Премини към съдържанието
bmvtooo

Въпроси за проблем с няколко медийни сървъра и LG LB650V - съмнява ме рутера?

Препоръчан отговор

Пускам темата тук, защото започна да ме съмнява рутера. В другата не получавам отговор, а е междувременно тествах няколко сървъра, а щом проблема е един и същ започна да ме съмнява рутера.

Имам няколко инсталирани сървъра: Nero HomeMedia 4; Universal Media Server; Kodi (с бившото име XBMC); Servio; Plex и SmartShare от сайта на LG.
Проблема е следния: Пускам си филма Аватар (свален от замунда със субтитри) през един от сървърите и филма тръгва, но (поред на номерата): с нерото стига до момента в който булдозерите почват да бутат гората и прекъсва, като излиза надпис "Паметта е пълна" (нали филма е в компютъра, за каква памет става въпрос?), а при опит за продължаване тръгва само няколко секунди и пак излиза същия надпис. На компютъра с KMplayer-а си върви целия филм. С универсалния още когато отиват с хеликоптера в началото и аватара остава сам в гората прекъсва и излиза въпросния надпис. С Kodi пускам филма, но пък при него не се засичат субтитрите, а филма прекъсна с въпросния надпис, когато аватара си взе един (дракон ли е, де да го знам) и почнаха да летят с женската. Servio - при него излиза надписа още в началото, когато войника в инвалидната количка отива да разговаря с военния (мисля, че е полковник). При Plex постоянно спира, но надписа не излиза веднага, а все едно нета е слаб и почва да зарежда, а надписа излезе, когато другите аватари хвърлиха въжето в краката му. Оригиналния на LG SmartShare сървър бачка, но и при него прекъсва почти преди да почне атаката в която събарят дървото. Между другото с него 3D-то има най-голяма дълбочина и яснота. Компютъра ми е с уиндоус 8.1 и пробвах през уиндоус медия плеъра да споделя папката, но и от там прекъсва с въпросния надпис. Интернета, който ползвам е Вивакомски, а рутера е Huawei HG530. Телевизора е свързан безжично, но рутера е на 50см. от него, а компютъра е свързан жично (на лан 1) и на същото разстояние (ако има значение). Пробвах ръчно да сменя (понеже мога да влизам в рутера, за да си сменям паролата на безжичния нет) канала т.е. Channel ID от оригиналния 3-ти, на 6-ти, 8-ми и 12-ти, но проблема с гледането си остава! Не знам дали да не го върна на 3-ти канал, но предишния ми рутер (към друг доставчик) беше на 6-ти канал, а в последствие на 8-ми пренастроен от тогавашния доставчик. Трябва ли да добавя нещо в рутера, за да не ми спира така филма или нещо друго е проблема? Компютъра ми няма как да бъде свързан с телевизора посредством кабел (старичък е - AM2 сокет с двуядрен процесор DualCore AMD Athlon 64 X2, 2100 MHz (10.5 x 200) 4000+, 2GB DDR2 рам, и дъно Biostar NF61S Micro AM2 SE, а те са от много време)! Имам и три хард диска с общ капацитет 847,3 гигабайта)! Филма е свален на харда, който е 500 гигабайта, а дял С:/ има 15 гигабайта свободни. Темите в интернет за тези сървъри ги изчетох, а и сървърите работят (телевизора ги вижда всичките, и през всичките плейва), но ми се струва, че проблема идва от рутера!? Знам какво сте писали тук във форема за това гледане, но както казах нямам възможност за жично свързване на компютъра с телевизора. Надявам се с ваша помощ да се реши проблема с гледането. Благодаря!

п.п.Моля другата тема да бъде изтрита.

Редактирано от bmvtooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интернета, който ползвам е Вивакомски, а рутера е Huawei HG530. Телевизора е свързан безжично, но рутера е на 50см. от него, а компютъра е свързан жично (на лан 1) и на същото разстояние (ако има значение). Пробвах ръчно да сменя (понеже мога да влизам в рутера, за да си сменям паролата на безжичния нет) канала т.е. Channel ID от оригиналния 3-ти, на 6-ти, 8-ми и 12-ти, но проблема с гледането си остава! Не знам дали да не го върна на 3-ти канал, но предишния ми рутер (към друг доставчик) беше на 6-ти канал, а в последствие на 8-ми пренастроен от тогавашния доставчик. Трябва ли да добавя нещо в рутера, за да не ми спира така филма или нещо друго е проблема?

Това, което съм цитирал е същественото по темата.

