Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

SAMSUNG S5,LG G3 или SONY XPERIA Z3 ?

Цената няма значение.

Редактирано от k0rnish0n (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената няма значение.

Щом цената не те вълнува предлагам да зарежеш тази конфекция и да си вземеш нещо качествено ръчна изработка. А именно "Gresso Regal".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SONY XPERIA Z3 Сони правят страхотни апарати и от към изработка ,и от към дизайн ,и от към хардуерни възможности. А ще с отнася до камера ,може би само немските оптики Zeiss при Lumia да са по-добри от тези на Сони . . . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SONY XPERIA Z3 Сони правят страхотни апарати и от към изработка ,и от към дизайн ,и от към хардуерни възможности. А ще с отнася до камера ,може би само немските оптики Zeiss при Lumia да са по-добри от тези на Сони . . .

Забрави ips display-a на LG Редактирано от k0rnish0n (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената няма значение.

Кажи какво гониш и какво искаш да ползваш в този апарат с "цената няма значение", за да получиш адекватен съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който и да вземеш няма да сгрешиш. Все пак аз бих заложил на сони -имам такъв и съм адски доволен -особено в режим "STAMINA MODE"  ми изкарва няколко дена, само на стендбай може сигурно много повече да изкара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави ips display-a на LG

Многото пиксели на LG са само търговски трик. Човешкото око е неспособно да види далеч по-малобройни. Тази матрица с високо разрешение товари излишно GPU и хаби излишно батерия. За мен "хубав дисплей" при съвременните смартфони означава икономичен ,защото това им е ахилесова пета ,а именно при продължителна работа батерията пада за ден ,даже няма и толкова. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен "хубав дисплей" при съвременните смартфони означава икономичен 

По тази логика над 5-инчовите апарати не са хубави, може би?!?!

Сони (от Z2 нататък), Самсунг S5 и Note 4 - далеч са от икономичност, но пък са брилянтни като дисплеи.

И не само те, разбира се, но няма смисъл да изреждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дрън, дрън. Парадокса е, че камерите в телефоните на Samsung със сензори на Sony, се справят по-добре откокото при своите телефони...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дрън, дрън.  

Ще помоля без такива изрази като този - нека се държим културно и възпитано и когато не сме съгласни с нечие мнение, да бъдем така добри да го оборим с аргументи и факти, придружени от линкове към източника, а не с такива детински заяжданици, които най-малкото обиждат опонентите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трай още три месеца и взимай от новите поколения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не смятам да позволявам, да ми казваш как да говоря, щом не нарушавам правилата!

Ако за теб е детински, израза, мен не ме вълнува.

Защо да се аргументирам за нещо, което аз оспорвам, след като самия колега, който изтънка Sony, като "най-великите" при камерите в телефоните, не даде аргумент за това!

Ако не вярваш на думите ми, отдели си свободно време и провери думите ми. Аз не смятам да си губя времето само и само за да ти отварям очите по темата.

Предлагам ти, ако искаш аргумент, да се аргументираш първо ти в пост номер 8 от темата!

И като ме цитираш, ако обичаш цитирам всичко, а не само част от написаното.

Интернет е свобода на словото!

Ще помоля без такива изрази като този - нека се държим културно и възпитано и когато не сме съгласни с нечие мнение, да бъдем така добри да го оборим с аргументи и факти, придружени от линкове към източника, а не с такива детински заяжданици, които най-малкото обиждат опонентите.

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По тази логика над 5-инчовите апарати не са хубави, може би?!?!

Сони (от Z2 нататък), Самсунг S5 и Note 4 - далеч са от икономичност, но пък са брилянтни като дисплеи.

И не само те, разбира се, но няма смисъл да изреждам.

