Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Проблем с инсталация на windows на Lenovo z710


NickVK

Препоръчан отговор

Здравейте,

 

Моля за помощ..

купих си чисто нов лаптоп Lenovo Z710 (free dos)

Инсталирах windows 7, изчетох 1000 статии как да го инсталирам...

инсталира се, тръгна и уж всичко е наред, но системата не открива половината hardware.

не намира видеокартата, LAN, WLAN... сума ти неща...

пробвах да инсталирам driver-и, но ми казва, че трябва да инсталирам hardware първо... а той си е там...!!

Някой дали се е сблъсквал с подобен проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Моля за помощ..

купих си чисто нов лаптоп Lenovo Z710 (free dos)

Инсталирах windows 7, изчетох 1000 статии как да го инсталирам...

инсталира се, тръгна и уж всичко е наред, но системата не открива половината hardware.

не намира видеокартата, LAN, WLAN... сума ти неща...

пробвах да инсталирам driver-и, но ми казва, че трябва да инсталирам hardware първо... а той си е там...!!

Някой дали се е сблъсквал с подобен проблем?

А посетихте ли сайта на Леново, свалихте ли драйверите за вашия модел, инсталирахте ли ги?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет, вместо да се правиш на интересен да бе  помагнал на човека, никой не се е родил научин.  Нима не е видно за вас,че човека не е навътре в нещата? 

От линка по-долу си свалете драйверите които са ви нужни и ги инсталирайте. 

 

http://support.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/ideapad-z-series-laptops/ideapad-z710-notebook?c=1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А посетихте ли сайта на Леново, свалихте ли драйверите за вашия модел, инсталирахте ли ги?

 

Пробвах - да...

за съжаление не става... все едно нямам видеокарта, въобще не ми я показва никъде...

сега ще пробвам за lan..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах - да...

за съжаление не става... все едно нямам видеокарта, въобще не ми я показва никъде...

сега ще пробвам за lan..

Прочетете специално бележките към драйверите. Вероятно първо трябва да инсталирате драйвери за дъното, PCI и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Моля за помощ..

купих си чисто нов лаптоп Lenovo Z710 (free dos)

Инсталирах windows 7, изчетох 1000 статии как да го инсталирам...

инсталира се, тръгна и уж всичко е наред, но системата не открива половината hardware.

не намира видеокартата, LAN, WLAN... сума ти неща...

пробвах да инсталирам driver-и, но ми казва, че трябва да инсталирам hardware първо... а той си е там...!!

Някой дали се е сблъсквал с подобен проблем?

ти случайно за неща наречени "драйвери" да си чувал? обикновено се теглят от сайта на производителя... специално за видеокартата първо се инсталира драйвера за чипсета, после за вграденото видео, след това за външното, след това всички останали драйвери (като е препоръчителен рестарт след всеки драйвер)... също така чети добре за какъв windows е съответния драйвер...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ти случайно за неща наречени "драйвери" да си чувал? обикновено се теглят от сайта на производителя...

чувал съм... дори! съм ги изтеглил...

проблема не е в това...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

чувал съм... дори! съм ги изтеглил...

проблема не е в това...

Изтеглих всички драйвери от сайта на леново... инсталирах ги..

първо чипсет, после vga и т.н... и стана по-зле даже...

изчезна и звука... изобщо не ми разрешава да избера видеокартата..

харддиска е разделен на 2 части, вижда се само едната... :)

стана страхотия :) ще ходя на сервиз

благодаря ви за съветите, все пак :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като имаш 1 кило брашно го дай  на хлебар да ти омеси хляб. Ако искаш да се научиш сега триеш всичко  и почваш от начало с инсталацията докато на 3-4 опит направиш всичко както трябва. Ако те мързи   даваш 40 лева  на някой ,който не го е мързяло да се научи и си   спокоен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

а относно драйвърите те китайците си имат - 

 

THINKVANTAGE SYSTEM UPDATE 5.06 FOR WINDOWS 8.1 (32-BIT, 64-BIT), 8 (32-BIT, 64-BIT), 7 (32-BIT, 64-BIT) - DESKTOP, NOTEBOOK, WORKSTATION

линк за изтегляне http://support.lenovo.com/us/en/downloads/migr-73695

важно  

 

 

Microsoft .NET Framework version 4.0 or above is required for System Update to work correctly. Use Microsoft Windows Update to ensure that Microsoft .NET Framework 4.0 is installed on your system.

разгледайте и този линк http://support.lenovo.com/us/en/documents/migr-75236

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

  • Разглеждащи това в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Бюлетин

    Получавайте известие, когато има важна промяна или новина свързана с форума.
    Абонирайте се
×
×
  • Добави ново...