С това комбинирано устройство Huawei няма как да гледаш филми с тази постановка. До колкото разбирам тв-то  е свързано безжично, а ти се опитваш да стримваш HD/3D филми, а това е невъзможна задача за този wi-fi. Промени постановка и поне свържи телевизора с кабел към Huawei-а

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то си работи все пак, нали телевизора е на около две педи от тоя рутер. Не мога да разбера защо излиза такъв надпис "Паметта е пълна" ако той прави проблема, макар че 99% се съмнявам в него. Все си мисля, че трябва IP-то на телевизора да се добави в щер опциите на рутера, но тук не ги знам къде са. На стария ми TP-Link съм го правил, а тук не се ориентирам. Не съм сигурен обаче, че това ще реши проблема. А има ли значение канала т.е. Channel ID?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам разбирам, че нямаш доверие. Не разбирам защо търсиш помощ в такъв случай. Както и да е, времето е пред теб - бори, тествай, модифицирай антени, фърмуер и там каквото се сетиш. От опити глава не боли, щом имаш време за губене.

Аз обаче по-ясен от това нямаше как да съм. HD филми по wi-fi и технологията DLNA няма да можеш да гледаш нормално с този Huawei , та ако ще и телевизора да го сложиш на 0,05 см от рутера. Малко рутери биха се справили с тази задача по wi-fi. Не съм сигурен, че и тв-то би се справило. Принципно канала има значение за стабилността на връзката и е добре да си през два канала от заетите със силен сигнал около теб, но в твоя случай и това няма да помогне. Слагай кабела и виж дали ще се получи е моя съвет.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа защо не ми се иска да свързвам телевизора жично. Защото преди доста време (преди да го купя) на два пъти токов удар ми гори не само вивакомския рутер, а и дънната платка на предишния ми компютър. За това взех този втора ръка за 100лв. и съм доволен, а е свързан отново жично, защото е с допълнителна лан карта, а не като стария с вградена. Малко не ми се рискува по този начин да се повреди и телевизора, а не знам дали може да се добави някаква защита. Пък и дали това ще повлияе на гледането не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рискове от токово удари винаги има, но има и методи за елементарни предпазни мерки. Взимаш си примерно разклонител с съответната защита. Включваш в надежден/проверен контакт. Ползваш лан протектори RJ11, RJ45 - цък и цък, но а трети път ти казвам по wi-fi с този модем, няма да стане да гледаш HD филми. Даже и обикновени не съм сигурен, че ще минат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, благодаря, разбрах защо ми прекъсват. Макар, че принципно си тръгват и вървят добре, до като тоя рутер не прекъсне връзката (за това и темата е тук). Между другото се снабдих с една видео карта, която има и трите изхода HDMI; DVI и VGA. Сложил съм я вече, и само VGA конектора е свързян с монитора, но за свързване с телевизора ще ми трябва кабел около 3 метра дълъг, а не знам какъв точно трябва да взема, защото тук в нашия град все на китайски ментета попадам. Ще съм ви благодарен ако ме насочите от къде да си купя читав кабел. Също така ме интересува с такава връзка между компютъра и телевизора мога ли да ползвам сървърите или по друг начин се случват нещата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 3 метра какъвто и кабел да вземеш HDMI  все ще върши работа. Със тоя кабел ще си прехвърлиш видео и аудио сигнала от компютъра на телевизора.   Иначе  най елементарен лан кабел  ще ти върши работа да си ползваш плеара на телевизора .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, благодаря, разбрах защо ми прекъсват. Макар, че принципно си тръгват и вървят добре, до като тоя рутер не прекъсне връзката (за това и темата е тук). Между другото се снабдих с една видео карта, която има и трите изхода HDMI; DVI и VGA. Сложил съм я вече, и само VGA конектора е свързян с монитора, но за свързване с телевизора ще ми трябва кабел около 3 метра дълъг, а не знам какъв точно трябва да взема, защото тук в нашия град все на китайски ментета попадам. Ще съм ви благодарен ако ме насочите от къде да си купя читав кабел. Също така ме интересува с такава връзка между компютъра и телевизора мога ли да ползвам сървърите или по друг начин се случват нещата?

Да може би така свързан компа с HDMI или подобен кабел ще стане най-добре. DLNA сървърите ако свържеш по този начин ще отпаднат и ням да са необходими. Вариант е и все пак да си купиш един 2-3 метров лан кабел и да свържеш рутера и тв-то с него, както вече ти препоръчах в предните постове, тогава ще ползваш DLNA

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам абсолютно същия проблем с лг-то ползвам мезмото, качих си уиндолс 8.1 пак същото или гледам филма 30мин и спира или прекъсва или тв-то ми изписва недостатъчно памет и изключва. Вече месец е така какво ли него правих.По - принцип с филми до 1-1.5гб нямам проблеми обаче с по големите е така. Тв то е свързано с безжичната мрежа (Т.Рлинк TL-WR740N / TL-WR740ND) компа е с 150mbps скорост и него ползвам за медийния сървър обаче греда пишеми нестабилна връзка. Преди използвах рутера на близоото, лаптора вързан с wi fi а тв-то с лан (до тв-то 5мб/с а до лаптопа 2мб/с) и пак същите проблеми. Тия дни ще му дръпна един кабел от рутера директно да го включа в нета че с тоя фай е страшно бавен и самия телевизор.

Та........ къде е скапания проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.