Не не ,тук не говоря за размер ,а за плътност на пикселите на инч. Всичко над 300 е ненужно. При телефон с IPS LCD с гъстота на пикселите 233 трябва да се вгледам ,като го напече слънце ,че да забележа нещо като пиксели и не мога да твърдя дори ,че се забелязват ,а Xperia Z3 e с плътност 424 ,което ама никакъв шанс да се видят пикселите с невъоръжено око. Гъстота на LG G3 e 538 и тук говорим за сравнително икономичната IPS LCD технология ,да не говорим ,каква изгъзица търговска са амолед дисплеите с нереални цветове и предразположеността им да "запаметяват" дадено изображение ,което е стояло дълго време и след това да има следи от него. Разходът на батерия е по-голям ,а самия дисплеи е по-ненадежден ,като технология. 

Колкото до размер ,човек сам може да си прецени индивидуално ,какво може да носи спокойно ,и колко му трябва за да работи комфортно с дадения апарат. Аз лично ползвам 4 инчов ,който за носене ми се струва големичък ,а за писане ,клавишите ми се струват дребнички и често натискам по няколко на веднъж ,или в повечето случаи нацелвам грешен съвсем за малко ,понеже са тесни и близо един до друг ,пък ми се налага да пиша бързо. Така ,че 5 инча ми се струва прилично ,но за носене и той си е кютук. 

k0rnish0n Какво мислиш за Lumia 930 или 1520? Те като характеристики са почти еднакви ,само дето единия е с 5 другия с 6 инчов дисплей.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не смятам да позволявам, да ми казваш как да говоря, щом не нарушавам правилата!

Ако за теб е детински, израза, мен не ме вълнува.

Защо да се аргументирам за нещо, което аз оспорвам, след като самия колега, който изтънка Sony, като "най-великите" при камерите в телефоните, не даде аргумент за това!

Ако не вярваш на думите ми, отдели си свободно време и провери думите ми. Аз не смятам да си губя времето само и само за да ти отварям очите по темата.

Предлагам ти, ако искаш аргумент, да се аргументираш първо ти в пост номер 8 от темата!

И като ме цитираш, ако обичаш цитирам всичко, а не само част от написаното.

Интернет е свобода на словото!

Ти (и не само) се побърка отвсякъде...

Каква свобода на словото, какви правила нарушени, какви цели цитати?!?!

Никъде не съм те предупредил нито в качеството си на модератор, нито съм ти казал да спазваш правилата или нещо подобно и т.н.

Говора за уважение, заяждане, за нормална комуникация между хората в тези раздели и т.н.

И ти цитирам само това "дрън-дрън" като безмислена част от целия пост.

Прави разлика между свобода и свободия и не тръгвай да се правиш на революционер и радетел за права и свободи из форумите.

Щом държиш да се държиш като селяк и да показваш липсата на първите 7 години - твоя воля.

И по темата: може ли да се уточниш кои апарати Самсунг ползват сензори на Сони или всички?

И каква е разликата дадена камера да ползва такъв сензор Сони, а всички компоненти в други камери да са Сони?

И не на последно място какво означава израза "се справят по-добре"?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом за теб съм селяк, представям си те теб...., ти почна да обиждаш на селяк!

Отделно - дрън-дрън, го използвах като мека форма на глупости, но явно си пълен сухар и за теб това е детско.

Уважавам всеки един от членовете на форума тук, но когато някой тръгне да си прави шоу на мой гръб, или да изопачава нещата така, както на него му харесват - не е познал.

Да, всички High-End смартфони на Samsung използват сензори на Sony!

Това учудва ли те?

Сега разбираш ли защо използвах думите "дрън-дрън"?

Изключение прави Galaxy S5 и телефоните, които използват своя разработка ISOCELL.

http://www.trustedreviews.com/samsung-galaxy-s5-review-samsung-galaxy-s5-camera-hardware-page-6

По въпроса - "се справят по-добре" - веднага ти отговарям - вземи за пример изключителния провал на Sony XP и за сравнение Galaxy S3,S4.

