Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет :) След около месец навършвам пълнолетие и искам да си открия банкова сметка и имам няколко въпроса:

Коя банка бихте ми препоръчали ?

С дебитна карта мога ли да пазарувам онлайн, да плащам на пос терминал и да ми превеждат пари на нея ?

Може ли от сметката ми автоматично всеки месец да си плащам телефона например ?

И мога ли да превеждам онлайн пари към други сметки ? Достатъчно надежно ли е ?

Благодаря на отзовалите се :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет :) След около месец навършвам пълнолетие и искам да си открия банкова сметка и имам няколко въпроса:

Коя банка бихте ми препоръчали ?

С дебитна карта мога ли да пазарувам онлайн, да плащам на пос терминал и да ми превеждат пари на нея ?

Може ли от сметката ми автоматично всеки месец да си плащам телефона например ?

И мога ли да превеждам онлайн пари към други сметки ? Достатъчно надежно ли е ?

Благодаря на отзовалите се :)

1. Аз ползвам Първа инвестиционна. Но имам много добро мнение и за Райфайзен

2. Да. Но пари се превеждат на сметка, не на карта

3. Ще ви трябва разплащателна сметка за целта

4. Да. Да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор :)

А разплащателната сметка към същата сметка с дебитната карта ли е ?  И как става разплащането, чрез ePay ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор :)

А разплащателната сметка към същата сметка с дебитната карта ли е ?  И как става разплащането, чрез ePay ?

Не. Към картата си има картова сметка. Разплащателната е отделна. Не знам за ипей, не го ползвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен поне към разплащателната сметка има и карта, а разплащането с интернет банкиране става чрез EasyPay. Нямам опция за автоматично плащане, но има опция "услуги", от която избираш какво искаш да платиш, сметката ти се свързва по интернет с тяхната база данни, изтегля дължимата сума и просто я нареждаш. Може и с директен дебит с преводно нареждане (т.е. без да минаваш през Изипей), но тогава има малка такса (зависи къде е смтката на този, на когото превеждаш). Наличните опции:

• Мои регистрирани сметки
  • Мобилни оператори
  • Стационарни оператори
  • Електроснабдителни дружества
  • Интернет доставчици
  • Кабелна и сателитна телевизия
  • Топлофикационни дружества
  • Сигнално охранителна техника и услуги
  • Природен газ
  • ВиК дружества
  • Професионален домоуправител
  • Интернет, VoIP и уеб хостинг
  • Застрахователни и финансови услуги
  • Образование
  • Благотворителност

Реши къде ще правиш разплащания и проучи таксите на банките за услугите, които ще ползваш - има ги на сайтовете им. Всеки месец имам между 30 и 50 лв. банкови такси (основно поддръжка на двете ми сметки и такси за получаване на пари във валута и една малка част такси за преводи - по 0,25 лв, 0,85 лв., 0,90 лева и подобни), но съм стигал до над 100 лева при преводи към чужбина. И това е банка с едни от най-ниските такси...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Аз ти препоръчвам Банка Societe Generale Експресбанк, таксите им са прилични и всичко, което искаш може да бъде в пакет. Служителите са много готини и могат да ти обяснят всичко. Банкирането им е страхотно и много лесно за ползване. А ако след време влезеш в по известните университети имат и много преференции за тях.

В сайта им можеш да се информираш за всичко.

Няма да съжаляваш!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Която и банка да избереш, условията по картите и разплащателните сметки са горе долу идентични. Специално аз ползвам ЦКБ и за тях мога да ти кажа, че има опция да си добавиш това за автоматичното плащане на телефона.  Имат и някой други гъзарии, но за да не звучи като реклама няма да ги опенавам, а ще се фокусирам само върху това, което те интересува. Пазаруване онлайн и плащане на пос терминали, може да правиш с всяка карта Виза (трябва да искаш да е на виза, а не на Борика, защото там ще имаш ядове с пазаруването онлайн). По третия въпрос за онлайн банкирането, специално при ЦКБ има система, която позволява преводи между собствени сметки, ако искаш да правиш платежни към други сметки, трябва да имаш електронен подпис, които струва някакви си пари. Работата с електронния подпис осигурява изключително ниво на защита и там няма за какво да се притесняваш. При някой банки, знам че имат опция да се нареждат онлайн пари без електронен подпис, като се изпращат потвърдителни СМС-и. Това изглежда сигурно, но колегите тук могат да ти обяснят, че не е непробиваемо, принципно щом има база данни в която се записват потвърдителните кодове от СМС-а, всеки, който има достъп до тази база (служители на банката), на практика може да потвърждава заявки. При Електронния подпис технологията е съвсем различна и гарантира 100% сигурност. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Която и банка да избереш, условията по картите и разплащателните сметки са горе долу идентични. Специално аз ползвам ЦКБ и за тях мога да ти кажа, че има опция да си добавиш това за автоматичното плащане на телефона.  Имат и някой други гъзарии, но за да не звучи като реклама няма да ги опенавам, а ще се фокусирам само върху това, което те интересува. Пазаруване онлайн и плащане на пос терминали, може да правиш с всяка карта Виза (трябва да искаш да е на виза, а не на Борика, защото там ще имаш ядове с пазаруването онлайн). По третия въпрос за онлайн банкирането, специално при ЦКБ има система, която позволява преводи между собствени сметки, ако искаш да правиш платежни към други сметки, трябва да имаш електронен подпис, които струва някакви си пари. Работата с електронния подпис осигурява изключително ниво на защита и там няма за какво да се притесняваш. При някой банки, знам че имат опция да се нареждат онлайн пари без електронен подпис, като се изпращат потвърдителни СМС-и. Това изглежда сигурно, но колегите тук могат да ти обяснят, че не е непробиваемо, принципно щом има база данни в която се записват потвърдителните кодове от СМС-а, всеки, който има достъп до тази база (служители на банката), на практика може да потвърждава заявки. При Електронния подпис технологията е съвсем различна и гарантира 100% сигурност. 

