Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, днес взех една SAPPHIRE TRI-X R9 290X 4GB, и до две седмици ще взема още една, въпросът ми е към захранването, в момента захранването от подписа ми държи цялата конфигурация и няма да има проблем с една карта, но не смятам че ще издържи на две от тези карти, така че ако може бихте ли ми предложили друго такова, подходящо за целта, като изискването ми е да е модулно и с бюджет до 300 лева. Мерси много на всички отзовали се.

Редактирано от COBRA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FD 1000W TESLA R2 - http://www.fractal-design.com/home/product/power-supplies/tesla/tesla-r2-1000w

Само че е 3 лв. над бюджета и не е модулно - http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_14&product_id=49

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто, много благодаря за бързият отговор и не искам да съм неблагодарен, но все пак предпочитам модуларно, няма ли такова подходящо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто, много благодаря за бързият отговор и не искам да съм неблагодарен, но все пак предпочитам модуларно, няма ли такова подходящо?

Има много. Но ги няма на пазара в България или ги има но на много по-високи цени. Виж това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.coolermaster.com/powersupply/silent-pro-m2/silent-pro-m2-1000w/

Това е още някой лев отгоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някакво мнение за ТОВА?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако старото решиш да го разкараш за 100-ина лева и всичко му е наред можеш да драснеш на лично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CM V850 e отличен избор. 600W за двете карти и 100-150W за процесора. Не ти е нужно по-мощно захранване! ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мони, захранването е ново, купено през юни 2014, със 3 години гаранция.

Нико не че нещо, предложението ти е добро, но освен картите, и процесора, захранването трябва да носи и фан контролер, висок клас саунд карта, охлаждане V8 GTS, 8 вентилатора ( светещи, не знам дали има значение) и 5 хард диска с обща стойност 8 терабайта и 120 гигабайта. Не съм сигурен дали няма да клекне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забравяй клока.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за това в първият пост написах конфигурацията от подписа ми, за да не се налага да я пиша цялата отново. За това искам да съм сигурен че няма да имам проблем, защото конфигурацията не е евтина и не искам да стане някоя беля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да +1 за предложението на Нико_ много добри отзиви от ревюто на JonnyGuru за това захранване.
А EVGA-та идва с голяма 10г. гаранция след регистрация.
Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо място гледай ватовете,след това модулните кабели,тези карти под товар достигат 400 вата,че и повече,а процесора далеч не ги спъва.

Според мен това е супер за твоите цели или нещо такова.

Ако търсиш повече ватове,това е добре.Хардовете сигурно достигат и те 80-90 вата,все пак са 8.Пуснеш ли бенчмаркове 1kw си го минал,но при гейминг и работа не би могъл да ги минеш.

Да +1 за предложението на Нико много добри отзиви от ревюто на Johnyguru за това захранване.
А EVGA-та идва с голяма гаранция.

10-те години гаранция означава,че знаят какво са направили и наистина би могло да изкара 10 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мони с бенчмаркове не се занимавам, машината се ползва за игри и филми с висока резолюция, вързан е за 4К телевизор за монитор, за това реших и да сменя картите с нови. Все пак из нета има доста добри отзиви за 1000 ватовата ЕВГА а съм чувал че със времето захранванията почват да отслабват и за това предпочитам да се застраховам, все пак не смятам утре да сменям всичко отново, освен това колкото е по голямо захранването толкова повече кабеляци има, за това предпочитам да е модулно, независимо от добрият кейбъл мениджмънт на кутията не искам да ми се мотаят кабели навсякъде. Мерси на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мони с бенчмаркове не се занимавам, машината се ползва за игри и филми с висока резолюция, вързан е за 4К телевизор за монитор, за това реших и да сменя картите с нови. Все пак из нета има доста добри отзиви за 1000 ватовата ЕВГА а съм чувал че със времето захранванията почват да отслабват и за това предпочитам да се застраховам, все пак не смятам утре да сменям всичко отново, освен това колкото е по голямо захранването толкова повече кабеляци има, за това предпочитам да е модулно, независимо от добрият кейбъл мениджмънт на кутията не искам да ми се мотаят кабели навсякъде. Мерси на всички.

Ако си с конфигурацията от подписа и 280Х-а е при теб не взимай втора 290Х,защото смисъл няма и просто си карай с 1 киловат евгата,модулна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10 години гаранция няма да видите и с писмо до Господ и 1001 регистрации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10 години гаранция няма да видите и с писмо до Господ и 1001 регистрации.

Абе и мен малко ме съмнява тази регистрация  :D  :D  :D  Може би си е чисти 3,но Господ го знае това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търгаша дава три години та това е стига да не обяви фалит утре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търгаша дава три години та това е стига да не обяви фалит утре.

Честно казано не го изключвам като вариант,защото никем не са голяма,а много малка фирмичка,жар е много по-стабилен търговец,но имат голяма надценка,защото имат и офиси и магазини.

https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&pref=tops&i=561306

Ето го от жар,че и с безплатна доставка.

Редактирано от monicho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никем и Скай имат ниски разходи точно защото са малки фирми. Точно за това могат да си позволят по-малки надценки.

По-големите фирми имат по-големи разходи за наеми, служители и повече налична стока.

Вероятността Никем да фалира е по-малка от колкото някой мастодонт.

Има го и момента с Мост дето не са фалирали ама за да ти заменят нещо трябва да отидеш с няколко приятели и бухалки.

Това че не ебават частни лица е вярно ама ако пък си фирма не можеш и във КЗП да пуснеш оплакване.

В Плесио пък недай си боже да загубиш бележката няма и да погледнат серийния номер а те изпъждат.

За коректни мога да призная единствено Скай където може дори да не се наложи да чакаш и да ти заменят бързо частта 

или Перси където преди години едно разтопено и овъглено дъно на Epox ми го смениха с усмивка и поклащане на глава.

пс. Нищо сигурно няма на тоя свят. Слагаш пари в голяма банка и изведнъж хоп няма парички...

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая жар предлага същата цена и безплатна доставка,което за мен е по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам даже е 6 лв. по-евтино а като сложиш и спестената доставка йех.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мони в момента съм със две 280х ( едната 7970GHZ а другата токсик) и захранването в момента ги държи, но съм решил да ги сменя заради 4к гейминга, освен това някой игри в момента доста ме дразнят, предполагам че с подмяната проблема ще бъде решен. А колкото до гаранцията от 10 години и на мен ми е много съмнително това, и не ми се вярва. Иначе почти цялата конфигурация е купувана от никем и досега не съм имал проблеми с гаранцията, а се наложи да ми сменят едната карта защото единият вентилатор просто спря, въпреки че се наложи да чакам един месец хората бяха учитиви и не са ми правили проблем, за разлика от една друга фирма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CM V850 e отличен избор. 600W за двете карти и 100-150W за процесора. Не ти е нужно по-мощно захранване! ;)

отдавна се знае, че тая марка първо не прави захранвания, а ребрандира, но си добавя 100-150 вата над реалните... така че сегашното seasonic 750 е в пъти по добро...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отдавна се знае, че тая марка първо не прави захранвания, а ребрандира, но си добавя 100-150 вата над реалните... така че сегашното seasonic 750 е в пъти по добро...

Още малко и ще познаеш професоре, че сегашното е по-добро.

Това захранване е едно от най-качествените на тази компания пък на кой го е поръчала си е тяхна работа, реалната му ефективност е Платина.

И е достатъчно за r9 290x в CrossFire.

Редактирано от ganio (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.