Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, решил съм да си купувам нов лаптоп и много ми харесват тези новите на леново, ейсър като дизайн, а и като качество разбира се. И асуса не са лоши, но са скъпички, не знам кой да избера затова питам тук, някой, който има опит, да пообясни това онова, иначе сега ще ви дам няколко модела да видите към какво съм се насочил. Общо взето до около 1800 лв мога да отделя. Може да предложите и вие някой модел със сходни характеристики, но държа да е леново, ейсър или асус. 

Lenovo y510p / 59404683 - сли модела с двете видео карти

Lenovo ideapad y50-70 59432211

Acer Aspire VN7-591G NX.MQLEX.033

ASUS ROG G551JM-CN013D

разбира се бих си взел този - ASUS G771JM-T4039D - но нямам толкова финансови средства...

Редактирано от absoluten (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не каза за какво смяташ да купуваш лаптоп? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не каза за какво смяташ да купуваш лаптоп? 

За всичко, най-вече филми, програми, интернет, може за някоя игра, пък и дизайна ми харесва много със светеща клавиатура, че често ми се случва да седя до късно вечер и е зор инак, но не искам да правя същата грешка пак - да купя някой евтин т.е под 1500 лева както направих и после започват проблемите и главоболията, опарил съм се достатъчно, предпочитам да дам още 400-500 лева, а ми трябва лаптоп, защото просто такива са обстоятелствата няма място за десктоп, а и не е толкова практичен, както лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ти мислиш ли, че и тези над 1500лв.(до 2к лв.) са издържливи? Само бизнес класа може да издържи на по-голямо натоварване за по-дълъг период от време(това са Dell Latitude 6000 серията, HP Elitebook, HP ZBook, Lenovo Thinkpad T, като всички, без Latitude-a, са си занижили и те качеството си)!

Просто няма как, хардуер, близък до този за настолен компютър, да бъде сложен в лаптоп и да очакваш дълъг живот от него, ако освен не тежи поне 4-5кг и има стабилно охлаждане! 

Модата кара производителите да правят тъпи работи, като например - супер тънък профил и с 4-ядрен процесор и мощна видеокарта!  :no-no:

Не ме разбирай погрешно! Не че моделите, които си изброил са лош избор, просто не са толкова здрави, колкото очакваш!

Живота им, а и актуалността им, е около 3 години и живот над този, ще е на късмет, а и на добро поддържане от твоя страна!

Просто отваряш тема, която е много дълга и широка!

Или с други думи - купуваш си лаптопа(с тези мощни параметри) и се кръстиш и молиш, да издържи колкото се може, повече...

И още нещо - без да имаш поне 8гб рам и SSD, няма да усетиш тези мощни параметри...

Редактирано от stzbg (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наясно съм, но все пак по-добре отколкото някое евтино леново тинкпадче или айдиа пад, а пък евтините ейсъри съм чувал още по-лоши отзиви например, че греят и са шумни, за асуса един приятел си взе за 1300 лв на промоция и каза, че имал проблеми с видеото нещо, но въпроса е, че имам достатъчно пари, за да си позволя над 1500 лв. лаптоп наясно съм, че ще трябва да имам и късмет да случа на модел, аз затова питах кой от горепосочените е най-надежден според специалистите тук :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

леново имат калпави пластмаси и много често се чупи так кудето се закрепват пантите, друг недостатък са скъпите части (клавиатури, адаптери) при тая марка надеждност няма случвало ми се е чисто нов лаптоп с клавиатура, на която задържат клавишите - под чисто нов имам в предвид - аз режа фабричното тиксо на кашона...

за dell - повечето нови модели се правят с отвратителни на допир тъчпади.

още по зле за тъчпада е ако не е с отделни бутони, а се натиска в долния край (става невероятно неудобен за работа с 2 пръста, дори като е мултитъч - каквито са вече всички) проблеми с видеото ще има при всички марки с процесор по мощен от i3 и външно видео...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението професор :). Вярно е за дела, аз затова не искам дел, единственото предимство им е, че доста от моделите са здрави и издръжливи и могат да те изкарат спокойно поне 4-5 години, но дотам с предимството им. Мнения за асус и ейсър, тия по новите говоря 2014 година или края на 2013 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, бягай от i7 - насочи се към i5-4200H... По-малко грее и лаптопа ще издържи повече!

Иначе правилно сте се насочили и аз бих дал едно рамо на Asus ROG-a, но версията с i5-4200H, Nvidia 860M, FHD IPS, но задължително със SSD...

Редактирано от stzbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи някой с i3 или i5 за 700 лева с матов дисплей и компютър за 1300 с монитора,ако се навиеш ще ти измисля конфигурацията.Лаптопа по принцип не е за игри като цяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.