Премини към съдържанието
Jem_dizzy

Проблем с дял от хард диска

Препоръчан отговор

Работех си на лаптопа, който е Lenovo Y510P, и по едно време заби. След което като го рестартирах дял D изчезна, и сега ми показва, че имам само дял C. Като отворих manage disk drives видях че диска си го показва 1ТБ но с един дял C 250GB както си беше и 750ГБ free. Та въпроса ми е има ли някакав начин да си възтановя файловете от D-то, поне само една папка с проектите за университета, че са ми много важни ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би не е назначена буква на дяла, и затова липсва. Ще може ли снимка от Disk Managment-а ?

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, ето по-добро изображение http://dc201.4shared.com/download/MwmCb9mbba/1_online.png?lgfp=3000

Може би не е назначена буква на дяла, и затова липсва. Ще може ли снимка от Disk Managment-а ?

Буква си беше назначена, харда беше разделен на 2 250ГБ C:\ и 750ГБ D:\.... Снощи просто по едно време заби защото работех с една програма, инсталирана на D:\ и след рестарт D:\ вече нямаше 

Редактирано от Jem_dizzy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно се е затрила файловата таблица. Пробвайте с инструмент за възстановяване - Easeus Partition Recovery примерно.

ПС: Дяла си го дава като Free Space, така че както предположих е затрит.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще пробвам, дано стане защото не ми се прави нов партишън и да ми изчезнат всички данни, които бяха в D:\

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НО! Докато не се убедиш, че е прочетена коректно информацията от "празната" зона, не записвай с програмата нищо!

Ако предложената по-горе програма не свърши работа, пробвай Testdisk или Find and mount

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НО! Доато не се убедиш, че е прочетена оректно информацията от "празнаата" зона, не записвай с програмата нищо!

Ако предложената по-горе програма не свърши работа, пробвай Testdisk или Find and mount

А как мога да се убедя, понеже за първи път ползвам такива програми, как мога да разбера дали е прочетена информацията коректно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, резултатът от анализа не трябва да съдържа грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сканирах го и резултатът е този http://www.4shared.com/photo/MDw1cWsXce/2_online.html и с двете програми, само с тестдиск не съм пробвал още, защото не можах нещо да се оправя с нея

Редактирано от Jem_dizzy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой може да каже какво друго може да се пробва, за да си върна файловете ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С програмата Founf and mount стана, намери ми дяла и сега си копирам файловете на външния хард. Благодаря ви много :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.