Телефона на Sony използва Xmor RS сензор, катои и този на S4, S3 използва по-стария вариант Xmor R.

Сравни качеството на снимките и пак ще си говорим.

Дори Sony Z1 mini не може да стъпи по качество на S4/S3.

И ще ти отговоря веднага. Sony използват смотан алгоритъм на компресия и това че използват 20.1Mpix - файда, като качеството на снимките е с много шум!

Ще кажеш добре, това е софтуер, ами дори и така да е и двете марки използват едни и същи сензори, пък конкурента ги бие, хайде отговори ми на въпроса - защо?

Твърдението, дрън-дрън че Sony има най-добрите камерофони е нещо като бърз виц!

И за да не е офтопик, ето "най-великата" марка....

http://www.setcombg.com/default.asp?site=comment&NID=15649

Ти (и не само) се побърка отвсякъде...

Каква свобода на словото, какви правила нарушени, какви цели цитати?!?!

Никъде не съм те предупредил нито в качеството си на модератор, нито съм ти казал да спазваш правилата или нещо подобно и т.н.

Говора за уважение, заяждане, за нормална комуникация между хората в тези раздели и т.н.

И ти цитирам само това "дрън-дрън" като безмислена част от целия пост.

Прави разлика между свобода и свободия и не тръгвай да се правиш на революционер и радетел за права и свободи из форумите.

Щом държиш да се държиш като селяк и да показваш липсата на първите 7 години - твоя воля.

И по темата: може ли да се уточниш кои апарати Самсунг ползват сензори на Сони или всички?

И каква е разликата дадена камера да ползва такъв сензор Сони, а всички компоненти в други камери да са Сони?

И не на последно място какво означава израза "се справят по-добре"?

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Viiipeer Абе хубаво ,че ни показваш ,че си чел ама не разбирам ,за какво ни ги обясняваш тия неща? Разбира се ,че по-стари или евтини модели на Сони ,отстъпват на Самсунг ,но като цяло ,през дългогодишната история и развитие на мобилните телефони ,Сони и Нокиа са се справяли най-добре в това отношение. 

Та да се върнем в същината на темата ,а в нея са представени 20мп камера на Z3 срещу 16мп на Галакси С5. И с кое не си съгласен сега ,кое "манипулирам"? Това ,че Самсунг ползва хардуер на Сони ,не е ли пак плюс за Сони? Ако Сони не произвеждаха добри продукти ,дали Самсунг щеше да ги ползва?  С този си пост просто потвърждаваш думите ми ,че Сони са лидер в този сектор. И какво ,като при 1 или два заради софтуер и евентуално по-напред в технологично време Самсунг са постигнали по-добър резултат с камера хардуер на Сони?

За тия години са излизали хиляди телефони ,със какви ли не камери и през цялото това време Сони и Нокиа са се справяли далеч по-добре от Самсунг и LG.

Като брендове Сони и Нокиа са се справяли най-добре в това отношение ,пък ти дрън-дрънкай ,колкото си искаш. 

В момента точно ти използваш нещата "така както ти харесват" понеже ,аджеба Самсунг разбираш ли направили по-добър софтуер за хардуер на Сони и други философствания ,които нямат нищо общо с темата и засегнатите апарати в нея. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сравни качеството на снимките и пак ще си говорим.

Дори Sony Z1 mini не може да стъпи по качество на S4/S3.

Четох, препрочетох, още веднъж, изкарах и трети път написаното бавно, ама нещо не ми се връзва.

Не е сериозно да сравняваш "мини" модел с S4, защото знаем умаления вариант при всяка марка колко е орязан.

Сравнявал съм много, много камери и като цяло не съм съгласен с разсъжденията ти, защото при теб написаното е една теория, а при мен е практика.

Плюс това само един "сензор Сони" не прави цялата камера Сони, защото знаем колко много компонента съдържа една мобилна камера, особено във високия клас апарати.

