Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Избор видео карта за gta5


Гости qrtddt

Препоръчан отговор

Препоръчайте видео карта за gta5. Изискванията са :

Minimum Specs

  • OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2* (*NVIDIA video card recommended if running Vista OS)
  • Processor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz
  • Memory: 4GB
  • Video Card: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
  • Sound Card: 100% DirectX 10 compatible
  • HDD Space: 65GB

Recommended Specs

  • OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
  • Processor: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)
  • Memory: 8GB
  • Video Card: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
  • Sound Card: 100% DirectX 10 compatible
  • HDD Space: 65GB

Моята конфигурация:

i3 4150

2x 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM  

ASRock H87 Pro4  

Sea Sonic Platinum Series Fanless 400W

2xsamsung ssd 840 evo 256gb

 Принципно  съм се спрял на gtx750 ti,  да предложите нещо по-добро за това захранване?Бюджет 300лв.

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчайте видео карта за gta5. Изискванията са :

Minimum Specs

  • OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2* (*NVIDIA video card recommended if running Vista OS)
  • Processor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz
  • Memory: 4GB
  • Video Card: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
  • Sound Card: 100% DirectX 10 compatible
  • HDD Space: 65GB

Recommended Specs

  • OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
  • Processor: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)
  • Memory: 8GB
  • Video Card: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
  • Sound Card: 100% DirectX 10 compatible
  • HDD Space: 65GB

Моята конфигурация:

i3 4150

2x 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM  

ASRock H87 Pro4  

Sea Sonic Platinum Series Fanless 400W

2xsamsung ssd 840 evo 256gb

 Принципно  съм се спрял на gtx750 ti,  да предложите нещо по-добро за това захранване?Бюджет 300лв.

Можеше преди да ги вземеш тези чаркалаци до нас да се допиташ,но късно.Това е твоето видео.

Евентуално това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GTA 5 e портната от конзола и са си оставили ръцета при тая процедура. Тая игра е в топ 3 по-спад в кадрите без значение  какво си си купил като процесор и видео.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GTA 5 e портната от конзола и са си оставили ръцета при тая процедура. Тая игра е в топ 3 по-спад в кадрите без значение  какво си си купил като процесор и видео.

От къде разбра?Играта още не е излезнала..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  1. Grand Theft Auto V
    Видеоигра
  2. Grand Theft Auto V, често съкращавана на GTA V, е екшън-приключенска игра с отворен свят разработена от Rockstar Games и излязла на 17 септември 2013 за Xbox 360 и PlayStation 3. Уикипедия
  3.  
  4. Дата на премиерата: 17 септември 2013 г.
  5. Платформи: PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360, Microsoft Window
    Чакам да дойде Март месец да ви видя как ще псувате като хамали Рокстар   за поредния им смотан порт за PC.
     
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеше преди да ги вземеш тези чаркалаци до нас да се допиташ,но късно.Това е твоето видео.

Евентуално това.

Не, това е моето ;)

 

2015-01-19_170715.jpg

 

Иначе аз не вярвам много на тия спецификации. Говорили сме за това и как нещата се променят в движение. В една друга тема дадох две снимки от изискванията за Assetto Corsa преди и след излизането на играта и преди и след излизането на GTX970. В първия случай препоръчителните изисквания бяха за GTX660  както и тук. Само че като излезе играта и новите видеокарти, веднага промениха препоръчителните изисквания за GTX970,  която между другото също не е  достатъчна за идеална игра. Дори две GTX970  няма да са перфектни за много добра картина, а се обзалагам, че и две клокнати GTX980  ще са малко, за да се пусна на 4К  s 60 фпс без дроп. А това е рейсър и трябва да се играе само с вертикална синхронизация. 

 

Та съмнява ме мижавата GTX750Ti/GTX660  да са достатъчни за GTA5. Със сигурност плъзгачите тябва да са на не повече от 50%, каквито и обещания да дават за оптимизации. Ама знае ли човек, може пък тоя път да останем с отворени от изненада уста. 

 

ПП:

 

О, пропуснах процесосра.  50% плъзгачи ще са мираж :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пропускате най-важния детайл, който Рокстар пусна при обявяването http://www.rockstargames.com/newswire/article/52374/gtav-pc-new-release-date-first-screens-and-system-specs - Over time, downloadable content and programming changes will change the system requirements for this game. Така че, не се надявайте на минималните изисквания. Все пак не вярвам играта да стане като AC:Unity, но само времето ще покаже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пропускате най-важния детайл, който Рокстар пусна при обявяването http://www.rockstargames.com/newswire/article/52374/gtav-pc-new-release-date-first-screens-and-system-specs - Over time, downloadable content and programming changes will change the system requirements for this game. Така че, не се надявайте на минималните изисквания. Все пак не вярвам играта да стане като AC:Unity, но само времето ще покаже.

