Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ... Може би аз съм поредния с въпросите за това 3Д. Абсолютна мътност ми е и си нямам и малка идеа ... четох .. правих ... гласих и пак нищо  :mad:  Купих си 3Д  ЛЕД СМАРТ телевизор LG - 39LB650V. Искам да гледам ЗД филми като за целта имам пасивни очила,КM Player,Total Media Theatre /6.0.1.119/, HDMI 1.4, Лаптоп Lenovo G580 с характеристики Intel Core - i3 2.3 GHz 8GB RAM 1000GB хард и nVidia 635m /не съм сигурен 1 или 2 GB/ 128bit. И уж като цяло имам всичко необходимо а Зд-то ми бяга ... Тегля филми аз ... един ... два ... три ... едно и също ... SBS а у ... последно изтеглих Аватар SBS и пак нищо ... Някой ако знае къде е проблема ... прави ли се някакви настройки на ТВ-то ... или лаптопа.Ще съм благодарен ако помогнете :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ... Може би аз съм поредния с въпросите за това 3Д. Абсолютна мътност ми е и си нямам и малка идеа ... четох .. правих ... гласих и пак нищо  :mad:  Купих си 3Д  ЛЕД СМАРТ телевизор LG - 39LB650V. Искам да гледам ЗД филми като за целта имам пасивни очила,КM Player,Total Media Theatre /6.0.1.119/, HDMI 1.4, Лаптоп Lenovo G580 с характеристики Intel Core - i3 2.3 GHz 8GB RAM 1000GB хард и nVidia 635m /не съм сигурен 1 или 2 GB/ 128bit. И уж като цяло имам всичко необходимо а Зд-то ми бяга ... Тегля филми аз ... един ... два ... три ... едно и също ... SBS а у ... последно изтеглих Аватар SBS и пак нищо ... Някой ако знае къде е проблема ... прави ли се някакви настройки на ТВ-то ... или лаптопа.Ще съм благодарен ако помогнете :)

Не знам конкретно за този телевизор , но най-вероятно има опции за активиране на функцията - трябва да се четат упътвания за работа със самият телевизор и очилата приложени към него (най-различни са).

Иначе , с най-обикновен компютър и монитор , можеш да пробваш QQ Player , изучавайки неговите опции...:

http://picbg.net/u/47526/53004/704349.png

http://picbg.net/u/47526/53004/704350.png

http://qqplayer.net/download/

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо подробно не си написал какво правиш и какво виждаш!

Трябва да виждаш на телевизора 2-те картини една до друга (както е в случая), а конверсията се прави от самия телевизор!

Най-общо това е.

пп.За да виждаш 3D-то като хората изключи опцията overscan.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо подробно не си написал какво правиш и какво виждаш!

Трябва да виждаш на телевизора 2-те картини една до друга (както е в случая), а конверсията се прави от самия телевизор!

Най-общо това е.

пп.За да виждаш 3D-то като хората изключи опцията overscan.

Подробно! Изтеглих си филм от замунда SBS /картина до картина/ свързвам лаптопа с HDMI към ТВ-то. Пускам филма и с КM Player  и с TotalMedia Theatre 6.  От бутона 3D на дистанционното при което избирам зададената опция SBS. Образа е леко размазан един върху друг като "сенките" на фигурите са червено-зелени. Визуализацията е една и съща ... и с очила .. и без тях .. разлика няма

Редактирано от recovery (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Образа е леко размазан един върху друг като "сенките" на фигурите са  червено-зелени..

Защото го правиш да се преобразува в анаглифно от плеъра!

От плеъра трябва да виждаш ясно картините една до друга.

В първия си коментар ти посочих как трябва да процедираш!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да .... направих това което ми каза. Изключих overscane-а. От плеъра виждам ясно картината една до друго, но на ТВ-то никакъв ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя телевизор е абсолютно същия. До сега не съм ползвал подобно свързване и не знам как стават нещата с плейването, но през сървърите, които съм инсталирал си пускам 3D филмите (само дето рутера ми прекъсва по някое време връзката, но това вече разбрах от какво е в темата, която пуснах тук във форума). По принцип като пусна филма гледам именно това, дали ми показва и двете картини (в моя случай съм изтеглил Аватар но с каритини горе/долу), а след това натискам бутона на дистанционното за 3D и почвам да си гледам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но до колкото прочетох темата ... от двата варианта - жичния с HDMI е по - алтернативен .... а щом с него нещо не се получава като хората ........  :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с Cyber Link dvd  13,пускаш си филма на цял екран и от плеъра долу сменяш на 3D.Телевизора сам ще разпоснае 3D-то е ще превключи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но до колкото прочетох темата ... от двата варианта - жичния с HDMI е по - алтернативен .... а щом с него нещо не се получава като хората ........  :shock11:

Лично аз не съм го тествал този начин, но през LG SmartShare сървъра от официалния сайт си пускам филмите (и през други сървъри също). Предполагам, че проблема ти идва от плеърите на компютъра, и за това ти предлагат други плеъри. Предпочитам да си плейна филмите с плеъра на телевизора, и тогава от 3D бутона всичко си идва на мястото. Не знам с такова свързване по HDMI дали можеш да браузваш от телевизора папките в компютъра си, но ако може ще си пуснеш филма без проблеми с плеъра на телевизора (нямам представа дали ще стане обаче).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен в началото беше така,но всико се оказа от самия кабел.Уж беше 1.4,но се оказа обикновен HDMI кабел,сега вече с новия всичко си е перфектно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.