В същия момент съм съгласен с частта от мнението ти, че многото мегапиксели не правят която и да е камера добра, а е въпрос на още куп параметри.

В момента втория ми апарат е Sony Xperia Z3 Dual.

Не съм фен на марката, но държах да имам апарат висок клас и реших да го пробвам.

До този момент нямам забележки към камерата и е на много, много високо ниво.

Съжалявам, че нямам под ръка някой Самсунг, но в следващите дни като се окажа с мой приятел, който има S5 или Note 4, ще направя бърз тест и на двете камери в едни и същи условия.

Казвам тези два модела, защото е нормално да се сравняват флагманите на двете марки, за да е реален теста и обективен, най-вече.

За момента ще кажа, че камерите и на трите споменати модела са брилянтни, като държа да споделя, че сравняването на снимки трябва да се прави на монитор, а не на екраните на смартфоните.

пп. Сега ще се поразровя да намеря правени от мен снимки с Ноут 4 и S5, които ще са различни кадри и при различни атмосферни условия, но просто за да видим всички качеството на камерите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво си прочел, само че пак обобщаваш...

Мини модела Z1 е 1:1 с по-големия, само екрана е разликата!

Тоест примера беше както ти каза "сериозен"...

Четох, препрочетох, още веднъж, изкарах и трети път написаното бавно, ама нещо не ми се връзва.

Не е сериозно да сравняваш "мини" модел с S4, защото знаем умаления вариант при всяка марка колко е орязан.

Сравнявал съм много, много камери и като цяло не съм съгласен с разсъжденията ти, защото при теб написаното е една теория, а при мен е практика.

Плюс това само един "сензор Сони" не прави цялата камера Сони, защото знаем колко много компонента съдържа една мобилна камера, особено във високия клас апарати.

В същия момент съм съгласен с частта от мнението ти, че многото мегапиксели не правят която и да е камера добра, а е въпрос на още куп параметри.

В момента втория ми апарат е Sony Xperia Z3 Dual.

Не съм фен на марката, но държах да имам апарат висок клас и реших да го пробвам.

До този момент нямам забележки към камерата и е на много, много високо ниво.

Съжалявам, че нямам под ръка някой Самсунг, но в следващите дни като се окажа с мой приятел, който има S5 или Note 4, ще направя бърз тест и на двете камери в едни и същи условия.

Казвам тези два модела, защото е нормално да се сравняват флагманите на двете марки, за да е реален теста и обективен, най-вече.

За момента ще кажа, че камерите и на трите споменати модела са брилянтни, като държа да споделя, че сравняването на снимки трябва да се прави на монитор, а не на екраните на смартфоните.

пп. Сега ще се поразровя да намеря правени от мен снимки с Ноут 4 и S5, които ще са различни кадри и при различни атмосферни условия, но просто за да видим всички качеството на камерите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закупих Sony z3, благодарим за помоща

Със здраве да си го ползваш и след 2-3 седмици очаквам евпечатления и отзиви да споделиш.

А ние с колегите ще се поразговорим в твоята тема за камерите, стига да нямаш против.

Самсунг S5

20140704_221213.jpg

Ноут 4

20141105_200847.jpg

Sony Z3 Dual

DSC_0150.JPG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво си прочел, само че пак обобщаваш...

Мини модела Z1 е 1:1 с по-големия, само екрана е разликата!

Тоест примера беше както ти каза "сериозен"...

Както споменах по-горе не съм фен на Сони и затова не знаех, че говориш за Z1 Compact, а мислех, че има и Мини версия на модела, както и повечето марки.

Няма значение, разбира се, а извън това, че ти попаднах в капана съм наясно, че между двата модела няма разлика, освен в размера.

Каква е разликата между Z3 и Z3 DUAL?

Никаква, извън двете сим карти при единия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също искам да спомена, че съм много впечатлен от слушалките комплект заедно със телефона. Страхотни са !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.