AC : Unity  си върви идеално при мен. Същия вървеж като Thief. Тоест, супер гладко и безпроблемно с вертикална синхронизация и максимални детайли с малко АА. Не знам защо имате проблеми, но определено аз и други хора нямаме такива. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въй, май ти си първия, при който играта върви на абсолютен макс гладко без дропове. Да не казвам, че в форуми като hwbg, все още не съм видял хора, които да не се оплакват колко неоптимизирана е играта. Аз съм с r9 280x и разликата между fc4 и ac е фрапираща, но нека не си мерим "видеокартите". Радвам се, че всичко при теб е на 6 :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасно!! Темата приключи.И без gta ще се мине.

Вземи си R9 270/GTX 660 и си я играй,няма смисъл от 750ti,няма да можеш на макс,но все пак на средни без проблем,игрите от средни до минимални не изискват много,а от средни до максимални разликите варират от 700 до 2000 лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въй, май ти си първия, при който играта върви на абсолютен макс гладко без дропове. Да не казвам, че в форуми като hwbg, все още не съм видял хора, които да не се оплакват колко неоптимизирана е играта. Аз съм с r9 280x и разликата между fc4 и ac е фрапираща, но нека не си мерим "видеокартите". Радвам се, че всичко при теб е на 6 :)

За какви детайли говориш? Сега съм с GTX750Ti  и ти направих клипче. Картата е 240% по-слаба от GTX970,  затова се наложи да избера по-ниски детайли, за да хвана 60 fps,  както и по-ниска резолюция. Но да ти кажа, разлика няма във вървежа спрямо GTX970. Само дето с GTX750Ti  мога да я играя с 60 фпс при 1280х720, а с GTX970  при 1920х1080 с максимални детайли, но без АА, за да не падат кадрите под 60. Чисто и просто играта си иска яка видеокарта и може би процесор с повечко ядра, макар че според мен и 4 са достатъчни. След малко ти качвам клипа, да ми кажеш къде виждаш дроп. Имай предвид, че това е записано с Shadowplay  и на практика част от видеокартата е заета със записа. Без запис кадрите могат да скочат с 2-4 fps, но това едва ли е толкова важно, освен ако не гониш стабилна вертикална синхронизация. В случая съм пуснал адаптивната вертикална синхронизация от драйверите, защото видеокартата работи в граничен режим , а често в такъв режим си има дроп, обусловен от самото естество на вертикалната синхронизация и нейната работоспособност с дадена игра ( ама че го заплетох, не ми обръщай внимание).  Щях да ти кажа повечко неща за тая игра, но просто не я играя. Изтеглих я само за тест, за да видя за какъв дроп говорите. И между другото, първия коментар на който попаднах в Маймунда бе, че на човека с GTX480  му върви перфектно с 60 фпс. GTX750Ti  е равностойна на GTX480 така, че потвърдих думите му. Ти ако разчиташ на разбирачите от HBG,  цял живот ще си мериш п....та с бенча на Метро и цял живот ще ти дропват игрите. От такива разбирачи съм се напатил. 

След малко клипа, че стана голям и качва бавно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На макс нали знаеш какво е? FULL HD с всички включени опции :). Аз я цъкам на High на FHD с 34 кадъра +- 2,3, като проца ми е 4-ядрен на 3.1GHz интелски. Ако в hwbg са зле, то не знам в замунда за какво да говорим :) Иначе и аз мога да набия 800 на 600, но нали цаката е да се изкефиш на макс :). GTX 970 си е доста добра видеокарта и не се съмнявам, че без AA ще върви стабилно - ама AA товари доста стабилно, да не говорим какви са ефектите при тази опция. Нека не се задълбочаваме - както казах, радвам се, че цъкаш на компа :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GTX750Ti:

 

 

 

GTX970:

 

 

 

Когато се говори за неоптимизирана игра, обикновено се има предвид някакво неразбирателство между процесор, хард диск, видеокарта, РАМ. Такова няма при тая игра. Поне това, което видях. Ако има някакви засечки между кварталите, то при подобни игри е нормално, още повече ако се позлва обикновен HDD. Но в случая аз дроп не видях, макар че съм играл само в началото. Ще ти дам пример за неоптимизирани игри - TDU 2, HAWX, повечето NFS  и така нататък. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на мен Unity ми върви добре, всичко на максимум само AA  е намален. Чакам с нетърпение да дойде 24 март, а и те нали уж са я отложили за да ни дадат "максимума", а и го бавят толкова време този порт..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Червенков,

аз с компютъра от подписа ми играя на full HD, ultra/very high и fxaa с 35-45 кадъра.

Само на кът сцените ми пада до 25-35 фрейма.

