ( не си противореча) да вземеш карта на старо за останалите около 150 лева. Може и нова R7 250X, която ще ти свърши идеална работа за тая резолюция. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв i5 да взема - те са много ? 

Сегашната ми е Sapphire Radeon 6770 HD 1GB DDR5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.