ЦКБ

Електронния подпис е система която е морално остаряла и се ползва само в България.

Навсичкото отгоре е и скъп. И не само това. Не стига че трябва да си го закупиш от банката, че и навсичкото отгоре трябва да го закупиш с целият го съпътващ пакет. Все едно картата която ти предлагат няма как да стане на друг четец или физическия адрес на този четец - може би е регистриран единствено и само в тяхната система (това може би е превантивна мярка против злоупотреби ако случайно въпросния инструмент за оторизация на разплащания онлайн попадне в нежелани ръце е напълно нереалистично от гледна точка на сигурността.)

Никой не ти обяснява коректно след закупуването на този електронен подпис колко пъти можеш да го подновиш.

Нужна ли е повторна регистрация след като въпросния инструмент след изтичането на първоначално направения абонамент за него и не само това.

Активното банкиране на банката би излезнало през носа на повечето редови работещи българи в РБ с средна заплата малко над 600 лв.

Нежелението на служителите да на тази банка, при разговор със техни бъдещи клиенти да разясняват параметри по предлагане на определени от тях услуги преди година ме отказа да стана клиент на въпросната банка.

Водел съм електронна кореспонденция с лице в банката занимаващо се с отдел картови операции - при горенаписани от мен самият причини защо не желая да стана на въпросната банка клиент  - така и  не получих обратна кореспонденция в която да получа извинение или най малкото разяснение че ще бъде проучен казуса който поставям.

Горещата телефонна линия е под всякава критика - в почивните дни е абсурдно човек да се свърже с когото и да било.  Представям с и само какво може да се случи ако случайно блокира тяхна карта.

В блога ми има достатчно изписано за повечето банки в България предлагащи определен род услуги. Няма да го цитирам тук защото не знам до каква степен е съвместимо с правилата на форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не препоръчвам Сосите Експресбанк - еврейска е.

Иначе наскоро обикалях за заем. При условията за сметките и електронното банкиране най-ниски са таксите поне при мен.

Ще пиша малко по-спомен, как стоят нещата при мен. Аз имам 2 сметки с две карти, като не е задължително да са 2, но го правя за моя си сигурност - едната за заплатата(1), другата за нетпазаруване(2).

Райфайзен

сметка 1 - безплатно при мен

сметка 2 - 1,70лв

Сибанк

сметка 1 - безплатно

сметка 2 - 2,80лв.

Първа инвестиницонна

сметка (1) - 0,50лв.

сметка(2) - 50 стинки... и посре изскочи още една скромна таксичка от 3лв.(тя изскочи пир допълнителният разпит на служителите от второто ходене).

Това при положение, че трябваше да имам заем към тях. Сам си сметни и обиколи и ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от plmen88
      Здравейте,
      Някой имал ли е вземане даване с Търговска Банка Д? В сайта им имат добро предложение за ипотечен кредит (финансират до 100%), но на скоро чух изобщо за тази банка. Някакви мнения?
    • от loranst looa
      Моля за малко съдействие ,  може ли  по конкретно и ясно да ми обясните  какво точно е  ГПР - Годишен процент разходи , и значението различно ли е за отделните банки или е общо приет термин за всички банки . 

• от plmen88
      Здравейте,
      Днес ми дойде изравнителна сметка за отопление и топла вода със заглавие на листа “ Индивидуална справка за отопление и топла вода“. Периода на отчитане е 01.05.2015 г. - 30.04.2016 г. Най-важното, което ме интересува е „Сумата за доплащане (с вкл. ДДС) : 188,34 лв. Интересуваме това трябва да заплатя за този период или да очаквам към по-късен етап друга сметка с по-ниски стойности. До момента съм напълно изряден и нямам забавяния към топлофикация. Съответно не знам от къде идват тези 188,34 лв.

Поздрави 
    • от Келеш Ага
      Здравейте моля да ми простите ако въпросите които ще поставя ви изглеждат лаишки и смешни , но просто ми е нужна информация.

Искам да започна свой собствен бизнес , искам да си направя магазин за черна техника предимно за телевизори , компютри , монитори , таблети , може и смартфони . За целта предполагам ще ми бъде необходим кредит за който ще трябва да кандидатствам пред съответната банка  която реша , главният проблем пред който ще се сблъскам е фактът че от 2 г съм безработен и съответно това може би ще спъва доста нещата , защото може да породи недоверие в евентуалния кредитор. Преди време бях чувал за някаква програма на едно от  двете служебни правителства не си спомням кое точно , за отпускане на  Бизнес кредити за безработни с което да се стимулира предприемчивостта на хората които дълго време нямат работа , но имат желание да стартират собствен бизнес. Сега в настоящият момент не съм сигурен как стои въпрос с този тип финансиране , но имам желание ако има някаква такава програма да кандидатствам по нея . Другото което е може би важно да уточня , е фактът че аз нямам никаква собственост на мое име нито движима , нито недвижима и това предполагам също може да бъде пречка , но така или иначе моля да ми дадете правилна  насока  как да започна свой собствен бизнес , защото пазарът на труда е страшно свит и навсякъде се назначават хора предимно с шуробаджанащина . За това искам аз сам управлявам живота си , а не да разчитам на субективни фактори от които да завися.   

• от myprograms
      Тази програма ви предоставя възможност да пресметнете сметката си за ток. Има опция и да изчислява начална тарифа за дневна или нощна електроенергия. Също така можете да намерите колко енергия консумира даден ел. уред.

Developer: Павел Пастухов
      Download: Електромер

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.