Ти с твоята карта и процесор трябва да се справяш по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GTX750Ti:

 

 

 

GTX970:

 

 

 

Когато се говори за неоптимизирана игра, обикновено се има предвид някакво неразбирателство между процесор, хард диск, видеокарта, РАМ. Такова няма при тая игра. Поне това, което видях. Ако има някакви засечки между кварталите, то при подобни игри е нормално, още повече ако се позлва обикновен HDD. Но в случая аз дроп не видях, макар че съм играл само в началото. Ще ти дам пример за неоптимизирани игри - TDU 2, HAWX, повечето NFS  и така нататък. 

Аз гледам на един пич поредицата,всичко е перфектно,но там играта изглежда по-добре,а той е със същата карта като теб.Процесора му е i7 2600 и 16 гиги рам..Не знам с какъв FPS върви,но превъртя Far Cry 4 без никакви засечки с 660ti и нормални настройки според мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Червенков,

аз с компютъра от подписа ми играя на full HD, ultra/very high и fxaa с 35-45 кадъра.

Само на кът сцените ми пада до 25-35 фрейма.

Ти с твоята карта и процесор трябва да се справяш по-добре.

 

Може би Червенков все пак има някакво основание да недоволства. Тая игра изглежда оптимизирана за архитектурата Maxwell. Сега я пробвах с GTX460  и  там нещата са много лайняни. Колкото повече вдигам детайлите, толкова повече фпс, но 25-30 не минавам. Дори на 800х600 си крета с 14 до 15 fps. е, вече е ясно, защо трябва да се сменя хардуера периодично, дори стария да не е много по-бавен. GTX460  между другото се оказа само с 10% по-бавна след клок от чиста GTX750Ti. В кадри това са 2-5 в зависимост от средния фреймрейт. 

 

@monicho, не те разбрах много добре. Картината от видеоклиповете ти се струва калпава? Ами това е You Tube, където всичко изглежда калпаво след като го качиш, освен ако преди това не е било снимано при 4К резолюция, та разните оптимизации на You Tube  да не могат да го окепазят много, каквато е целта им.  Освен това има различни начини за снимане на видеоклипове. Мога да ти доакрам гладка картина и от много насечен клип, не е проблем. Само че ще те заблудя. Затова и почти винаги пускам FRAPS  да се вижда, както и Riva Tuner  понякога. Преди време снимах едно клипче на Far Cry 3  с вградената HD Graphics  на Pentium G860. Имаше около 20 fps  докато снимам с FRAPS, но след като качих клипа  в интернет се оказа, че картината изглежда много гладка и някой би си помислил, че вадя поне 40-50 fps. Чак аз се изненадах от способностите си :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би Червенков все пак има някакво основание да недоволства. Тая игра изглежда оптимизирана за архитектурата Maxwell. Сега я пробвах с GTX460  и  там нещата са много лайняни. Колкото повече вдигам детайлите, толкова повече фпс, но 25-30 не минавам. Дори на 800х600 си крета с 14 до 15 fps. е, вече е ясно, защо трябва да се сменя хардуера периодично, дори стария да не е много по-бавен. GTX460  между другото се оказа само с 10% по-бавна след клок от чиста GTX750Ti. В кадри това са 2-5 в зависимост от средния фреймрейт. 

 

@monicho, не те разбрах много добре. Картината от видеоклиповете ти се струва калпава? Ами това е You Tube, където всичко изглежда калпаво след като го качиш, освен ако преди това не е било снимано при 4К резолюция, та разните оптимизации на You Tube  да не могат да го окепазят много, каквато е целта им.  Освен това има различни начини за снимане на видеоклипове. Мога да ти доакрам гладка картина и от много насечен клип, не е проблем. Само че ще те заблудя. Затова и почти винаги пускам FRAPS  да се вижда, както и Riva Tuner  понякога. Преди време снимах едно клипче на Far Cry 3  с вградената HD Graphics  на Pentium G860. Имаше около 20 fps  докато снимам с FRAPS, но след като качих клипа  в интернет се оказа, че картината изглежда много гладка и някой би си помислил, че вадя поне 40-50 fps. Чак аз се изненадах от способностите си :P

И това съм го гледал с гладката картина,един друг,на който му изгоря лаптопа на половина (сигурно повечето го знаят) също така снимаше един информативен клип с едно ядро от i5,тоест изгоряло другото,вграденото видео,каза че върви с 20 FPS,а реално се виждаше все едно са 40-50.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с i5-2400 и 280х, която е доста по-добре от 270 и на ултра не мога да помериша. Как ги въртите тез работи не знам :/. С настройки - very high/high/pcss/hba0+/fxaa и bloom града покрай хората изкарва толкова 23-25. При катерене на сгради скача до 40 :). Както и да е, явно всеки си има предпочитания. Това е тема за GTA V, не ACU.   A FC4 е съвсем по-добре от другата "игра" на Ubisoft. Не искам да коментирам повече :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...