Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Impossiblecho_10

Windows Xp на USB памет

Препоръчан отговор

Здравейте реших да  преинсталирам компютъра си,но нямам диск с Windows xp и затова си го изтеглих от zamunda .Но не знам как да го кача на моята Flash памет така ,че когато стартирам Setup на компютъра да ми излиза все едно съм сложил диска .Памета на USB-то ми е 3,94 GB.  

Ако някой знае как се слага win xp от комп на флаш памет нека да ми каже ще съм му благодарен .Искам когато пусна флаш памета в компютъра да започне инсталацията на новия win xp sp3.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам WinToFlash не е сложно и съм нямал проблеми

Инсталиране на Windows XP/Vista/7 от флаш (flash) памет

WinToFlash 0.8.0055 Beta

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро ползвах това да съживявам един мъртвец /стар компютър/ с не работеща записвачка и всичко мина без проблем.

http://www.free-zona.com/entry.php?9-%D0%98%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-Windows-XP-%D0%BE%D1%82-USB-%D0%A4%D0%BB%D0%B0%D1%88%D0%BA%D0%B0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можели изтегления линдолс от замунда просто да го поставя на флашката. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегата който ми отговори пръв изглежда ми лесно и утре ще го пробвам.Все пак благодаря на всички който ми обърнаха внимание .Някой може ли да ми даде сайт с необходими кодеци и drivers за компютъра след като го преинсталирам .По точно линк откъдето мога да си сваля необходимите драивъри за комютъра ,кодеци ,антивирусна  програма знаете всичко необходимо .Само да ви кажа ,че видео картата ми е Ati radeon x1200 series за нея са ми мн важни драйвърите също така и за аудио, видео   и за нет .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy1&os=Windows%20XP%20-%20Professional/Home&RenderOnServer=true- за видеото,за другите трябва поне модела на дъното да напишеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За winsetupfromusb теглите софтуер за виртуално сиди дивиди препоръчвам ви този http://www.magiciso.com/tutorials/miso-magicdisc-overview.htmизберете си според системата ,която сте инсталирал зареждате във виртуалния диск уиндоуса и посочвате най горе както е отбелязано на снимката 

xxeUdoJ.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ninite.com - кодеци, антивирусни и други програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 90% от компютърните конфигурации xp не може да се инсталира от usb... а ако инсталацията тръгне, протича 2-3 пъти по бавно от колкото от цд...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ninite.com

И какво трябва да прави на този уеб ресурс? Как от там ще инсталира Windows?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво трябва да прави на този уеб ресурс? Как от там ще инсталира Windows?

Не съм се изразил правилно, за което се извинявам. Сайтът няма нищо общо с инсталирането на Windows. Колегата в по-горен пост искаше сайт или програма за сваляне на всичко необходимо /драйвери, кодеци, антивирусна и други програми/. Затова му посочих този сайт. Там има кодеци и програми, необходими за работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Foxconn

това е производителят,дай модела с цифри и букви или снимка на програмката,където пише за дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теглиш iso-то, разархивираш го, вграждаш драйверите с driverpacks, като от линка освен драйверите, сваляш и инструмента за вграждане. После с nlite правиш наново iso (като може предварително да разгледаш възможностите на програмата). Ползваш rufus за да сложиш iso-то на флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

на 90% от компютърните конфигурации xp не може да се инсталира от usb... а ако инсталацията тръгне, протича 2-3 пъти по бавно от колкото от цд...

Може. Отскоро съм преминал предимно на инсталиране през USB. С NTFS на флашката протича по-бързо и стига да има възможност за зареждане от USB диск няма проблеми. Т.е системата трябва да е PentiumIV и нагоре, те имат опции за зареждане от USB диск обикновено.

Програмата, която е лесна и работи за Windows флашки е WinSetupToUSB. Можеш да си направиш backup на драйверите преди да преинсталираш с SmartDriverBackUp/Double Driver. Има ги в Hiren's BootCD-то и двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Street Life
      Здравейте! 
      Някой от форума дали ползва в Windows 10 - qBittorrent вместо utorrent ?
      И ако ползва какво му е мнението?
      Аз скоро се сдобих с лаптоп с Уин 10 и се колебая какъв торент да си инсталирам. Моля за мнение по темата.
    • от salfie
      Здравейте!
      Имам проблем с флашката си:
      Флашката работеше правилно. Реших да си кача едни файлове на нея и посредата на качването спря ми да качва файлове, даваше някаква грешка, сякаш 1 определен файл не може да се качи и цъках скип, уж да избегна проблема, но то беше на следващия и следващия ... Спрях процеса и реших да форматирам флашката по default предложенията. След това взе да ми дава грешка: write protect, не мога нищо да кача на нея нито да сваля, нито да я форматирам отново. Пробвах всякакви решения, които пише в интернет, дори изтеглих и програма(AOMEI Partition Assistant Standard Edition 8.6), с която да форматирам флашката, но пак без успех.
      Ако някой знае другите решения за проблема, освен тези в интернет: с regedit-ра; командера, моля да помогне
      Благодаря предварително!
    • от Camazotz_21
      Искам да попитам, ако си поръчам лаптоп с Ос-Linux мога ли след това да му сложа Windows? Защото ми слага триста лева отгоре с Windows. 
    • от aivanov1
      Здравейте, специалисти! Имам въпрос. Имам два лаптопа с еднакви параметри. Единствените разлики са, че единият е с 2 gb RAM и с инсталиран 32 bit Windows 10, а другият е с 4 gb RAM и с инсталиран Windows 10 64 bit. Е, лаптопът с по-ниските параметри работи много по-бързо от този с по-високите. Моля Ви за съвети и помощ. Иначе лаптопите са чисти, няма инсталирани глупости на тях, които да бавят примерно и пр. Някои съветват да инсталирам на този с 4 gb RAM 32 bit Windows, но не знам доколко ще е правилно и дали това ще подобри производителността. Моля за съвети. Прикачвам и скрийншот на характеристите на процесора на въпросния тромав лаптоп.
      Поздрави! Лек и спокоен ден пожелавам на всички! 🤗🍀😊
    • от Dominik Georgiev
      Здравейте скъпи приятели , става въпрос за това , че на моят посредствен лаптоп ( казвам посредствен защото не е нищо особено ) му сложих нов windows 10 -64 , активирах го , два дни му пусках всички актуализации . 
      в крайна сметка след като процеса приключих зададох свой настройки , и си инсталирах необходимите програми сложих си други тапети , и разместиха иконите ..Та въпросът ми е защо след рестарт windows, не запазва почти нищо от това настройките се нулират , програмите се дейнсталират , изтриват се и инсталационните файлове .. 
      благодаря на всички , лек ден !! 
  • Дарение

• Добави ново...